Skocz do zawartości

YAMAHA TTR 600E


Rekomendowane odpowiedzi

co zrobić żeby przy glebach nie przekrzywiał mi sie tłumik, nie gięła mi się obejma itp? :biggrin:

Mam tłumik z TTRE w TTS i ten wystaje nawet za tylne koło, mocowany jest tylko na jednej obejmie oryginalnej z TTRE, potem jest kawałek krućca przykręcanego na śrubą do ramy i kolektor.

 

Tłumik wchodzi na wcisk do tego krućca i łączy je spręzynka, w TTR to stanowi całość a w TTRE zrobili z tego dwie części. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumikiem nie mam takich problemów gorzej jest z mocowaniem lampy .... Wiecie czy może pasuje przedni reflektor od xt do ttr ?

po co kombinowac za 160zeta masz z polisporta fajną lampę, wytrzymala już sporo gleb.

polisport

 

Tylko co z tym tlumikiem :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinowac za 160zeta masz z polisporta fajną lampę, wytrzymala już sporo gleb.

polisport

 

Tylko co z tym tlumikiem :icon_eek:

 

 

Reflektor sam (jesli plastiki sa ok) proponuje poszukać. W swoim czasie udało mi sie dostać owiewkę z lampą za 200 na allegro z reflektorem niemal idealnym jak w ttr tyle że na gładkim szkle, mocowania pasowału, rozmiar też, została oryginalna owiewka, a nowa lampa gładka - fajniejsza była niż oryginał. Niestety nie mam linka do aukcji bo już ktoś sie pytał o to, ale idzie dopasować i zaoszczędzić 250 stówy.

 

A co do tłumika to blado to widze, na zgięciach kolanka raczej nic nie wymodzisz. U mnie było łatwiej w takim przypadku bo dekiel na wejściu do tłumika był już wcześniej przez jakiegoś cudaka nitowany, także tam można było pogrzebaś- skracałem 2 razy jak sie te nity wyrabiały w tłumiku i sie rozsypywał aż zrobiłem to wreszcie jak należy - pod kapą plastikową nie widać niczego. Ale jak masz oryginał to szkoda psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny wybebeszony znaczy :icon_biggrin: , planuje go w ogóle skrócić o 4,5cm az do napisu YAMAHA, nie bedzie tyle wystawał. Zastanawiam się też nad drugą obejmą pod osloną.

 

A co do waszych lamp nie dał bym 2stówy za same szkło, jak mam komplet za 160zeta i jest bardziej funkcjonalny niż ta lampa z ttr która jak to ktoś napisał "byle jakiej gleby nie wytrzyma"

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampe mam polisporta, jeszcze ten starszy model niż teraz i daje rade! pare razy wywaliłem sie tak ze dostała ale łądnie ucieka na tych gumowych mocowaniach ;]

 

http://bikepics.com/members/qpa/98tt600r/

 

linka

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisport daje radę. Jest na prawdę wart tej ceny 160zł. Wcześniej nie wiem czemu kupiłem do TTR jakieś światła do supermoto... świeciły jak kinkiety albo lampka na biurku :) Polisport świeci elegancko. Co prawda jeśli chcesz jeździć totalnie po ciemku w nocy to trzeba go sonie taśmą izolacyjną obkleić przy kloszu żeby nie oślepiał przez szparę ;)

 

Z tym olejem to się zgodzę ja mam to samo że muszę dolewać co jakiś czas . Trochę dziwne żeby moto po ok. 10 tyś km olej paliło co ? Przy odpaleniu czasami wali przez chwilkę białym dymem .

 

XT'eki spokojnie nawijały po 200tyś km i więcej... jeśli ktoś używał turystycznie to na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampe mam polisporta, jeszcze ten starszy model niż teraz i daje rade! pare razy wywaliłem sie tak ze dostała ale łądnie ucieka na tych gumowych mocowaniach ;]

 

http://bikepics.com/members/qpa/98tt600r/

 

linka

 

OK, qpa's lampa nawet i gustowna (najbardziej podobał mi sie na fotach twój profesjonalny ubiór :biggrin: ). Ja chciałem zachować oryginalny wygląd i dlatego kombinowałem, można to zrobić taniej niż serwis i było warto.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie owiewki są całe tylko ten reflektor poszedł ... a ciężko znaleźć coś co by weszło bo małe to troche jest ehh a tego Polisporta to sobie podaruje bo jak napisał murdoch2 chce zachować oryginalny wygląd .. Ciekawe ile sobie cenią za sam reflektor w salonie yamaha o-O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO właśnie owiewki są całe tylko ten reflektor poszedł ... a ciężko znaleźć coś co by weszło bo małe to troche jest ehh a tego Polisporta to sobie podaruje bo jak napisał murdoch2 chce zachować oryginalny wygląd .. Ciekawe ile sobie cenią za sam reflektor w salonie yamaha o-O

 

 

Pewnie już sobie sprawdziłeś.... w ubiegłym roku jak sprawdzałem to pan z serwisu zawołał 450 za sam reflektor bez owiewki :banghead: ( hehe, nie zapytałem sie czy choć żarówkę dają czy tez trzeba dokupić :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląda tak, jak kolega powyżej napisał.

Oryginalna lampa kosztuje około 400 zł, wiem bo przerabiałem ten temat tylko że w przypadku Yamahy DT która ma taki sam klosz.

Przerabiałem także przekładkę o której ktoś napisał wcześniej (gładkie szkło). Dostałem to na allegro ale wiem że jest sklep w Częstochowie który to oferuje.

Niestety moja lampa zaraz po założeniu pękła i na nic zdały się dwie stówy.

Rzeczywiście chyba najlepiej zakupić polisporta i sprawa załatwiona.

 

Co do samego klosza jestem pewien że pasuje od mojej DT (2004 w góre), i od WR.

Także możecie poszukać w używkach ale nie wiem czy warto :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Strzałka! Powitalnie już zaliczyłem a że to mój pierwszy post i akurat tutaj to witam szczególnie szacowne grono TTRowców. Przydatny wątek, sporo odpowiedzi znalazłem na dzień dobry.

 

Wracając do tematu lampiona na przedzie (jestem w temacie bo mam wytłuczone szkiełko) to powiem że szukałem oryginału ale odpusciłem i przychylam sie do przedmówców że polisport wymiata w tym temacie i to dobre finansowo rozwiązanie chociaż są ale:

-homologacja (chyba tylko jeden model ma: IMX - notabene mocno chodzi mi po głowie chociaż delikatny się wydaje)

-świeczki ( w polisportach montowane są 35/35W a nie H4, w modelu IMX jest 2 x H3 w tym jedna w soczewce jakby komu dużo światła trzeba było)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...