Skocz do zawartości

Nowy Transalp - edycja 2008


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę siedziałem na LC8 950 Adv S. Nie sięgam nogami do ziemi. Zsuwając dupe z siodła jestem w stanie nawiązać czubkiem buta absolutne minimum kontaktu z ziemią. Mam nadzieję, że wersja "bez S" niższa o te 40mm będzie w miarę. Bo Afryka Afryką, ale LC8 fajne jest. Fajniejsze od bawary.

Leszek... Stać Cię będzie na nową XTZ z salonu, a nie chcesz kupić Afryki z 2002 roku? Przezicez Afryki są wspaniałe i w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę siedziałem na LC8 950 Adv S. Nie sięgam nogami do ziemi. Zsuwając dupe z siodła jestem w stanie nawiązać czubkiem buta absolutne minimum kontaktu z ziemią. Mam nadzieję, że wersja "bez S" niższa o te 40mm będzie w miarę. Bo Afryka Afryką, ale LC8 fajne jest. Fajniejsze od bawary.

Leszek... Stać Cię będzie na nową XTZ z salonu, a nie chcesz kupić Afryki z 2002 roku? Przezicez Afryki są wspaniałe i w ogóle...

To prawda, Africa jest super, ale na stosunkowo młodą Afrike szkoda wywalic mi ok. 18 tyś. jednorazowo. Ale, stać mnie na lizing nowego motocykla,ponieważ w interesie liczy się każda złotówka w obiegu, dlatego tak interesuje mnie nowy Trampek czy teraz też Tenerka. Gdyby jeszcze produkowali Africe... stała by ona u mnie w garażu.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Africa jest super, ale na stosunkowo młodą Afrike szkoda wywalic mi ok. 18 tyś. jednorazowo. Ale, stać mnie na lizing nowego motocykla,ponieważ w interesie liczy się każda złotówka w obiegu, dlatego tak interesuje mnie nowy Trampek czy teraz też Tenerka. Gdyby jeszcze produkowali Africe... stała by ona u mnie w garażu.

 

 

Święte słowa biznesmena :clap:

Doszedłem do podobnego wniosku i tym samym również zdecydowałem o nowym sprzęcie w leasingu. Poza tym raz się od życia coś nowego należy. (A czasy mamy takie, że nawet żony chyba już nie idzie znaleźć "nieużywanej" :D ) Wychodzę z założenia, że puszka może na moje potrzeby mieć swoje 12 lat bo jest fajna pomimo tego. Jednak moto nietknięte cudzą ręką, nowe, pachnące i takie, którym mogę w ciemno objechać całą Europę lub też jeździć 5 lat i więcej (i ciągle będzie świeże) ma swoje ogromne plusy :D :D

Edytowane przez Nowy Kubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że puszka może na moje potrzeby mieć swoje 12 lat bo jest fajna pomimo tego. Jednak moto nietknięte cudzą ręką, nowe, pachnące i takie, którym mogę w ciemno objechać całą Europę lub też jeździć 5 lat i więcej (i ciągle będzie świeże) ma swoje ogromne plusy :D :)

 

Nie zgodzę się. Ja natomiast nie trawię samochodów które mają więcej niż jakieś 8 lat;) W starszych już czuć że te fotele są już mocno wypierdziane :D 10 letnie moto można czasem znaleźć w bardzo dobrym stanie, a bd samochodu w tym wieku w życiu nie wiedziałem (no chyba że by był od nowości w moich rękach;).

 

W sobotę siedziałem na LC8 950 Adv S. Nie sięgam nogami do ziemi. Zsuwając dupe z siodła jestem w stanie nawiązać czubkiem buta absolutne minimum kontaktu z ziemią. Mam nadzieję, że wersja "bez S" niższa o te 40mm będzie w miarę. Bo Afryka Afryką, ale LC8 fajne jest. Fajniejsze od bawary.

 

Przerażasz mnie;/ Tzn. dwoma nogami ziemi nie dotkniesz, tylko jedną? W takim razie pewnie też będę miał problem :) Wyjątkowo mały nie jestem, ale wielki też nie :clap: Szczerze mówiąc wolał bym 990 S-kę - opcjonalne siedzenie jest bodajże 2 cm niższe, ale znowu S-ka ABS-u nie ma :D Szkoda że to takie drogie. Jedyna nadzieja to ten nowy Transalp!

Edytowane przez BlackSmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ostatnio siedzialem na lc8 950S i niestety nie siegalem do ziemi....a mam 180cm wzrostu,,mozna jak pisze dominik sz. opierac sie na postoju jedna noga ale nie daj bóg obladowanym ktm z osoba z tylu stanac obok koleiny i noga oprzec sie w koleinie...zostaje wersja nie S niższa i ktora ma nizsze siedzenie dodatkowo..

 

ja wlasnie sprzedalem svke zostawilem sobie dominatora i tez czekam na nowego transalpa pod warunkiem ze bedzie mial 21 calowe przednie kolo i szprychowane i z 70PS a jak nie to zostaje lc8 950 wersja niezsza.....tylko roznie mówia o niezawodnosci i to mnie martwi....na katynskim pisza ze w nowej lc8 padl modól....i to mnie przeraza bo ja zazwyczaj jezdze i mam w planach dzikie "poj**ane" kraje i niech tam padnie modól lub inna rzecz.....

z drugiej strony czy nowy transalp bedzie rownie niezawodny...jaka dotychczasowy..

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Ja natomiast nie trawię samochodów które mają więcej niż jakieś 8 lat;) W starszych już czuć że te fotele są już mocno wypierdziane :biggrin: 10 letnie moto można czasem znaleźć w bardzo dobrym stanie, a bd samochodu w tym wieku w życiu nie wiedziałem (no chyba że by był od nowości w moich rękach;).

 

Nie mówie o 12 letnim samochodzie Daewoo który wyglada jakby miał 20, tylko o Hondzie, którą mam, i za którą się ludzie oglądają. A jezdzi jakby miała max 5 lat, nie czuć zużycia. I wiem co mówię bo mam na co dzień doczynienia z fabrycznie nowymi autami.

 

A moto, są i super sztuki 10 letnie, tylko nie na Allegro od handlarza z przebiegiem 30 tys. :icon_razz:

Sam ostatnio widziałem przywiezioną igiełkę FZR z 91 roku od dziadka, jeszcze na pierwszych oponach :cool:

 

Ale to są wyjątki, generalnie sportowe motocykle są jeżdzone, a technika też idzie naprzód. 10 letnia maszyna zawsze inaczej działa jak nowa. Wystarczy wziąć pod uwagę słabsze heble, gaźniki i ssanie zamiast wtrysku, słabsze lampy itd. i się nazbiera. A do tego z reguły trzeba doinwestować w kpl opon, napęd, płyny, tarcze, klocki (nikt prezentów nie robi - taka prawda) i okazuje się, że ta różnica aż taka nie jest. W Polsce jeszcze ciągle motocykle używane są stosunkowo drogie. W miarę nowe i całe trzymają ceny, tańsze są tylko starocie i szroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie ma się co łudzić...Africa nie wróci... to co teraz Honada zrobiła z Transalpem to woła o pomstę do nieba.... raz że żadnego odważnego kroku, dwa wygląda gorzej niż poprzedni model... :buttrock: bez dwóch zdań nowa Yamaha Tenere ma więcej charakteru i wolałbym ją widzieć w garażu niż odświeżany omlet jaki funduje Honda w postaci oszpeconego Trapa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajo zamiast świateł, kolektor wydechowy wystający na dole z osłony silnika... Już nawet mam w dupie czy 21" czy 19"... Jak zacznie mi AT brać więcej oleju, to zmienię uszczelniacze za 5,80pln i po problemie. Parametry nowego Trampa są na poziomie rd07 (moc i moment, nie podali niestety przy jakich obrotach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary, ten motocykl wygląda jak jinlun albo inny zafajdany chinol. Jeśli to nowy trampek to... nie wiem kto go kupi. Stylistyka jest tragiczna, nie wiem gdzie na Świecie mogła by sie podobać.

Przymierzyłem sie ostatnio do LC8 950 SM i subiektywnie stwierdzam, że to moto z Klasą. Siedzisko nieco niżej niz w moim xtx ale jakośc podzespołów dwie klasy wyżej. Zaniepokoiła mnie tylko informacja właściciela o spalaniu - ponoc nie sposób zejśc poniżej 11 na setkę, choćby jeździł nie wiem jak przepisowo. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwa ,,,,,,,,,,, no jednak trzeba bedzie zapodać,, serce " od Viadra do AT...

 

Mam cały czas takiego planera.... :icon_razz:

 

Ale jeszcze , nie teraz . poczekam zobacze...

Bo jakbym miał zminiać moto to raczej na Turystyka .. bo nie sadze ,że Japońce dadza AT 1000.. co juz powinno naqstapić dawno .. inna sprawa. dość istotna

 

Euro 3 czy tam 8 , za dużo przepisów restrykcyjnych ( spaliny itp) za dużo elektroniki

i h..j mamy śmigajacy japoński ,,kalkulator" rocznik 2008

 

smutne co ... :biggrin:

Edytowane przez nowy011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy :evil:, mamy najlepszy rocznik Afryk, nie pamiętasz :)! Dbać, szanować, zostawić.

 

 

 

 

By żyło się lepiej :D

 

PS: też mam plan co do V2 1000ccm. Mieszkamy niedaleko, mam garaż. Może kiedyś... ;).

 

Ale niestety jedną złą wiadomość muszę tu wyłożyć - Twindero to Varadero z plastikami Afryki, a nie Afryka z serduchem 1000ccm :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...