Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę żeby ktoś z Białegostoku napisał jak jest właśnie u nas, bo mi to kiepska wizja im płacić jeszcze.

 

Czy to Warszawa, Poznań, czy Białystok, zapłacić musisz, niestety :icon_mrgreen: opłata jest ogólnopolska :crossy:

ja zapłaciłam na poczcie, kwitek dostarczyłam do Urzędu osobiście,

 

btw: dobrze, że poszłam osobiście, bo okazało się, że w dostarczonych przez Instruktora dokumentach nie było ksero mojego starego prawka, na kat.B i gdyby urzędaska (jakaś normalna mi się trafiła) nie sprawdziła w komputerze i nie zapytała mnie, to wyrobiliby mi plastik tylko z kat.A, niech żyje orientacja :biggrin: w terenie oczywiście

 

na sam plastik czekałam tydzień od dostarczenia dowodu wpłaty

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że ZDAŁEM egzamin :] (za pierwszym razem)

 

Ale teraz uwaga, do wszystkich osob zdajacych w Lodzi:

Zmieniła się trasa egzaminacyjna ! ja już miałem przyjemność jechać po nowej trasie, jest trochę trudniejsza niż stara.

 

oto zdjęcie trasy:

http://kolos.math.uni.lodz.pl/~dlugi/trasa.jpg

 

Mam nadzieje, że chodz jednej jednostce się przyda :)

 

i tym co są przed egzaminem życzę POWODZENIA !

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

P.S. Mam jedno pytanie, wczoraj przez roztargnienie zaraz po egzaminie pojechałem do domu.

Nie wiecie przypadkiem czy powinienem odwiedzić te okienka gdzie miłe panie siedzą i m.in ustalają terminy na egzamin? Czy teraz wystarczy że będę czekał aż wydadzą papierek i po niego pojadę?

Edytowane przez inco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiecie przypadkiem czy powinienem odwiedzić te okienka gdzie miłe panie siedzą i m.in ustalają terminy na egzamin? Czy teraz wystarczy że będę czekał aż wydadzą papierek i po niego pojadę?

 

Ja też po egzaminie pytałam, czy mam gdzieś jeszcze podejść - nie trzeba :)

WORD ma trzy dni na wysłanie dokumentów do Urzędu, musisz wpłacić kwotę, o której była mowa wyżej, dostarczyć dowód wpłaty do Urzędu i odczekać kilka dni (zazwyczaj) na wydruk prawka... teraz już z górki :biggrin:

Gratuluję i życzę zawsze bezpiecznych tras ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mam jedno pytanie, wczoraj przez roztargnienie zaraz po egzaminie pojechałem do domu.

Nie wiecie przypadkiem czy powinienem odwiedzić te okienka gdzie miłe panie siedzą i m.in ustalają terminy na egzamin? Czy teraz wystarczy że będę czekał aż wydadzą papierek i po niego pojadę?

WORD wszystko za Ciebie załatwi. Teraz Twoja rola sprowadza się do sprawdzania na tej stronie:

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

Co się dzieje z Twoim prawkiem. Jak Ci napisze, że do odbioru w urzędzie to jedziesz, bierzesz kwitek do wpłaty, wpłacasz w okienku 70,50 zł i odbierasz prawko. Musisz mieć ważny (nowy) dowód osobisty, który trzeba okazać.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci napisze, że do odbioru w urzędzie to jedziesz, bierzesz kwitek do wpłaty, wpłacasz w okienku 70,50 zł i odbierasz prawko.

 

A bzdury piszesz i już.

 

Są WK gdzie musisz przyjść i pokazać dowód wpłaty kasy. I wtedy wysyłają dokumenty do produkcji prawka. Czyli jak nie zapłacisz to czekasz w nieskończoność ...

 

To taki problem dowiedzieć się w urzędzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzis zdalem egzamin w PORD w Gdyni, jako ze nigdzie nie znalazlem opisu egzaminu to opowiem.

Motor fajny, nie wiem dokladnie jaki, ale jezdzil plynnie, srebrny taki :biggrin: chyba Suzuki jakies.

 

Co do placu to egzaminator, taki lysawy, kolo 50 lat, w brazowej kurtce, dal mi sprzet do ubrania, ubralem sie i kazal sprawdzic tylko swiatla STOP. Wiec przekrecasz stacyjke i z prawej strony podchodzisz, wciskasz przedni i tylny hamulec i sprawdzasz czy sie pali stop.

Sprawdzasz czy motor jest na luzie i koles kaze przejsc kilka metrow z motorem, wiec lapiesz go z lewej strony i idziesz. Kaze wsiadac to wsiadasz na motor i jedziesz na wzniesienie (przed ruszeniem nie zapomnij ustawic lusterek!!!) , byle by za malo nie przygazowac, lepiej za duzo niz zeby zgasl. Od razu po wzniesieniu jedziesz na osemke i robisz 5x, warto nie zapomniec liczyc razow, ja nie bylem pewien czy dobrze policzylem ale na szczescie typ na ostaniej osemce kaze jechac na slalom wiec wiedzialem ze mam wyjechac. Wyjezdzasz z osemki i od razu plynnie jedziesz na slalom. Co do techniki: uczylem sie z kierunkowskazami, ale od wczesniejszych zdajacych nie wymagal wiec ode mnie tez nie-nie uzywalem kierunkow - jedynie przy zawracaniu z wzniesienia uzylem. Motor jedzie plynnie; nawet na jedynce musialem hamowac i sprzegla uzywac bo za szybko bylo na osemce. Hamulce ma czule, ale wszystko fajnie chodzi.

Ten model zapala sam swiatla przy odpalaniu motoru, wiec nie ma co szukac wlacznika swiatel. No i nie ma wskaznika biegow, przynajmniej w pospiechu go nigdzie nie zlalazlem, pokazuje tylko czy masz na luzie zielona lampka.

Co do kierunkowskazow to wlacza sie normalnie lewym kciukiem w lewo lub prawo do konca, ale wylacza sie wciskajac przelacznik jak guzik ( dla mnie nowosc), zorientowalem sie dopiero pod koniec miasta i dlatego mialem problemy z wylaczeniem kierunku. Kazdy zdajacy jechal ta sama trasa:

Z osrodka w lewo, potem w prawo i w prawo wyjezdzasz na Morska. Typ nic nie mowi - znaczy ze trzeba jechac prosto, czyli po wjechaniu na prawy pas, trzeba zjechac na srodkowy, bo prawy skreca na Estakade. No i jechalem prosto z kilometr i w lewo na swiatlach na Swarzewska. Potem pierwsza w prawo i cisnalem do konca Rozewska. Tam sa hopki dlatego trzeba uwazac na ograniczenie predkosci. Dalej w prawo na Kartuska i prosto przez skrzyzowanie az do Chylonskiej i w prawo w Chylonska. Z kilometr prosto i w lewo na sw. Mikolaja i Opata Hackiego i prosto az do Osrodka. Mimo ze zrobilem jakies bledy zdalem wiec spoko. Jednym z bledow bylo to, ze wcisnalem kierunkowskaz w lewo ale nie do konca i zjechalem na lewa strone pasa bez kierunku.

Ogolnie caly czas sie rozgladalem - na skrzyzowaniach na boki jak sie da i na prostej co 5 sekund w lusterko i czasem zerknalem w lewo. Koles musi widziec, ze sie rozgladasz caly czas, ruszalem glowa nawet przy patrzeniu w lusterko. Sluchawki dzialaja dobrze.

Wychodzi na to ze trasa byla inna niz ta z osrodka - chyba latwiejsza.

Nie wiem czy tam ktos jeszcze na A egzaminuje, ten opis dotyczy tylko tego egzaminatora i jego dzisiejszego humoru :lapad:

Powodzenia na egzaminie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam praktykę 11 sierpnia i kurde stress już zżera jak cholera(az mi rymowanie sie włączyło :biggrin: ) jak tak sobie was poczytam to sie kapkę lepiej robi....ale tylko kapkę...zobaczymy jak ta odlewnicza mnie przywita i jak pożegna...;-)

 

 

proponuje wziac sobie 1 godzinke przed egzaminem - na przeciwko WORD, rozgrzejesz sie a pozniej pojdzie jak z platka ... i koles ci od razu powie czy jada 1 czy 2 trasa ... wiec bedzie mozna sie nastawic ;)

 

Ja tak zrobilem i mi pomoglo.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest strzelić sobie piwko z wkładką :-P

Przed egzaminem oczywiście, po egzaminie też ale podwójną porcję.

 

heheheheh no nie wiem ze stresu na pusty żołądek różne rzeczy by się mogły dziać;-P

 

proponuje wziac sobie 1 godzinke przed egzaminem - na przeciwko WORD, rozgrzejesz sie a pozniej pojdzie jak z platka ... i koles ci od razu powie czy jada 1 czy 2 trasa ... wiec bedzie mozna sie nastawic :flesje:

 

Ja tak zrobilem i mi pomoglo.

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

 

zapisałam się, nawet w sobotę żeby przejechać się po placyku trochę boję sie ze z wprawy wyszłam nie jeździłam 2miechy na moto.... :icon_mrgreen: nie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ,czeka mnie egzamin kat A w Tychach słyszałem że to będzie Honda CBR 250 ,chciałbym sie dowiedziec coś o tym motocyklu gdzie jakie swiatła sie włącza jak sie tym te cholerne ósemki robi kazda rada jest wazna .Panowie bez nerwów jeżeli to durne pytanie ale mam cykora jak cholera .Z góry dzięki Maro -mam 180 cm wzrost 120 kg wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.scigacz.pl/gallery/motonews/Honda_CBR250R_cwierc_cebra/_prawa_manetka_Honda_CBR250R.jpg

 

http://foto.scigacz.pl/gallery/motonews/Honda_CBR250R_cwierc_cebra/_lewa_manetka_Honda_CBR250R.jpg

 

Powyżej masz manetki hondy CBR 250

 

Co do ósemek to mnie uczono, że najlepiej dozować sobie sprzęgłem moc.

Na egzaminie uważaj na obsługe bo egzaminatorzy potrafią być ,,upierdliwi"... Przedemna oblali faceta za to, że ,,nie sprawdził ciśnienia w oponach" a mnie wyśmiał jak spróbowałem sprawdzić ale ja zdawalem w Cz-wie i nie wiem jak jest u Was.

Z obsługi to trzeba pokazać światła, sprawdzić czy łańcuch jest napięty, klakson, skręcić kierownicą na maksa w lewo i prawo, hamulce, poziom oleju w silniku, plynu hamulcowego.

Pewnie już Ci to na jazdach mówili ale powtórzę. Na egzaminie egzaminator poprosi Cię żebyś przepchał motor z 5metrów. Pamiętaj, że trzeba złożyć stopkę i później rozłożyć. Może to banalne ale widziałem już jak oblewano za to.

Przed wjazdem na ósemkę i ruszeniem trzeba się rozejrzeć w lewo i prawo, na ósemce przy KAŻDYM ruchu kierownicy głowa ma się obracać. To chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co napisał Teliber to właściwie dokładne opisanie egzaminu. Jeszcze co do tej głowy - obracaj się za siebie nie tylko przed wjazdem na ósemkę, ale za każdym razem gdy ruszasz na placu! Nawet jak przeprowadzasz motor czy podjeżdżasz pod górkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny z tą cbr 250 na egzaminie?

jeśli informacja jest prawdziwa to jestem ciekawy co za kretyn (nie bójmy się tego słowa) wymyślił zakup takiego motocykla dla word-u pod egzaminy na kat. A

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...