Skocz do zawartości

Opona Conti Road Attack z dziwnym oznaczeniem daty produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem dwie nowe opony Conti Road Attack, na przód i na tył mojego motocykla. Dzisiaj przyszły, po oględzinach zauważyłem dość dziwne oznaczenie daty produkcji na oponie przeznaczonej na przód. Wygląda to tak, jakby data produkcji została wytłoczona później, a nawet, jakby pod spodem była kiedyś inna data... :wink:

 

Oto zdjęcie:

 

Zdjęcie fragmentu opony Conti Road Attack

 

Opona tylna ma datę wytłoczoną "ładnie", jak z fabryki.

 

Dodam jeszcze, że na przedniej oponie, z brzydką datą produkcji, napisane jest "Made in Korea", na tylnej: "Made in Germany".

 

Czy powinienem się niepokoić, czy to się zdarza i jest normalne w różnych fabrykach produkujących opony tego samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przednia to podróba koreanska i koszą na tym kase.

 

Dzięki za odpowiedź, ale prosiłbym o wypowiedź osoby, które mają doświadczenie w zakupach opon, wiedzą, jak wyglądają i/lub gdzie są produkowane Conti. Przypuszczenia, domysły i teorie spiskowe mogę sobie zapewnić we własnym zakresie :banghead:

 

Otrzymałem informacje, że faktycznie tylne opony Conti Road Attack produkowane są w Niemczech, a przednie w Korei. Pozostaje jeszcze kwestia znacznika daty produkcji, niezbyt eleganckiego w moim wypadku. Jeśli zdejmie się nadlewy gumy ze znaczka daty, powstanie regularna elipsa, która jednak nie jest umiejscowiona równolegle do krawędzi bieżnika.

Edytowane przez powell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wytłoczenie daty produkcji - raczej bym się nie przejmował, widziałem już "brzydsze" . Dziwi mnie natomiast, że opony przednie robione są w Korei. Raczej obstawiałbym że obie robione są w Niemczech. Niestety aktualnie nie mam nic z Conti na magazynie, żeby móc to sprawdzić :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Data produkcji jest nabijana na gotowej oponie i bardzo czesto wychodzi tak niemrawo. Nie przejmowałbym się. Poza tym - kupuj w zaufanych sklepach.

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy powinienem się niepokoić, czy to się zdarza i jest normalne w różnych fabrykach produkujących opony tego samego producenta?

 

Nie wiem czy Cię tym uspokoję, ale w przypadku opon samochodowych te same typy opon, ale inne rozmiary są produkowane w różnych fabrykach.

 

Miałem kiedyś w aucie opony bodajże Goodyear 175/65 produkowana na Słowacji i drugą 175/70 made in UK, ten sam typ bieżnika.

 

Może w przypadku motocyklowych jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Strona Contiego

 

Na tej stronie znajdziesz numery telefonów. Myślę że otwarcie odpowiedzą czy mają fabryki również w Koreii. Podejrzewam że mają. I masz oryginalną oponę.

 

Pozdro.:_)

 

P.S. Do kogoś powyżej: z moich informacji wynika że data nie jest nabijana na oponie. Bloczek z datą jest elementem wymiennym w formie.

Edytowane przez grey_cinnamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Opony mam już założone, jeździ się super. Według danych Continentala, w Korei jest fabryka opon, więc pewnie stamtąd moja oponka pochodzi. Zaznaczenie kierunku na boku i na bieżniku jest w tę samą stronę. Nie będę się już tym przejmował, pewnie ten typ tak ma. Jeśli będą jakieś problemy, dam znać.

 

P.S.

Moto trzyma się drogi jak przyklejone, to jest zupełnie inna jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...