Skocz do zawartości

CBR 600 F2


MATHIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj spotkała mnie przykra przygoda z CBR. Jadę jakieś 2km, patrzę na temperaturę a tak minimalnie do czerwonego pola! Zatrzymuje się, czekam kilka minut, żeby ostygła i wracam do domu bo nie chcę przegrzać sprzęta. 2h wcześniej wszystko było cacy(jeździłem po mieście i temp. OK). Dodam, że stało się to na prostej drodze i jechałem około 100 km/h. A, jeszcze jedna ważna sprawa: wentylator nie chodził. Dotychczas zawsze w korkach się uruchamiał. Co się mogło stać??

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł sie popsuć czujnik temp. wentylatora, albo sam wentylator.

Podłącz wentylator omijając czujnik i sprawdź czy chodzi. Jeśli chodzi i kable od czujnika do wiatraka i wszystkie zasilające nie są przetarte, przerwane, styki zaśniedziałe to raczej trzeba będzie kupić nowy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł sie popsuć czujnik temp. wentylatora, albo sam wentylator.

Podłącz wentylator omijając czujnik i sprawdź czy chodzi. Jeśli chodzi i kable od czujnika do wiatraka i wszystkie zasilające nie są przetarte, przerwane, styki zaśniedziałe to raczej trzeba będzie kupić nowy czujnik.

 

 

Zaraz pójdę sprawdzić, ale według mnie to wina nie jest wentylatora bo nawet dzisiaj mi sie włączył w korku. Może termostat?? Ciśnienie jest w układzie chłodzenia, korek przy chodnicy też OK.

 

PS. Jak termostat popsuty to chłodnica będzie "zimna" ??

Edytowane przez MATHIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pójdę sprawdzić, ale według mnie to wina nie jest wentylatora bo nawet dzisiaj mi sie włączył w korku. Może termostat?? Ciśnienie jest w układzie chłodzenia, korek przy chodnicy też OK.

 

PS. Jak termostat popsuty to chłodnica będzie "zimna" ??

 

Moim zdaniem termostat, ale jeszcze upewniłbym sie czy działa pompa wody... Oczywiście zakładam że poziom cieczy w normie

Edytowane przez Tuzmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem termostat, ale jeszcze upewniłbym sie czy działa pompa wody... Oczywiście zakładam że poziom cieczy w normie

 

Ciecz w normie. Przejechałem sie niecały kilometr i znowu pod czerwoną kreską. Chłodnica zimna, ale wiatrak nadal się nie włączył. Przy termostacie jest czujnik od odpalania wentylatora??

 

Z tego co mi się wydaje to termostat się nie otwiera(zawór) i ciecz chodzi w małym obiegu. Mam rację??

Edytowane przez MATHIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, skoro chlodnice masz zimna to bedzie winny termostat. ostatnio zagotowal sie plyn w aucie ale chlodnica byla goraca. wentylator nie pracowal. po zmianie czujnika wentylatora przy chlodnicy problem znikł.

w Twoim przypadku pewnie nawalił termostat bo nie puszcza gorącej cieczy na duży obieg czyli do chlodnicy.ale skoro w korku rano sie wlaczyl wentylator to pewnie jeszcze dzialał termostat - czujnik wentylatora powinien byc przy chlodnicy.tak czy siak sprawdz najpierw termostat. tak to widze. moze sie pokrył kamieniem i cos sie zablokowalo. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, skoro chlodnice masz zimna to bedzie winny termostat. ostatnio zagotowal sie plyn w aucie ale chlodnica byla goraca. wentylator nie pracowal. po zmianie czujnika wentylatora przy chlodnicy problem znikł.

w Twoim przypadku pewnie nawalił termostat bo nie puszcza gorącej cieczy na duży obieg czyli do chlodnicy.ale skoro w korku rano sie wlaczyl wentylator to pewnie jeszcze dzialał termostat - czujnik wentylatora powinien byc przy chlodnicy.tak czy siak sprawdz najpierw termostat. tak to widze. moze sie pokrył kamieniem i cos sie zablokowalo. pozdro

 

 

Wcześniej wszytko było OK bo często zerkam na temp. Jak sprawdzić termostat?? Może wlać jakiś preparat bo kamień siedzi?? Obawiam się jeszcze tego wentylatora. Mam nadzieję, że nic wielkiego się nie stało. Jutro sprawdzę wszystkie kabelki i na krótko spróbuje uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na wskazniku pokazuje wysoka temp a chlodnica zimna to na 99% termostat. Czojnik od wskaznika jest na silniku i pokazuje jego temp czyli malego obiegu a czujnik wentylatora jest w chlodnicy i odpowiada jedynie za jego zalaczenie. jesli termostat nie puszcza na chlodnice to wentylator sie nie wlaczy a moto bedzie sie gotowac.

Jedyny sposob sprawdzenia i naprawy to rozebrac i wyciagnac termostat, wsadzic go do wody i zagrzac i sprawdzic czy sie otwiera i przy jakiej temp. Nie lej nic do ukladu bo to nic nie da.

 

moze byc w sumie jeszcze tak ze pompa ci siadla i nie wywoluje obiegu cieczy przez co sinkik szybko lapie temp ale wydaje mi sie ze wtedy chlodnica troche bylaby ciepla.

Tak czy inaczej najpierw sprawdzilbym teromostat a jesli to nie to to pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podzielenie się informacjami. Jutro idę zdjąć owiewkę i wykręcić termostat. Jeden facet miał na allegro i za używkę chciał 90zł+przesyłka. Czekam na maila od drugiego i wtedy wybiorę(no chyba, że ktoś ma tanio nowy lub 100% używany :banghead: ). PS. Pierwsza wpadka CBR w moich rękach, a mam ją od marca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem termostat, otwiera się. Jeżeli wyjmę termostat z obiegu to motocykl powinien utrzymywać niską temp.?

 

Może to być wina pompy wodnej?? Aha, wentylator ciągle nie działa.

 

Dorzucam fotkę. Jakość słaba bo aparat cyfrowy w naprawie i tel. aby został.

 

http://img48.imageshack.us/my.php?image=foto0083sb9.jpg

Edytowane przez MATHIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Powiedz mi jak sprawdziłeś czy się termostat otwiera???

II Wentylator włączy się tylko jak jest ciepła chłodnica wiec po czym twierdzisz ze nie działa?

III Termostat musi być bo silnik za długo będzie nabierał odpowiedniej temperatury i nie będzie jej utrzymywał

IV Sprawdź czy działa pompa wodna, bo jeśli nie to całe zabiegi na nic się zdają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Powiedz mi jak sprawdziłeś czy się termostat otwiera???

II Wentylator włączy się tylko jak jest ciepła chłodnica wiec po czym twierdzisz ze nie działa?

III Termostat musi być bo silnik za długo będzie nabierał odpowiedniej temperatury i nie będzie jej utrzymywał

IV Sprawdź czy działa pompa wodna, bo jeśli nie to całe zabiegi na nic się zdają

 

 

I W gorącej wodzie.

II Nie jestem znawcą ale wskazówka podchodziła pod czerwone pole i wentylator stał w miejscu.

III Na wyjętym chodził tak samo jak opisałem w pierwszym poście. Przejechałem max 2km.

IV Też chciałem to zrobić ale dzisiaj jakieś święto... Jutro się postaram.

 

Pozdrawiam.

 

Panowie mam jeszcze jedno pytanie: jak sprawdzić tą pompę wodną? Spróbuje sam majsterkować a jeśli się nie uda to w sobotę ze znajomym mechanikiem będziemy działać :banghead:

Edytowane przez MATHIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...