Skocz do zawartości

Shoei XR 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak handlowałem kaskami to trochę je czasami testowałem i muszę powiedzieć że z omawianych firm to moim zdaniem jeśli chodzi o Arai to głośność zależy od modelu - im wyższy tym głośniej. W Chaser jest w miarę ok, w astro nawet cicho. Jeśli chodzi o Shoei to tylko stare modele można uznać za ciche tzn. raid 1. Ogólnie to w moim przypadku cisza jest dla mnie bardzo ważna i latam obecnie w kasku który najbardziej mi podpasował czyli Osbe x-race. Może jego jakość wykonania jest daleka od shoeia a nawet hjc ale jego cichość, komfort i w miarę dobra aerodynamika są dla mnie ważniejsze.

taki:

http://allegro.pl/zawodniczy-kask-x-race-kaski-osbe-rewelacja-1350-g-i1409905893.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dla wielu to będzie substytut kasku ale mi po prostu najlepiej się w nim lata, jest skrojony po prostu na moją głowę. Chodzi mi po prostu o to, że nie koniecznie najważniejsza jest marka ale indywidualne dopasowanie kasku do danej głowy. Np. mi w shoei (xr-1000,raid II) po 0,5 jazdy łeb pęka mi niemiłosiernie. A gdyby nie ogromny hałas do jazdy wybrałbym HQ-1

 

edit: to chodziło o ten, w poprzednim linku jest model niżej.

http://allegro.pl/kask-x-race-rr-carbon-kaski-osbe-carbon-kevlar-pro-i1409905888.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym Araiu nigdy głowy nie chowałem ale mam XR1000 i miałem okazję jeździć w XR1100.

Na plus dla XR1100

- aerodynamika, mimo silnego bocznego wiatru kask jakby samodzielnie leciał w powietrzu, super!

- wentylacja, w prównaniu do XR1000 to inny świat. Można sobie taki przeciąg w kasku zrobić że włosy się poskręcają .... oczywiscie przesadzam ale na prawdę jest świetna

- widoczność i poprawiony pinlock. Specjlanie chciałem jechać w pinlocku i nie ograniczał on specjalnie widoczności która jest świetna. Do góry na dól w boki - masakra.

- ilość miejsca w środku. Szczęka kasku pozostawia duzo miejsca do odychania, a mimo wszystko kask świetnie leżał i się nie przesuwał. Takze uszy miały sporo miejsca przez lepiej słychać otoczenie.

 

Minusy:

- duży rozmiar, w sumie kwestia gustu ale w porównaniu do XR1000 różnica jest widoczna.

- kask jest głośny, coś za coś, albo dobra wentylacja albo cisza, dodatkowo ilość miejsca na uszy sprawia że hałas dociera do nich jeszcze łatwiej

- osłona podbródkowa powinna byś standardem bo bez niej mi i na moim motocyklu od spodu szczęki wpadały owady.

 

Ogólnie przed testem spodziewałem się większego komfortu dzwiękowego co mnie trochę zniechęciło do zakupu. Także materiał na wyściółkę wyglądał tanio ale mimo wszsytko na skórze był bardzo miły w dodtyku i przez te kilkanaście kilometrów nic mnie nie wkurzało. Ostatecznie do zmiany kasku zniechęciła mnie cena kasku z dodatkowym wizjerem i 2 pinlockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

Na plus XR 1100 do mnie przemawia jego niewielka waga ok. 1400 g i wydawało mi się że stosunkowo nie duża wielkość (na mojej głowie L-ka wyglądała całkiem zgrabnie).

Gdyby miał blendę to już byłbym szczęśliwym jego posiadaczem a tak mam wątpliwości.

 

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

Na plus XR 1100 do mnie przemawia jego niewielka waga ok. 1400 g i wydawało mi się że stosunkowo nie duża wielkość (na mojej głowie L-ka wyglądała całkiem zgrabnie).

Gdyby miał blendę to już byłbym szczęśliwym jego posiadaczem a tak mam wątpliwości.

Ja mam XR-1100 i jest super, a u Ciebie widzę QWEST-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam XR 1100 i dla mnie rewelka, bardzo dobrze dopasowany do mojej głowy wentylacja ekstra i głosno wcale w nim nie jest.

Ktoś pisał że osłona podbródka powinna być w standardzie - Ja ja dostałem w standardzie i do tego przyciemniana szybkę i wizjer Pinlock.

Na + przemawia łatwy demontarz wszystkich cześci co znacznie ułatwia czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Tutaj, mają najlepszą ofertę, co najmniej 200 PLN taniej od krajowych ofert, czy ktoś może powiedzieć coś na ich temat.

 

Coś nie tak z wstawianiem hiperłącz, może teraz To

 

Teraz

 

Dalej coś nie halo!

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich już dwa kaski. Kontakt, obsługa, jakość, dostawa (w gratisie) - REWELKA!!! Opłacasz normalnie przez "Płacę z Allegro" i całe twoje koszta to cena przedmiotu :)

pozdrów Karinę, gdybyś się zdecydował ;)

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich już dwa kaski. Kontakt, obsługa, jakość, dostawa (w gratisie) - REWELKA!!! Opłacasz normalnie przez "Płacę z Allegro" i całe twoje koszta to cena przedmiotu :)

pozdrów Karinę, gdybyś się zdecydował ;)

 

Dzięki za info, trochę się obawiałem wpłaty na zagraniczne konto ale już zdecydowałe, dopytam jeszcze tylko e-mail-em pewne sprawy i kupuję.

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich już dwa kaski. Kontakt, obsługa, jakość, dostawa (w gratisie) - REWELKA!!! Opłacasz normalnie przez "Płacę z Allegro" i całe twoje koszta to cena przedmiotu :)

pozdrów Karinę, gdybyś się zdecydował ;)

 

Jestem w wielki szoku, kask jest już u mnie.

Dzięki M4ANIEK za pomoc w podjęciu decyzji, bałem się czy w ogóle coś przyślą a tu 5 dni w tym łikend i mogę się cieszyć z nowego kasku.

Z Karinką wymieniłem tylko jednego e-maila i wszystko dokładnie w bardzo miły sposób wyjaśniła.

Po zakupie wysłała potwierdzenie wysyłki z nr przesyłki. Pełen profesjonalizm.

 

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w wielki szoku, kask jest już u mnie.

Dzięki M4ANIEK za pomoc w podjęciu decyzji, bałem się czy w ogóle coś przyślą a tu 5 dni w tym łikend i mogę się cieszyć z nowego kasku.

Z Karinką wymieniłem tylko jednego e-maila i wszystko dokładnie w bardzo miły sposób wyjaśniła.

Po zakupie wysłała potwierdzenie wysyłki z nr przesyłki. Pełen profesjonalizm.

...a nie mówiłem :biggrin:

 

pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanko, czy jeżeli ten 'spoiler' z tyłu kasku lekko się odkleił z jednej strony, to czy to może mieć jakieś przykre konsekwencje? Czy to odklejenie może się powiększać wraz z jazdą? Oraz czy może to sprawić, że przy większych prędkościach kask nie będzie już tak dobrze dociskany do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...