Skocz do zawartości

Ratujcie ludzie !! rozrząd w Yamaha XT 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rozrząd dobrze złożony to wywal gaźniki i trochę samostartu do kolektora ssącego wtedy musi na sekundę zapalić a potem trzeba sprawdzić dlaczego zalewa silnik.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanilla sky XT 600 ma silnik tak prosty do ustawienia, że nie da sie tam niczego skopać ustawiając wszystko na znaki

akurat wczoraj wieczorem złożyłem taki silnik u kumpla w moto i po czwartym kopnięciu zapaliła ( dopiero po czwartym bo wcześniejsze były nie udane, zaskoczyła mnie kompresja po remoncie :icon_mrgreen: )

a przy zapłonie nie grzebałeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrząd dobrze złożony to wywal gaźniki i trochę samostartu do kolektora ssącego wtedy musi na sekundę zapalić a potem trzeba sprawdzić dlaczego zalewa silnik.

 

 

Wstrzykiwałem mu paliwo bezpośrednio do cylindra przez otwór świecy i czasami tylko było słychać wybuch mieszanki i płomień ale motor nie odpalił. A co nie spaliło to wypluło i tosamo jeżeli pociagnie mieszanke przez gaźniki czyli wypluje czasem pusci dymek.

 

vanilla sky XT 600 ma silnik tak prosty do ustawienia, że nie da sie tam niczego skopać ustawiając wszystko na znaki

akurat wczoraj wieczorem złożyłem taki silnik u kumpla w moto i po czwartym kopnięciu zapaliła ( dopiero po czwartym bo wcześniejsze były nie udane, zaskoczyła mnie kompresja po remoncie :icon_evil: )

a przy zapłonie nie grzebałeś ??

Ale przy zapłonie nic nie darady pogrzebać bo magneto siada na klina a iskrownik jest w jednym miejscu na deklu nieda rady go przestawić. Ale moze sie myle, wkażdym bądź razie ja nic tam nie grzebałem.

 

A dlaczego chcesz odpalac bez rury wydechowej ???

Zeby bylo trudniej ???

 

Adam M.

 

Dlatego prubuje odpalic bez rury gdzyż widać dobrze co sie dzieje z miesznką, po wydechu. A może przez to niechce odpalic,NIE WIEM, tyle że to nie dwusów żeby dopalał miesznke w pierwszym tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom w 4 suwie tez wystepuje faza przeplukania komory spalania, gdy zawory ssace i wydechowe sa otwarte i troche mieszanki ( swiezej ) zawsze sie do wydechu dostanie. Ta mieszanka potem jest "cofana " spowrotem do komory spalania dzieki zjawiskom falowym w ukladzie wydechowym.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy zapłonie nic nie darady pogrzebać bo magneto siada na klina a iskrownik jest w jednym miejscu na deklu nieda rady go przestawić. Ale moze sie myle, wkażdym bądź razie ja nic tam nie grzebałem.

a dobrze dokręciłeś śrubkę co przykręca magneto ?? ostatnimi czasy dwóch gości do mnie przyjechało obydwaj z niepalącym albo ledwo palącym silnikiem, i obydwaj byli tak genialni że po założeniu koła magnesowego nie chciało im sie go dobrze przykręcić i nie trzeba było długo czekać, aż klin ścięło

więc może rozbierz to jeszcze raz i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrze dokręciłeś śrubkę co przykręca magneto ?? ostatnimi czasy dwóch gości do mnie przyjechało obydwaj z niepalącym albo ledwo palącym silnikiem, i obydwaj byli tak genialni że po założeniu koła magnesowego nie chciało im sie go dobrze przykręcić i nie trzeba było długo czekać, aż klin ścięło

więc może rozbierz to jeszcze raz i sprawdź

 

 

Zawsze dokręcałem mocno nakrętkę a potem jeszcze udeżałem młotkiem w klucz dla pewności. Założyłem tez nowego klina, bo stary był dorobiony ręcznie przez poprrzedniego właściciela i miał minimalny luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...