Skocz do zawartości

Jaki smar do tłoczków hamulcowych?


korekson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mówimy o tym samym ;)

W temacie padło słowo osłonki.

 

O-ringi przeciw-kurzowe montowane zaraz obok uszczelniacza zasadniczego tak, ale nie osłonki / harmonijki jak w samochodowych zaciskach.

dcp_1716.jpg

 

 

Dlaczego nie jest to stosowane w motocyklach?

W MZ o ile dobrze pamiętam były takie osłonki.

 

 

Szkoda, bo wysunięty w skutek zużycia klocka tłoczek, ulega zabrudzeniu, co w konsekwencji często prowadzi do zablokowania.k206l1.jpg

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem takie oslonki w jakims motocyklu , wlasnie albo MZ albo KLR 650 ...tylko z tego co pamietam , nie bylo tam drugiego oringu zgaraniajacego syf ..wiec chyba jednak MZ

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodziło, o brak i jednego i drugiego...tylko uszczelniacz na tłoczku... tak było w jakimś Iron Horsie- nie wiem jaki model, a dzisiaj dokładnie obejrzałem zacisk...no i w jakimś chińskim skuterze, pamiętam, bo rozbierałem...z pół roku temu..

 

 

...ale jak zwykle, istnieją jeszcze ludzie, którzy śmieją się z ludzi, lub wytykają palcami jak mówią na wieniec zębaty- zębatka... ja proponuję trochę szerszego rozumnego i otwartego podejścia do wszelkich aspektów mechanicznych, ponieważ to co występuje w takim a takim modelu, lub większości modeli niekoniecznie może występować w jakimś jednostkowym, lub chińskiej prowinencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...