Skocz do zawartości

Jak ostrzec motocykliste przed policja


Rekomendowane odpowiedzi

A i ja jeszcze dodam coś o ostrzeganiu.

 

Jadę sobie dzis po południu E7 do Krakowa. Z racji,że druga połowa byla akurat w trasie na moto - jechałam katamaranem :icon_rolleyes: , widzę,że zrobił sie mały koreczek i stoi radiola , wiec pomyslałąm,że sercem i duchem motonitka powinnam ostrzec braci i siosty. Jest motocyklista- wiec mrugam światlami i ostrzegam że - policja. Chłopak byl chyba w lekkim szoku bo dziwnie na mnie patrzył i w bocznym lusterku zauważyłam ,ze jeszcze kilka razy patrzył na ową puszkę i kobietkę która w niej siedziała i mało nie stracił równowagi. Po tym byli następnii następni i w końcu druga połowa nadjeżdzal z przeciwka - pomyślalam , może on mnie zrozumie. I zrozumiał , i podziękował :icon_question:

Oby każdy kierowca 4 kółek tak robił.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory ostrzegałem przed policją znakiem kojarzonym zwykle w "zastępie" z "zwolnij" .. czyli coś na wzór lekkiego machania (ubijania powietrza? :P ) poniżej wysokości łokcia (mniej więcej)..

Ale palec jest git.. Ino żeby ktoś kto zap..la tysiąc pińcet nie pomyślał, że uważam go za kretyna że tak jedzie :) ;) ...

 

Katamaranem zawsze daję znaki światłami... i fajno .. bo ludzie na motorkach zauważają.. i często dziękują...

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem ostrzeżenie o misiakach od puszkarzy który jechali w tym samym kierunku , a byli uzbrojeni w CB radyjka , sytuacje były identyczne , dolatuje do puchy lewy kierunek i chcę lecieć a gość też wbija lewy kierunek, ale nie wyprzedza , więc patrze sie przez tylną szybę na typa co on świruje , a kolo prawa ręką pokazuje mi wskazującym palcem młynek, przypuszczalnie był to motocyklista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem ostrzeżenie o misiakach od puszkarzy który jechali w tym samym kierunku , a byli uzbrojeni w CB radyjka , sytuacje były identyczne , dolatuje do puchy lewy kierunek i chcę lecieć a gość też wbija lewy kierunek, ale nie wyprzedza , więc patrze sie przez tylną szybę na typa co on świruje , a kolo prawa ręką pokazuje mi wskazującym palcem młynek, przypuszczalnie był to motocyklista :icon_rolleyes:

 

Bardzo mądrze. Swoją drogą, z faktu że jest coraz więcej motocyklistów wymnika też, że coraz więcej kierowców puszek to także motocykliści :biggrin:

A ja jak jadę puszką nie tracę nic z przychylności do motonitów. Tak więc paradoksalnie , powinniśmy mieć coraz lepiej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie uwierzycie ale 2 tygodnie temu mi i mojemu znajomemu w trasie ustąpił miejsca nieoznakowany radiowóz...

 

tzn widzieliśmy że jadą z kamerą (zielone vento i kamera przy lusterku), więc ciągnęliśmy się za nimi w korku 70 kmh (przepisowe), az tu nagle zjechali prawie na pobocze i kierowca wystawił rękę i machnął żebyśmy jechali.

Poczatkowo nie wierzyłem w to co widze, ale pocisnęliśmy i o dziwo nikt nas nie gonił, więc obstawiam motocyklistę :biggrin:

 

Co do fotoradarów, to znajomemu walnął zdjęcie od przodu (sam sie o to prosił bo przygazował na jego widok jak odiota) a 3 km dalej zatrzymała go drogówka :smile:

 

W sumie to jeszcze nigdy nie dostałem mandatu za prędkość a 2x miałem 100% przeczucie że takowy dostane (po przegazówce ze skrzyżowania, a stali zaraz za w krzakach) skończyło się tylko na sprawdzeniu dokumentów, a w jednym przypadku nawet na kreceniu nosem że 650ccm to mało :biggrin:

 

Raz zamiast mnie zatrzymać tylko pogroził palcem, a częściej grożą palcem jak w korku jadę i ich mijam :P

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że jak ktoś jedzie geplem z naprzeciwka i nie może machnąć ręka na powitanie (prędkość albo sprzęgło) to mruga ale raz, a gdy gdzieś stoją to mruga sie kilkakrotie (to samo gdy ktoś nie ma włączonych świateł).

Ale zdarzyło mi się kilka razy pokazać właśnie "wirujący" palec :)

Ciekawe ostrzeżenie widziałem w USA, motocykliści klepią się ręką po kasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ostrzeżenie widziałem w USA, motocykliści klepią się ręką po kasku :lalag:

Podoba mi się to :buttrock: Jeśli będę mial dość czasu (i malą prędkość) zastosuję - chyba jest bardziej czytelne niż "mlynek". A przy większej pr. - standardowo "migi" światlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory ostrzegałem przed policją znakiem kojarzonym zwykle w "zastępie" z "zwolnij" .. czyli coś na wzór lekkiego machania (ubijania powietrza? :D ) poniżej wysokości łokcia (mniej więcej)..

Ale palec jest git.. Ino żeby ktoś kto zap..la tysiąc pińcet nie pomyślał, że uważam go za kretyna że tak jedzie :icon_rolleyes: :icon_mrgreen: ...

 

Katamaranem zawsze daję znaki światłami... i fajno .. bo ludzie na motorkach zauważają.. i często dziękują...

 

Pozdro...

Robię tak samo. Lewą ręką poniżej kierownicy, z dłonią ułożoną w poziomie wykonuję dwa ruchy pionowe. Tak jak napisałeś "ubijam powietrze". Dla mnie jest to jednoznaczene z "zwolnij"- przeszkoda na drodze, wypadek, Policja itp. Widziałem to parę razy w Austrii i tak mi się przyjęło.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
moto sie nie tyczy bo zawsze mozesz odmowic wskazania kierowcy i grozi ci mandat kilka stow ale bez pkt karnych wiec luzik da sie przezyc...

Napisz cos wiecej na ten temat. Ja slyszalem, ze robia Ci sprawe w sadzie grodzkim i MASZ WIEDZIEC kto prowadzil twoj motocykl/samochod. A co jak na prawde nie wiesz? Rzeczywiscie daja mandat bez punktow? I za co? Za niepodanie danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej na ten temat. Ja slyszalem, ze robia Ci sprawe w sadzie grodzkim i MASZ WIEDZIEC kto prowadzil twoj motocykl/samochod. A co jak na prawde nie wiesz? Rzeczywiscie daja mandat bez punktow? I za co? Za niepodanie danych?

 

Ale mozesz odmowic skladania zeznan (zwlaszcza jesliby mialy obciazac Ciebie lub rodzine). Albo szukasz w rodzinie kogos kto ma prawo jazdy ale praktycznie nie korzysta z niego i on jest biorca punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...