Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Gość Gorcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

A jak mam 172cm i ok 78kg :cool: i oczywiście brak doswiadczenia w poczynaniach na motocyklach to co lepsze?Virago 535 czy Vulkan 500 czy coś innego.Chodzi mi o brak awaryjności, lekkie prowadzenie.

Mam ok 7500zł.

 

Aha silnik tylko 500 wchodzi w gre."Wariatem" nie jestem wiec do 130km mi starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dami1971 - widze ze z Tychow jestes. Przejdz sie w weekend na festiwal "Ku przestrodze" na paprach i pogadaj na miejscu z motocyklistami. Moze ktos da ci sie przymierzyc do swojego sprzetu :cool: Na miejscu bedziesz mogl sie naprawde sporo dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha silnik tylko 500 wchodzi w gre."Wariatem" nie jestem wiec do 130km mi starczy

 

Sorry za :offtopic: lecz nie moglem sie powstrzymac :crossy:

Sytuacja z ostatniego pija.. ekh spotkania Odchodzących: Laska koniecznie chce się przejechać cebrą. Jeden ze znajomych mowi ze on pojedzie: Ja spokojnie i bezpiecznie jezdze, prosze sie nie bać. Mam ksywe Wariat :) ;) ;)

Laska deczko zbladła :icon_mrgreen: :buttrock:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A jak mam 172cm i ok 78kg :D i oczywiście brak doswiadczenia w poczynaniach na motocyklach to co lepsze?Virago 535 czy Vulkan 500 czy coś innego.Chodzi mi o brak awaryjności, lekkie prowadzenie.

Mam ok 7500zł.

 

Aha silnik tylko 500 wchodzi w gre."Wariatem" nie jestem wiec do 130km mi starczy

 

Ja mam 171cm i ważę "trochę" mniej od Ciebie a mam Virago 750 i radzę sobie bez jakichkolwiek problemów. Proponuję Ci ten właśnie motocykl (chociaż ciężko będzie dostac go za 7500. Jak byś miał 9000/9500 była by dużo większa szansa). Motor ten jest naprawdę bezawaryjny, a prowadzi się świetnie - jak rower! :D A jeśli nie jesteś wariatem, to i do 750ccm podejdziesz z pokorą... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 171cm i ważę "trochę" mniej od Ciebie a mam Virago 750 i radzę sobie bez jakichkolwiek problemów. Proponuję Ci ten właśnie motocykl (chociaż ciężko będzie dostac go za 7500. Jak byś miał 9000/9500 była by dużo większa szansa). Motor ten jest naprawdę bezawaryjny, a prowadzi się świetnie - jak rower! :) A jeśli nie jesteś wariatem, to i do 750ccm podejdziesz z pokorą... Pozdrawiam.

 

Dzięki za rade, tylko że to ma być mój pierwszy motocykl w życiu...

Najpierw zdam prawko na 250ccm a potem pomyśle nad kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

 

chciałem poprosić o pomoc w wyborze motocykla, ponieważ nie znam się jeszcze i będzie to mój pierwszy motocykl.

Najbardziej podobają mi suzuki intruder 1400, ale w dobrym stanie kosztuje około 16tyś a tyle na razie nie mam, więc obiorę go jako sprzęt docelowy :bigrazz:

 

Czy mogę prosić o pomoc w wyborze podobnego sprzętu (używanego) tak na początek z wyglądu taki jak właśnie suzuki intruder 1400 żeby miał wygodne siedzenie dla drugiej osoby, tani w eksploatacji, i może nie dużo spalać ;)

 

 

z góry dzięki i pozdrawiam

 

ps. tak z ciekawości gdzie mogę znaleźć dokładne specyfikacje sprzętów włącznie z spalaniem, prędkością max itd?

 

ps2. aż mi wstyd ale suzuki intruder 1400 to chopper prawda ;p ?

Edytowane przez tun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chopper :)

 

Może VS600? skoro ma być VS1400 to "mniejsza połówka da przedsmak tego docelowego momentu obrotowego. A jak sie sylwetka znudzi zawsze możesz sobie powiedzieć o VS 1400 jest inny bo ma malusią cgłodnicę i tarczę z tyłu. Zupełnie inne moto :)

 

a tak po drugie to troche dział nie trafiony.

 

pozr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :icon_biggrin:

 

w sumie dobry pomysł na pierwszy zakupię vs 600-800 tylko muszę się dokładnie zorientować, który mi najbardziej podpasuje.

 

co do wyszukiwarki to owszem na temat 1400 coś sie znajdzie ale 600do800 nie mogę znaleźć opisów z dokładnymi danymi ;/ same aukcje wyskakują w wyszukiwarce i niema nic o tym jak sie poszczególne modele od 600 do 800 prowadzi jak ze spalaniem, prędkościami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tun - kolega ma swietne moto do sprzedania . w sam raz dla ciebie

a mianowicie suzuki vs 700 intruder za nieduza kase.

naprawde warto . tez zanabyl wlasnie 1400 i ten mniejszy jest mu zbedny .

moto jest w zajebistym stanie . rok 89 a chromu jak nowe. orginalny lakier , chodzi jak zegarek . w tamtym roku sprowadzone z belgii i u niego od tamtego cvzasu. polecam i recze slowem za tego sprzeta

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sęsu vs600 jak juz to albo shadow vt600 bo chyba ma lepsze parametry niż vs600 albo jak juz koniecznie indyk to proponuje vs800 bo to ta sama buda co 600

 

łojesu... a nauczyłabyś się pisać po polsku..? chyba 2 jeśli nie 3 temat z jakimś bykiem :/

bez sensu to jest namawianie dorosłych, normalnych ludzi na choppery 250ccm

 

a co do "parametrów", to nie bardzo sprecyzowałaś o co ci chodzi: w kwestii v-max czy mocy to są to sprawy drugorzędne; istotniejsze w tych sprzętach jest aby się podobały, wołały do przyszłego właściciela już z parkingu, przed zakupem :biggrin:

wybrać vs800 pewnie byłoby lepiej, bo zawsze to poprawiony model, tyle że jeszcze jest kwestia osiągalności i na przykład prozaiczna - kasy

 

do autora tematu: jak zwykle w takich przypadkach optymalnie byłoby poświęcić ciut czasu na rozeznanie się w rynku, objechanie komisów, poprzymierzanie się do poszczególnych modeli. prowadzenie i spalanie będą podobne, wielkich różnic raczej na początku nie zauważysz. kup to, co się będzie podobało i będzie w dobrym stanie

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...