Skocz do zawartości

Gsxr 600 słabo pali, pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych forumowiczów :)

 

Mam mały problem z moim suzuki gsxr 600 otóż moto jest po serwisie, tj. synchro gaźników, czyszczenie i regulacja, nowy olej filtr oleju, filtr powietrza. Jednak ma problemy z zapalaniem, na początku akumulator słabo kręcił, więc pomyślałem, że to wina aku, ale gdy założyłem nowe problem nie minął... Dokładniej chodzi o to, że moto słabo zapala rano: bez ssania nie chce zapalić albo zapali i zgaśnie, na pełnym ssaniu też nie chce zapalić, muszę szukać odpowiedniego położenia dźwigni ssania aby moto odpaliło, ale na tym nie koniec, gdy pojeżdżę aż silnik się nagrzeje zgaszę go i od razu po zgaszeniu chcę zapalić to nie ma problemu, łapie od razu i chodzi, ale gdy moto postoi około 15 minut to bez gazu ni w ząb nie chce zapalić. Podejrzewam świece mimo, że sprzedawca powiedział, że były zmieniane. Czy świece mogą być tego przyczyną? Bardzo proszę o jakieś porady :D :crossy:

 

Serdecznie Pozdrawiam! :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to już się nie pytałem mechaników bo nie wiedziałem, że o to trzeba zapytać :crossy: a mogą to być zawory, czy może świece?

 

PS.

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie sprzęgła, czy jeśli ruszę na jedynce i jadę bez gazu a następnie nacisnę sprzęgło i moto dalej jedzie tzn. że tarcze sprzęgłowe są do wymiany, bo regulowałem tą śrubą co jest w silniku i tylko trochę się poprawiło, ale jak na postoju wrzucam pierwszy bieg to praktycznie nie ciągnie. to normalne czy trzeba sprzęgło wymieniać?

 

PS2. Jakie powinny być obroty (na biegu jałowym) w suzuki gsxr 600 Srad 1997 r. ? W manualu są napisane różne obroty dla różnych modeli. Jak sprawdzić jaki ja mam model. Chodzi o np. E 33 E 02 itd. Bardzo proszę o wypowiedzenie się, będe bardzo wdzięczny! :)

Edytowane przez patrykt7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na sprzęgle dalej tak jedzie to może być wina ze gęstego oleju albo tak już jest

 

Tiaaa.... Na pewno tak musi byc. Chlopak dojedzie do swiatel wcisnie sprzeglo i przejedzie na czerwonym bo sie motor nie zatrzyma... A moze ma tak jezdzic, zeby trafic na zielone :) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu odpalania. mialem identyczny problem w moim GS-ie. wymiana swiec pomogla. sproboj jeszcze wyjac je, przeczyscic szczotka druciana i wysuszyc. jesli to nic nie da, wymien swiece. pamietaj,serwisowi nie zawsze mozna wierzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zrobiłem jak kazałeś Mungo :crossy: ale niestety to nic nie dało :crossy: jest tak samo, nic sie nie zmieniło... sprzedawca mówił, że świece były wymienione i na takie wyglądają... A co z tymi obrotami, na jakim powinny być poziomie? Może to wina obrotów bo mam ustawione tak 1100-1150 bo jak podkręcę np. na 1300 to moto po dodaniu gazu bardzo wolno schodzi z obrotów. Proszę o rady :crossy:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...