Skocz do zawartości

Helmet hook-zaczep kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gpz500 wyposarzony jest w zaczep kasku (przynajmniej tak to wynika z instrukcji) do tego jest na kluczyk wiec jakby mial zabezpieczac przed kradzieza,ale jak zaczepic tam kask to nie mam pojecia. :crossy: Ma ktos moze pomysl albo rade jak zaczepic do tego kask?Bo jezeli zapnie w tym pasek kasku to

1.kask dotyka tlumika

2.pasek mozna rozpiac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przywale, ale w jednym z moich poprzednich motocykli był taki zaczep w postaci małego kołka, który chował się po zablokowaniu kiery. Miało to rację bytu tylko w przypadku kasków z zapięciem 2D, gdzie można było przewlec przez zabezpieczenie metalową sprzączkę. Nie wiem jak wygląda zabezpieczenie w GPZ-cie, ale może podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej cebuli też mam takie haki pod siedzeniem po lewej i prawej stronie, są one podpisane jako helmet holder. Czasem używam tego wynalazku i uważam ze to fajna sprawa. W moim kasku nie mam zapięcia typu 2D ale mam dodatkowe ucho w kształcie litery D i właśnie na nim zwieszam kask i zamykam siedzenie. Po zamknięciu siedzenia kask bardzo mocno przylega do boku motocykla i nie ma dostępu do paska a tym samym uniemożliwia to jego przecięcie. Nie wiem jak jest to rozwiązane przy kaskach otwartych ale przy integralnych ten patent zdaje egzamin. Jeżeli chcesz zobaczyć jak to wygląda daj znać a zrobię fotki i zobaczysz sobie jak to działa.

 

PS. Fotki mogę wrzucić najwcześniej we wtorek (17.07.2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki za odpowiedzi. :D Poprostu pewnie tak jak i w hondzie powinna byc jakas linka wiec chyba bede musial sie w nia zaopatrzyc bo przyznam ze mialem kilka sytuacji ze taki uchwyt bylby bardzo pomocny. Ok,to czekamy na zdjecia.

Pozdrawiam.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby koledze chodzilo o to?? To jedyne miejsce w ktorym mozna by ,,jakos,,zamocowac kask, przynajmniej tak bylo w mojej GPZ (tej z foty) sory za slaba jakosc ale wstawilem tak tylko dla pogladu. Taka sama rzecz jest po drugiej stronie obydwie zamykane na kluczyk.

 

http://img525.imageshack.us/my.php?image=gpzlllpt8.jpg

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kolego z GPZ byś zamieścił zdjecie swojego "halemt holdera"

moze coś pomyślimy razem,

a i zawsze przyda się wiedzieć jak wyglada to w innych bike'ach :banghead:

 

No niestety nie moge bo mam aparat w naprawie.:buttrock:

 

Czyzby koledze chodzilo o to?? To jedyne miejsce w ktorym mozna by ,,jakos,,zamocowac kask, przynajmniej tak bylo w mojej GPZ (tej z foty) sory za slaba jakosc ale wstawilem tak tylko dla pogladu. Taka sama rzecz jest po drugiej stronie obydwie zamykane na kluczyk.

 

http://img525.imageshack.us/my.php?image=gpzlllpt8.jpg

 

Pozdro

 

Dokladnie o taki zaczep mi chodzi.Chyba naprawde bez linki nie da rady. A korzystacie z takich uchwytow,czy albo na glowie albo w rece???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę razy korzystałem z tego zaczepu. z tym że raz w pośpiechu i roztargnieniu zostawiłem w kasku rękawice, które mi życzliwi ludzie stamtąd zaj***li. Teraz to garnuszek tylko w dłon i ze sobą. Kask z zapięciem DD można tam zaczepić. Oczywiście da się go ukraść, ale chyba tylko z czystej złośliwości, bo jak używać kasku z odciętym paskiem?

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zapięcie typu "click" w kasku na pewno nei można w to wpiąć?

to chyba też zależy jakie to zapięcie.. ja w AGV mam sprzączkę takiego typu, gdzie jedna część wygląda zupełnie jak klamra w pasach samochodowych, czyli jest otwór przez który można przełożyć "helmet holdera" i zapiąć, oczywiście tylko wtedy, gdy zaczep ma postać "kłudeczki" odwróconej do góry nogami... :)

 

a więc nie tylko DD się da przypiąć :P

 

ew. jeśli sprzączka "click" jest nie na "wsówkę z otworem" to na pewno klamra musi być na pasku jakoś zamocowana.. proponuję przez tą pętlę przewlec "hak helmet-holdera".. nie wiem czy zjarzycie o co mi chodzi, ale mam na myśli przepięcie przez pętlę, którą pasek tworzy na klamrze (tam, gdzie jest zagięty i obszyty) :P

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę razy korzystałem z tego zaczepu. z tym że raz w pośpiechu i roztargnieniu zostawiłem w kasku rękawice, które mi życzliwi ludzie stamtąd zaj***li. Teraz to garnuszek tylko w dłon i ze sobą. Kask z zapięciem DD można tam zaczepić. Oczywiście da się go ukraść, ale chyba tylko z czystej złośliwości, bo jak używać kasku z odciętym paskiem?

Ach Ci ludzie... Moze to glupio zabrzmi ale jak mniej wiecej wyglada zapiecie DD i to ze nie da sie go odpiac bo jeszcze takowego nie widzialem w rzeczywistosci? Chyba ze ktos ma pasek i potrzebny mu kask. :crossy:

 

Ale czy zapięcie typu "click" w kasku na pewno nei można w to wpiąć?

to chyba też zależy jakie to zapięcie.. ja w AGV mam sprzączkę takiego typu, gdzie jedna część wygląda zupełnie jak klamra w pasach samochodowych, czyli jest otwór przez który można przełożyć "helmet holdera" i zapiąć, oczywiście tylko wtedy, gdy zaczep ma postać "kłudeczki" odwróconej do góry nogami... :crossy:

 

a więc nie tylko DD się da przypiąć :P

 

ew. jeśli sprzączka "click" jest nie na "wsówkę z otworem" to na pewno klamra musi być na pasku jakoś zamocowana.. proponuję przez tą pętlę przewlec "hak helmet-holdera".. nie wiem czy zjarzycie o co mi chodzi, ale mam na myśli przepięcie przez pętlę, którą pasek tworzy na klamrze (tam, gdzie jest zagięty i obszyty) :crossy:

 

Rozumiem. Probowalem tak zrobic ale niestety ta klamra w kasku z zapieciem klik jest regulowana wiec mozna ja poprostu zsunac wiec ktos wezmie kask a na haku zostanie mi sama klamra.:D Natomiast ten element do ktorego wsuwa sie klamre w pasku nie siega do haku po przylozeniu kasku do boku motorka. Moze jest to tylko zapiecie chwilowe nie na dluzszy samotny postoj maszynki. Skomplikowana sprawa. :crossy: W hondzie wyglada to calkiem dobrze.No i oczywiscie miejsce zaczepu jest schowane.

Edytowane przez emil11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze jestem posiadaczem Kawy to muszę to powiedziec! :crossy: :crossy:

 

W hondzie wyglada to calkiem dobrze.No i oczywiscie miejsce zaczepu jest schowane.

 

 

BO TO HONDA :crossy: :crossy: :D

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Ci ludzie... Moze to glupio zabrzmi ale jak mniej wiecej wyglada zapiecie DD i to ze nie da sie go odpiac bo jeszcze takowego nie widzialem w rzeczywistosci?

http://www.mFoto.pl/uploads/1414/09doubledring-l_c8090.jpg

Tak wygląda DD. Jak ktoś się uprze ukraść to przetnie pasek, ale klamerki zostaną przy motocyklu.

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...