Skocz do zawartości

Tablica rejestracyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie tablicy rejestracyjnej. Otóż moja jest w stanie "nieidealnym", wręcz niemal tragicznym, zresztą zobaczcie na zdjęciu.

http://w2.bikepics.com/pics/2007%5C06%5C03...919745-full.jpg

 

Moje pytanie brzmi: czy policja może coś zrobić z taką tablicą (widać że kawałek liczby 4 jest ułamany) i czy są na to jakieś paragrafy?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie czepna i stwierdza ze jest nieczytelna to masz przej**ane

 

no, to się chłopcze popisałeś elokwencją, a jakiś pomocny był... :biggrin:

 

w temacie: co najwyżej czeka cię zapłacenie za zrobienie nowej w urzędzie komunikacji, i w razie napotkania "czepialskich" gliniarzy - przewidziany taryfikatorem mandat za nieczytelną tablicę (bo jako właściciel masz obowiązek dbać o ten drobiazg)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszta wyrobienia nowej? Ile moze kosztować max mandat za nieczytelną tablicę? I czy opłaca się to robić jeśli niedługo kupuję nowe moto?

Edytowane przez artur.h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszta wyrobienia nowej? Ile moze kosztować max mandat za nieczytelną tablicę? I czy opłaca się to robić jeśli niedługo kupuję nowe moto?

 

wiesz co... nie drażnij ludzi. wszystko jest w archiwum forum: koszty rejestracji są, taryfikator mandatów również. poszukaj i nie zadawaj więcej pytań, na które sam możesz sobie znaleźć odpowiedzi :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja miałem w gorszym stanie i mandatu nie dostałem też w simsonie ale jak kolega miał podgiętą leciutko w rs 125 i w pełni czytelną to dostał mandat za "nieczytelną tablice rejestracyjną" 100 zl ale ja mieszkam w dziwnym mieście zwanym Wieluń :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam!

 

Ja mam pytanie co mam zrobić jeśli podczas jazdy zgubiłem tablice rejestracyjną? Szukałem po drogach którymi jeździłem ale ktoś musiał sobie wziąć na pamiątke... straszna lipa, bo teraz nie moge jeździć:icon_eek:

 

Będę wdzięczny jeśli mi ktoś podpowie... pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszasz na policji, i to jak najszybciej. żeby nie było sytuacji, że ktoś np. zatankował sobie "gratis" na twoje konto i nawiał ze stacji :/

później wyrabiasz wtórnik, bo obecnie już jest taka możliwość (tylko AFAIR ca. 2-3 tygodnie czekania na produkcję); albo rejestrujesz ponownie (tablica od ręki). różnica w kosztach: przy wtórniku zostaje ci dowód rejestracyjny, przy nowej - płacisz za zmianę tekturki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego posta od razu sie pobiegłem na policje i załatwiłem tą sprawe, chociaż policjanci skołowani nie wiedzieli po co w ogóle coś takiego zgłaszać skoro nikt mi nie ukradł tej tablicy, ale mniejsza z tym dzieki za pomoc;]

Edytowane przez Borek_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by pewnie było... ale zgłosiłem i dzisiaj załatwiałem w wydziale komunikacji w wawie tą tablice.

 

Dla tych, co może będą w takiej sytuacji jak ja: Koszt wyrobienia drugiej takiej samej tablicy to 40 zł przynajmniej w warszawie, jest to możliwe tylko dlatego że mają dwie naklejki hologramowe na tablice a wykorzystują jedną. Zabawne to, bo dają dwie do samochodów i nie patrzą czy bierze sie to na motor który ma jedną tablice i ta druga zostaje właśnie na taką sytuacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś ile kosztuje tablica z nazwą własną? Z tego co słyszałem, to do samochodu ok 1000PLN, ale do motocykla niby tańsza.

 

tu mówią, że pincet. ale tyle to można wygooglać...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...