Skocz do zawartości

SZCZĘKOWY AIROH!


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to zestaw gratów do przerobienia szczękowca na jet'a do SC66 kosztuje 200zł. I przyznam się szczerze że pierwsze słyszę żeby SV55 przerabiać na Jet'a.

 

Wysłałem maila z pytaniem i dostałem odpowiedź że mozna, jest zestaw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - mam go własnie na testach :D . Mam sobie przeszczepić szybę i zdemontować szczęke i będzie model JET.

 

Nowy SV55S (testowy wyposażyli od razu w bluetootha) jest dużo bardziej dopracowany niż poprzedni. Nadal ma jednak kilka drobnych wad:

- waga (1700g w wersji L)

- dalej jakoś dziwnie wszyte paski zapięcia, uwierające w brodę

- pałąk mikrofonu zahacza przy zamykaniu szczęki o podbródek.

 

Generalnie jest jednak na wielki plus do poprzedniej wersji: cichszy, lepszy nawiew, a bluetooth działa jak powinien - czyli da się gadać nawet podczas gonienia na trasie. W moim przypadku trzeba było trochę nawet przyciszyć głośność w telefonie, bo mi uszy protestowały. I generalnie wersja S jakoś ładniej się prezentuje (może dzięki tym a'la karbonowym wstawkom po bokach szczęki :) ).

 

Dobra - bo wam opisze cały test przed jego premierą :P .

 

Jakby się ktoś jeszcze pytał co mam jeszcze ciekawego na testach - to polecam kurtkę Wintexa Camo - w końcu coś na nasz klimat. Wieje jak trzeba - ale nie da zmarznąć.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej! lukasz-aprilia i jak udało się przerobić ten kask na jet'a?(z tego co widziałem seryjnie jako jet nazywa się chyba s55) Ja dostałem model SV55 i przydałoby się wymienić szybę i chętnie bym go przerobił. Gdzie mogę dostać taki zestaw lub szybe i inne części? Tylko możliwie tanio :/

Edytowane przez pawel125r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być SV55S - do niego jest specjalny kit składający się z szyby, jej mocowań i kilku zaślepek - do przerobienia na JET55S

 

Przeróbka polega na zdjęciu fabrycznej szybki, odkręceniu mocnowania szczęki (2 sruby), podmienieniu mechanizmu szyby, założeniu dużej szyby, wkręceniu dwóch nowych śrób i wciśnięciu zaślepek w odpowiednie otworu. Cała procedura trwa góra 5 minut. Oprócz mało przyjemnego usmarowania się smarowidłem od mechanizmu szczęki żadnych innych dolegliwości nie stwierdziłem.

 

Po przeróbce na JET55S waga kasku nieco spada - ale jak na kask otwarty jest to nadal kolos. W zasadzie brak szczęki oprócz większego przewiewu nie wpływa na warunki jezdne kasku. Szyba z kitu (czyli ta oryginalna z normalnego JET55S) jest tak ogromna, że zakrywa wszystko. Jest na tyle duża, że równie dobrze mogliby zamontować na nią wycieraczkę :icon_rolleyes: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Sam osobiście posiadam model Mathisse RS od początku tego sezonu. Zrobilem w nim juz okolo 14 tys.km.

Co mogę o nim powiedzieć??? Jak najszybciej chce sie go pozbyc.

Moze zaczne od zalet:

-wyjmowana wysciolka i bardzo mila w dotyku,

-duzy plus za okular przeciwsloneczny - dosc czesto z niego korzystam.

A teraz czas na wady:

-kask ten jest bardzo glosny (wiem, ze kaski szczekowe z natury sa glosne ale w Mathisse jest nawet glosniejszy od Caberga za 250PLN !!!!!!)

-wentylacja bardzo slabiutka,

-kazdorazowo po przejechaniu okolo 100 km odczuwam cholerny ucisk uszu, jak go kupowalem to rozmiar byl OK, ale kupujac kask nie mamy szans przejechac sie w nim co najmniej 100 km (byc moze to jest tylko moj problem indywidualny, ale cholernie mi to dokucza),

-szyba bardzo latwo rysuje sie.

Na Twoim miejscu wybralbym SVa, a ja sam osobiscie zmieniam kask prawdopodobnie na SHOEI Multitec- duzo wieksza kasa ale slyszlem o nim same dobre opinie.

Mam nadzieje, ze choc troszke Ci pomoglem w wyborze. Jakbys jednak uparl sie na Mathisse, to ode mnie mozesz kupic uzywke (rozmiar M) :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 sezonów mam sv 55.

plusy

- wyjmowany środek, można sobie uprać.

- szyba pzreciwsłoneczna (fajna sprawa, bo niekoniecznie trzeba ją opuszczać na maksa, nieraz wystarczy tylko kawałek i słońce nie razi w ślipia)

- całkiem dobra szyba, niestety paruje (mam założony nosek, co odrobinę pomogło)

- całkiem dobra wentylacja (choć po otwarciu nawiewów jest głosny jak cholera)

minusy:

- głośny.

- po tych kilku latach w środku zaczyna hulać wiatr. mimo, ze mam założony ochraniacz podbródka.

- odkręcające się śroby mocujące szczękę. to denerwujące. kumpel potraktował je klejem do gwintów.

na długie trasy to taki średniak. Ani super ani jakieś badziewie.

podobno nowy model już nie jest taki głośny.

teraz planuje kupiś shoei, ale już nie szczękowca. chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...