Skocz do zawartości

Filtr powietrza enduro 2t


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem pierwszy raz wyczyścić filtr powietrza w mojej Hondzi MTX 125 no i okazało się niestety, że gąbka jest dziurawa..... :crossy:

Niby to kawałek gąbki i plastiku więc: Mieloch, Allegro itd ...... nigdzie nie ma :icon_mrgreen:

 

Zanim zapukam do serwisu Hondy, chciałem zapytać, czy są może do kupienia jakieś uniwersalne gąbki, które można dociąć i dopasować do starej ramki?

Boję się, że zakup filtra w serwisie znacząco podniesie wartość moto. ;)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają większe problemy:D Dotnij go z obojętnie jakiej gąbki odpal i zobacz jak chodzi tak samo i sie nie dusi to jest ok!!

 

A potem zrób remont silnika i kup oryginalny filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taka gabka jest do kupienia np. w ag-mocie za całe 15zł;] arkusz wielkosci podobnej do A4;]

 

Czy nie lepiej spróbować napisać do gościa z aukcji wyżej i spróbować dopasować coś o podobnych wymiarach ? Nie ma kombinowania i głowa spokojna że sie nie jeździ nie wiadomo na czym :] A i kasa praktycznie żadna :icon_twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do pierwszego lepszego serwisu motocyklowego ze zdjetym filtrem i za 20-30zł Ci dotną z dedykowanej do tego gąbki i nasączą specjalnym olejem.

 

a co do ladowania zwyklych gabek tez mam swoje ciekawe zdanie. dorabiam sobie w serwisie motocyklowym i przezpierwszy tydzien juz sporo sie naogladalem.

 

przyjechal skuterek honda sfx, a wlasciwie zostal przypchany przez wlasciciela. zero mocy i w ogole, ale odpalal. wiec pierwsza mysl zapchany gaznik i do sprawdzenia filterek powietrza. filtr byl dociety ze zwyklej gabki od materaca, i do dokladnie na wzor puchy filtra. nie wiedziec czemu w srodku bylo pelno syfu, piasku i nawet jakies liscie sie tam trafily:P

 

wiec niech mi ktos powie ze moze byc e zwyklej gabki to zycze mu wesolych swiat.

 

poza tym, filtr trzeba zawsze nasaczac. niekoniecznie cudownymi olejami za 50 zł co wystarczy na kilka nasaczen, ale zwykly silnikowy olej, np. glupi mixol. roznica tylko taka ze mixol splynie z gabki jak temeratura sie znacznie podniesie.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do pierwszego lepszego serwisu motocyklowego ze zdjetym filtrem i za 20-30zł Ci dotną z dedykowanej do tego gąbki i nasączą specjalnym olejem.

 

a co do ladowania zwyklych gabek tez mam swoje ciekawe zdanie. dorabiam sobie w serwisie motocyklowym i przezpierwszy tydzien juz sporo sie naogladalem.

 

przyjechal skuterek honda sfx, a wlasciwie zostal przypchany przez wlasciciela. zero mocy i w ogole, ale odpalal. wiec pierwsza mysl zapchany gaznik i do sprawdzenia filterek powietrza. filtr byl dociety ze zwyklej gabki od materaca, i do dokladnie na wzor puchy filtra. nie wiedziec czemu w srodku bylo pelno syfu, piasku i nawet jakies liscie sie tam trafily:P

 

wiec niech mi ktos powie ze moze byc e zwyklej gabki to zycze mu wesolych swiat.

 

poza tym, filtr trzeba zawsze nasaczac. niekoniecznie cudownymi olejami za 50 zł co wystarczy na kilka nasaczen, ale zwykly silnikowy olej, np. glupi mixol. roznica tylko taka ze mixol splynie z gabki jak temeratura sie znacznie podniesie.

 

pzdr:)

 

haha!! a to dobre.. czyli sądzisz, że liście przepuściła właśnie zła gąbka?? :P

no to gratuluję toku myślenia b nie wyobrażam sobie jak liść moze sie przedostać przez gąbkę... to tak jakby pies przez ogrodzenie uciekł... :) i wtedy byś powiedział że przeleciał przez oczka siatki?? NIE!! bokiem!!

i tak samo było pewnie z tym skuterkiem jeśli właściciel na odpier*** dociął nowy filtr...

jakiz to problem zanurzyć gąbkę w oleju i sprawdzić czy się nei rozpuszcza, a na pewno nie będzie sie rozpuszczać bo sprawdząłem ze zwyklą gąbką wyprutą z fotela... jeśli wcześniej się sprawdziło metodą "dmuchania" czy łatwo przepuszcza powietrze to nic tylko dociąć na wymiar (minimalnie większa niż otwór oczywiście bo gąbka jest ścieśliwa to i tak wejdzie, a lepiej żeby szczelin na liście nie było.. :P :) )

i zakładać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...