Skocz do zawartości

Shoei XR 1000


Rekomendowane odpowiedzi

nie mam jeszcze kominiarki .. a jakoś nie mogę zebrać się i zamówić na alledrogo ..

 

jednak pomijając ten fakt .. to jakoś nie mogę sobie wyobrazić jeżdżenia w kominiarce już teraz a co dopiero jak będzie real summer .. :crossy:

Większość osób nie wyobraża sobie jazdy w upały BEZ kominiarki :clap:. No chyba że to jakaś gruba, nieoddychająca za 8zł. Przeciętna kominiarka nie grzeje prawie w ogóle, takie rozwiązanie ma same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób nie wyobraża sobie jazdy w upały BEZ kominiarki :icon_mrgreen:. No chyba że to jakaś gruba, nieoddychająca za 8zł. Przeciętna kominiarka nie grzeje prawie w ogóle, takie rozwiązanie ma same zalety.

 

chce kupić Polandexa za 49zl z allegrogo

 

Tę szparkę docenicie jak będzie parowała szybka :wink:

 

FOGCITy- narazie brak parowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zarejestrowanych prze zemnie wad pozostaje tylko niewyjmowalna wew. wyściółka kasku (pomijając wkładki policzkowe)

Słyszałem, że wyjmowane wyściółki z niektórych kasków często po praniu tracą swój pierwotny kształt.

BTW niektórzy piorą niewyjmowane wyściółki nalewając wodę ze środkiem piorącym do kasku - jak do garnka i mieszają mikserem :icon_mrgreen:

Edytowane przez Peet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedz Peeta, pranie wysciolki wewnatrz kasku jest mozliwe jak najbardziej. Sam jeszcze tego nie robilem, bo nie bylo potrzeby, ale na zachodnim forum czytalem wypowiedzi goscia, ktory wsadza kask do zmywarki do naczyn (caly!!!), oczywiscie sam, bez naczyn ;P i ustawia jakis tam lajtowy program. Dzwonil do producenta w tej sprawie (HJC) powiedzieli, ze to nie jest zalecana metoda, jednakze goraca woda nie wyrzadzi kaskowi zadnej krzywdy. Ja bym sie troche bal, ale jak widac sposobow na doprowadzenie garnka do czystosci jest bez liku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włożę łyżkę dziegciu do tej beczki miodu... Zgadzam sie z aerodynamika, przewiewnoscia, jakoscia wykonania i ogolnym pozytywnym wrazeniem, ale:

- nie rozumiem patentu z doczepiana szybka-antyfogiem, ktorej krawedz mam na linii wzroku, przez co kask trzeba miec na glowie ulozony w dziwnej pozycji, zeby cos bylo widac

- ze zdjeta szybka-antyfog wizjer mam zaparowany nawet w gorace dni - nie da sie jezdzic wiec bez, a nie kazdy lubi jak mu cos na oczy wieje

- wyposazenie standardowe jest mizerne - brak noska i "podbrodka"

- patent z blokowaniem uchylenia szybki rozwalil mi sie po 4 miesiacach uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włożę łyżkę dziegciu do tej beczki miodu... Zgadzam sie z aerodynamika, przewiewnoscia, jakoscia wykonania i ogolnym pozytywnym wrazeniem, ale:

- nie rozumiem patentu z doczepiana szybka-antyfogiem, ktorej krawedz mam na linii wzroku, przez co kask trzeba miec na glowie ulozony w dziwnej pozycji, zeby cos bylo widac

- ze zdjeta szybka-antyfog wizjer mam zaparowany nawet w gorace dni - nie da sie jezdzic wiec bez, a nie kazdy lubi jak mu cos na oczy wieje

- wyposazenie standardowe jest mizerne - brak noska i "podbrodka"

- patent z blokowaniem uchylenia szybki rozwalil mi sie po 4 miesiacach uzytkowania

 

Jak dopadne jakiegoś XR w wersji L to zważę go dokładnie z RF i zobaczymy czy waga jest inna - jak to wielcy mędrcy ogłosili

 

1. RF-1000 masz szybę bez pinlocka a folia fogcity ogranicza (ale nie usuwa) kwesti wchodzenia na linie wzroku

2. ja do niedawna jeździłem bez zadnego antyfoga i nie jest tak źle .. może szybki z usa są czymś pokrywane bo przecież w standardzie tam nie ma dodatkowej foli ani pinów na szybce, a tym bardziej dziur na piny

3. RF ma w standardzie nosek i kurtyne (podbródek) - worek na kask i parę naklejek :D

4. z tym uchyłem sie zgadzam dlatego używam ostatniego stopnia przed zamknięciem - spisuje sie b.dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od około roku użytkuję XR-a.

Szybki mam dwie jedna z pinlockiem, druga bez.

Tej bez używam w ciepłe dni i mi w mieście tak strasznie nie paruje.

Jestem do tego okularnikiem, ale z tym w przypadku Shoei nie ma problemu.

Mam też zamontowany nosek i osłonę pod brodę - no i ok nie narzekam bo może i te patenty coś dają, a na pewno nie przeszkadzają, ale próbowałem używać też kołnierza doszczelniającego i po jego zamontowaniu mam już problemy z założeniem i zdjęciem XR-a z głowy, bo ciasno się robi, jak diabli.

Macie jakiś patent na ten kołnierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około roku użytkuję XR-a.

Szybki mam dwie jedna z pinlockiem, druga bez.

Tej bez używam w ciepłe dni i mi w mieście tak strasznie nie paruje.

Jestem do tego okularnikiem, ale z tym w przypadku Shoei nie ma problemu.

Mam też zamontowany nosek i osłonę pod brodę - no i ok nie narzekam bo może i te patenty coś dają, a na pewno nie przeszkadzają, ale próbowałem używać też kołnierza doszczelniającego i po jego zamontowaniu mam już problemy z założeniem i zdjęciem XR-a z głowy, bo ciasno się robi, jak diabli.

Macie jakiś patent na ten kołnierz?

Też mam ten kołnierz, ale oprócz problemów z zakładaniem to jeszcze jest w nim strasznie gorąco... za to wycisza nieźle. Może ze 2 razy w nim jechałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...