Skocz do zawartości

SKODA FELICIA 1.3 MPI


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

tatus jakis czas temu sprawil sobie ten fantastyczny samochod i to do tego w wersji kombi. samochod byl po malym wypadku co moze miec jakies powiazanie z naszym problemem...

 

samochod sprawuje sie calkiem dobrze, przez te pare nowonawinietych kilka tysiecy nie bylo zadnych problemow, jednak zawsze dreczylo mnie jedno:

 

wszelkie biegi wchodza elegancko, zadnych zgrzytow ani nic. problem zaczyna sie przy wrzucaniu na wsteczny bieg, gdzie jest tylko jedno wielkie chrum i tyle.. bieg coprawda wchodzi dobrze, no ale zastanawia nas to zgrzytanie.

 

czy ktos z szanownych forumowiczow ma taki samochod i wie, czy ta dolegliwosc jest typowa dla tego silnika/skrzyni?

 

czekam na odpowiedzi:)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był po konkretnym strzale to trzeba posprawdzać i wyregulować wodziki z zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów (o ile jest jakaś regulacja nie pamiętam jak jest w tym aucie), pewnie się silnik minimalnie przestawił

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochod jest tak prostacki, ze nie wiem czy tam jest jakakolwiek regulacja, no moze za wyjatkiem siedzenia kierowcy.

 

mocne uderzenie to to nie było- nieraz robilismy z tata powazniejsze uszkodzenia i nie bylo problemow. trzeba bylo wyciagnac prawa podluznice na jakies 10 cm, nowy pas przedni i tyle.

 

postaram sie wrzucic fotki jak tylko je znajde :)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela 1.3 nie ma synchronizacji wstecznego więc w wiekszości wypadków wchodzi on z wiekszym lub mniejszym zgrzytem. Jedyne co wybije się w końcu w każdym Szkodniku to elastyczne łączenie dźwigni zmiany biegów z drążkiem wchodzącym do skrzyni. Regeneracja kosztuje pare złotych, trzeba mieć kanał lub podnośnik i dobry wybijak do rozłączenia mechanizmu. Jeżeli dźwignia lata jak w starym Ikarusie to padł właśnie ten element. Dzieje się to zwłaszcza u tych co lubią sobie w czasie jazdy potrzymać dźwigienke :icon_rolleyes: Zresztą instrukcja do samochodu lojalnie o tym uprzedza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u was też, jak przechodzisz na wysokich obrotach z jedynki na dwójke, też wam chrupnie? Ja się już nauczyłem, że delikatnie aby ruszyć, i dopiero na dwójeczce rura, bo z jedynki to bez zgrzytania musiałbym trzy wsadzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu PItu to pewnie jakiś synchronizator. A co do magneto zgrzyt przy wrczuaniu wstecznego biegu jest normalnym zjawiskiem. Jak ktoś wspomniał bieg ten nie jest synchornizowany i zdarza sie tak że trafi "ząb na ząb" koła zębatego stałego i koła zębatego przesówki, nie ma możliwości uniknięcia tego zjawiska. Można to zminimalizować poprzez dwu krotne naciśnięcie pedału sprzęgła.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu PItu to pewnie jakiś synchronizator. A co do magneto zgrzyt przy wrczuaniu wstecznego biegu jest normalnym zjawiskiem. Jak ktoś wspomniał bieg ten nie jest synchornizowany i zdarza sie tak że trafi "ząb na ząb" koła zębatego stałego i koła zębatego przesówki, nie ma możliwości uniknięcia tego zjawiska. Można to zminimalizować poprzez dwu krotne naciśnięcie pedału sprzęgła.

 

Pozdrawiam

urban

 

Pomaga też wrzucenie trójki i potem wstecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rdzy, to ja trafiłem chyba na model z innej fabryki, bo autko lat 9, a rdzy nigdzie nie widać (często widzę na trasie felki ze skorodowanymi klapami bagażnika, a mojej nic nie rusza - i dobrze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wersje GLX mam. Hmmm, nawet nie wiedziałem że oprócz poduchy i kilku pierdół mam też inny lakier :biggrin:

 

EDIT: wracałem właśnie ze sklepu i na parkingu też stała felcia glx zgnita... :/ Cokolwiek by to nie było, moja daje rade :P

Edytowane przez Pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...