Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie otrzymałem odpowiedzi w poprzednim temacie więc spróbuję tutaj. A więc mam 15lat i mam KMXa 125/50, będę miał zastrzyk gotówki i przymierzam się do kupna 2 enduro. Moto używał by mój tata i ja.Wybór padł na EXC. Teraz mam pytanko jaki jest koszt utrzymania takiego EXC 125. Moto służyłby do dojazdów do szkoły/do jazd rekreacyjnych/lekkich wypraw w teren.

Następne pytanko czy jest bardzo duża różnica między EXC 125 a 250 wiem że to przynajmniej 20KM różnicy ale czy 125 bardzo nie odstaje, gdyż tata jest bardziej za 250 ja za 125 gdyż ja mógłbym jej, także używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje Exc 125.

Koszty jak narazie były takie [ podaje orientacyjnie bo parogony powyzucałem ] :

Łańcuch X-ringowy D.I.D ok 320 zl.

Tylnia zembatka. ok 120 zł oryginalna KTM-a

Przednia zembatka ok. 50 zł oryginalna KTM-a

Łożyska tylniego koła 2x ok 35zl. + simeringi i zabezpieczenia lecz cen nie pamietam bo kupowałem za pośrednictwem taty. :notworthy:

Klocki przód i tył jeden komplet ok 60zł.

+ beznyna,

oleje do mieszanki,

płyn hamulcowy i do sprzegła,

wszelakiej maści smary i oleje silnikowe itd.

Spalanie przy mojej jezdzie siegało ok 2 zbiorników dziennie. wyjazd ok 12 powrot ok. 20-21. wliczajac w to postoje, ew. jakies jedzenie jakies pogawedki z napotkanymi znajomymi i oczywiscie jazda w terenie.

 

 

Jazda rekreacyjna. Owszem motorkiem mozna poszalec jak i pojezdzi rekreacyjnie.

Wypady w teren. Moje wypady wygladały tak. Lasy, zwirownie, i jakies błota i nie mialem problemow z zadnych wyzej wymienionych. Dodam ze na zwirowni robiłem kazdy podjazd co inni robili na np. RM 250 2T !

 

Odezwe sie do Ciebie na PW. WIdze jestes z Łodzi wiec mam dla Ciebie kilka propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do miasta na opony nie zarobisz, jak kupowałem exc to też myślałem że sie po mieście się po lansuje ale jak zobaczyłem w jakim tempie idą opony na asfalcie to teraz wszędzie na nogach chodzę. a jak kupujesz używke to możesz mieć 2-3 razy większe koszty utrzymania niż normalnie dlatego że może ci walnąć jakaś droga część i będziesz udupiony. z wyczynami nigdy nic nie wiadomo wiec sie zastanów 3 razy zanim kupisz taki motor a myślę że jak masz 15 lat i jeździłeś na kmx to w exc 125 przez najbliższy sezon mocy będziesz miał aż za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to metalowe przekładki sprzęgła, widzoczne na tej fiszce jako 9 albo 10. Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie, spisz nr części z 2 strony opakowania i porównaj z tym na fiszkach, pewnie będzie taki: 50332010100 albo taki: 50332010000 jeśli mówimy o EXC 125.

Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to metalowe przekładki sprzęgła, widzoczne na tej fiszce jako 9 albo 10. Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie, spisz nr części z 2 strony opakowania i porównaj z tym na fiszkach, pewnie będzie taki: 50332010100 albo taki: 50332010000 jeśli mówimy o EXC 125.

 

Sprawdziłem i na tyle mam tylko taka naklejke.

 

Wiec nie zgadza sie z zadna Twoja podana propozycja. a wiec od czego to jest ?

http://www3.speedyshare.com/data/173520689...C4%99cie071.jpg

 

Tez dokładam sie do pytania ' WLD_Wlodi '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda latanie po torze na EXC 125 w porównianiu do np SX czy YZ? Wystarczy założyć z przodu panel przedni zamiast lampy i już mamy SXa?

 

Dodam że przeczytałem całe 19 stron :icon_evil:

 

 

Nigdy exc nie bedzie latał jak SX. Inny zawias, skrzynia, modół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i na tyle mam tylko taka naklejke.

 

Wiec nie zgadza sie z zadna Twoja podana propozycja. a wiec od czego to jest ?

http://www3.speedyshare.com/data/173520689...C4%99cie071.jpg

 

Tez dokładam sie do pytania ' WLD_Wlodi '

A pudełko jest nieotwarte? Bo naklejka na 100% dotyczy podkładki pod głowice 37. Niemożliwe że to co zawiera pudełko to ta podkładka :icon_eek: Ja tam dalej uważam że to metalowe przekładki sprzęgła.

Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...