Skocz do zawartości

Orlen Platinum 2T


wojtek2812
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam takie pytanie otóż niedługo mój simek przejdzie gruntowny remont(wał,cylinder,łożyska itp.)Chciałbym zapytać czy mogę go docierać na oleju syntetycznym,a po dotarciu przejść na półsyntetyk??Czy nie odbije się to niekorzystnie na silniku?Mam taki zamiar zeby go docierać na oleju Orlen Platinum 2T.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie samego oleju.Wszyscy moi mówią ze jest to full syntetyk,a na etykietce z tyłu butelki pisze ze to bardzo dobry olej wykonany w technologii półsyntetycznej.O co chodzi??To w końcu półsyntetyk czy syntetyk??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku na czas docierania lej olej mineralny, ponieważ wszystko musi sie podocierać i poukładać a do tego potrzebne jest większe tarcie. Po ok 500km zacznij jeździć na oleju półsyntetycznym, do simka nie trzeba lać syntetyka, to jest silnik starszej konstrukcji i nie potrzebuje takiego dobrego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jaki olej mineralny polecasz Damiano? bo ścierwiastego mixolu za nic nie wleje.a jakbym zaczął docieranie od 2T Semisynthetic??Jeżeli ma sie to ładnie "wygładzić" to chyba w dobrych warunkach co?prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Simsona dociaralem na orlenowskim polsyntetyku i caly czas taki leje, i motor chodzi teraz idealnie :)

Wiec niema co cudowac tylko polsyntetyk, simson dociera sie 600km, po zrobieniu tylu kilometrow poczujesz roznice w mocy i osiagach. A docieraj nie przegrzewajac silnika, i nie katujac go.

A takie cos jak mixol to do smarowania lancucha, a nawet to nie :cool:

Edytowane przez Maatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa tylko nieo lepszy półsyntetyk jest dokładnie o 1zł drozszy niz mixol;] wiec po ch.. oszczednosc;]

 

 

Koledze raczej chodzilo o to ze nie oplaca sie lac drogich olei typu Castrol itp skoro mozna lac mixol czy nawet ten czeerwony semisyntetyk. Kiedys jezdzono na gorszych rzeczach, np lux itp. w dodatku kiedys te oleje mimo takiej samej nazwy co dzis mialy pewnie duzo gorsze wlasciwosci i jakos nikt nie narzekal ,kazdy dopier*** i duzo motorow przetrwalo do dzis dzien bez remontu i chodza bosko.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kiedy motocykle nie byly jeszcze tak popularne - Mixol był lany do czego weszło . po co przeplacać?? jak na mixolu nic sie nie stanie... ja w ogarze tylko na mixolu latałem...

no tak ale kiedyś tak nie kręcili żeby szukać oszczędności.teraz na przykład rafineria gdańska robi mixol ze zlewków przepalonych olejów.z resztą zobacz sobie jaką to ma konsystencję-rzadkie jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...