Skocz do zawartości

Handlarz - Bydgoszcz


Januszm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Login na Allegro yarikR1

 

Poprosił mnie kolega bym z nim pojechał do Bydgoszczy, celem wycieczki było obejrzenie, ewentualny zakup wspaniałej Hondy Hornet 600 z 2001 r., stan idealny , tak wynikało z opisu aukcji i rozmowy ze sprzedającym. Link do aukcji poniżej:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=214427785

 

Okazało się, że sprzedawca ten szuka kolejnej ofiary, która zowie się jeleniem, a dla niego frajerem.

Motocykl mocno skorodowany, wszystkie śruby wyglądały jakby motocykl pochodził z wykopków z czasów II WW, zauważyłem nową uszczelkę pod deklem sprzęgła, spytałem, co było z nim robione, gość na to, że nic, ten model tak ma ;) Owiewka mocno pęknięta, nie sklejona, pęknięcia prawie z zewnątrz nie widać chodź jest długie na 15 cm. Śruba od tylniego amortyzatora nowa, lśni wśród pozostałej reszty zardzewiałków, zaciekawił mnie powód jej wymiany, zaglądam, zatem na górne mocowanie amorka, co widzę ;) spaw belki mocującej amorek, mówię kolesiowi, że z motocyklem było coś kombinowane, ten w zaparte, że motocykl nie jest po przejściach, to rdza, może i rdza myślę sobie, jednak nigdy w życiu nie widziałem takich wżerów w tak młodym motocyklu, całość oczywiście zamalowana czarną farbą by nie było widać. Ostatnim dowodem na kombinowany tył, jest tylni przewód hamulcowy w oplocie stalowym, przód jest standardowy gumowy, widział ktoś z was motocykl, w którym właściciel zmieniałby bez powodu tylni przewód na oplot, pozostawiając przód w gumie? Tak młodego złomu już dawno nie widziałem, sprzedawca twierdzi jednak, że to stan idealny :clap: Uważajcie na tego cwaniaka!!!!!!!!!!!!

Ja zmarnowałem tylko 10 godzin z wolnej soboty, kolega natomiast stracił trochę kasy na dojazd i obiad oraz kolejny raz się zawiódł na "kolegach motocyklistach".

 

Takim dupkom nie życzę gumowych drzew, niech wpadają na ostre dzidy, gdy wylecą z zakrętu!!!

 

Przepraszam, że zaśmiecam, musiałem się jednak wyżalić, nie lubię, gdy ktoś ze mnie i moich kolegów chce zrobić frajerów!!!

 

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Większość motocykli z wysp ma rdzawy nalot na wszystkim co się da. Oni tam jakieś solanki stosują, motocykle są jeżdżone przez cały rok, bo zimą się da. Duża wilgotność, do tego te solanki i efekt murowany.

Jak widzę motocykl z Wysp w warsztacie to mnie skręca - za co się złapiesz - wyłazi problem...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak. 3 moto z wysp i jakos nie byly pordzeiwale, choc to moze zalezec z jakiego regionu, sam nie wiem.

 

nastepnym razem zamiast zasuwac z daleka poproscie kogos zeby wstepne ogledziny zrobil kto ma blisko (for me no problemo)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż...w UK taki klimat ze dni deszczowe to ok.70% roku. Niekoniecznie moto jest jezdzone zima - chyba ze jest z Londynu gdzie motocykl to pojazd uprzywilejowany i kazdy uzywa caly rok na dojazdy do pracy a taka Hornetka to akurat idelany sprzeta na miasto. A z naprawami moto to tak juz jest ze marny polaczek nie radzi sobie z naprawa maszyny i pozniej narzeka ze lipne to czy tamto bo z UK itd. Dlatego nie chce nikt polskich mechanikow moto w serwisach bo to buraki i paszteciarze. Samochodowi to jeszcze OK bo sa wyksztalceni w zawodzie ale moto ? W PL niestety nie ma szkól mechaniki motocyklowej. Poza tym w UK jest tak ze jak cos jest nie tak to poprostu zmienia sie na nowe bo czesci sa tanie ja barszcz a w PL niestety sie kombinuje ze to moze zostac, tu sie wyczysci, tu przyspawa a tam cos innego zrobi.

 

A co do tej konkretnej Hornetki to załatwcie nr. MOT czyli certyfikatu z przegladu technicznego + nr. rej wtedy moge sprawdzic czy moto bylo po przejsciach w danych z policji i ubezpieczalni.pozdro.

 

PS. Podaj adres tego goscia z Bydogszczy to dam znac ludziom w okolicy bo jestem z Bdg. Pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie, że motocykl stojący cały czas na dworze, gdzie klimat mu nie sprzyja, może skorodować w dość krótkim czasie, lecz sprzedawca bezczelnie okłamuje innych, nazywając stan motocykla idealnym. Jeszcze udaje greka, że nic w motocyklu nie było robione :biggrin:

 

Adresu nie znam, podjechał po nas na dworzec kolejowy i zawiózł do warsztatu samochodowego, nieopodal Centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...