Skocz do zawartości

Motocykl dla dużych xP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaki motocykl, można polecić osobie o wzroście dochodzącym do 2 metrów i wadze 110 kg? Mam tu na myśli motocykle sportowe, turystyczne i turystyczne enduro. Byle do 15 000zł. Od razu mówię że pojazdy typu Gold Wing odpadają, natomiast TransAlp, Varadero itp. jak najbardziej. Ale bardzo mnie interesuje czy są motocykle sportowe przeznaczone dla takich osób. Możliwe że taki temat już był. Ja przeleciałem wzrokiem wszystkie 6 stron tematów i go nie napotkałem.

Pozdrawiam, Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno musi być to gabarytowo duży motocykl,bo na sprzęcie pokroju Yamahy XT lub ze sportow-R6,ktos z taką wagą i wzrostem wygląda dość komicznie ;) Moj znajomy ma 198 dokładnie,ale waży 120 kg,jeździ na gsxr1000,który w swojej klasie jest dosć duzym motocyklem.Jadąc na nim wygląda całkiem naturalnie.Varadero jest większy niż transalp,takze zapewne bardziej by ci pasował.A może Yamaha FJR1300?

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dylemat !

 

Z tym wzrostem ( bo waga to raczej mniej istotna ) na pewno na supersporcie nie bedziesz sie czul dobrze, chyba ze jestes troche SM.

 

Rozgladnij sie za sportowa turystyka typu Honda CBR 1100 XX, Yamaha FJR 1300, Hayabusy ja Ci nie polecam,( ale badz pewny, ze zrobia to inni ). Stary Triumph ST

 

Turystyczne enduro byloby OK wlasciwie obojetnie jakie wezmiesz. Triumph Tiger bylby OK, Varadero, Trans Alp,

 

o do golasow to podejrzewam, ze tez by sie coc z tych wiekszych znalazlo, moze nawet i z mniejszych ( mowa o silnikach ) ale tu sie nie wypowiadam nie moje zainteresowanie.

 

Nie wiem, czy za taka cene dostalbys jakies BMW - napewno nie w sezonie ale po mozna by sie pokusic - inne ceny.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wzrost i trochę większą wagę. Jeżdżę ZX 10 Tomcat, to poprzednik ZZR 1100. Na motocyklu mieszcze się i jest mi wygodnie, niestety do 300 km, póżniej daje się we znaki twarde zawieszeni oraz kanapa, poprostu boli mnie pupa :icon_evil: Po większym dystansie zaczynam również czuć nadgarstki oraz kolana. Jeśli nie będzie Ci przeszkadzać dyskomfort po większym przebiegu, to możesz śmiało szukać CBR 1000 F, FJ 1200 bądź Suzuki GSX 1100 F (chyba najwygodniejszy). Za 15 000 zł trudno będzie znależć dobrego XXa.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: jeśli informacja w profilu jest prawdziwa, to masz 15 lat i jeździsz ogarem. jeśli to dla ciebie, to potrzebujesz _pierwszego_ motocykla dla dużego człowieka. i tak: z typowych sprzętów polecanych początkującym największa jest yamaha xj600. ze sportowych... 600ccm - podobno thundercat, na grupie południe jest jeden taki długi człowiek na t-kacie i sobie chwali gabaryty: jechałem z nim, faktycznie nie wyglądał, jakby motorynki dosiadał. tyle, że sportowe 600 to IMHO dla kogoś, kto już na prawdziwym motocyklu pojeździł sezon czy dwa

natomiast bardzo fajnym pomysłem wydaje się w tym układzie transalp: dość duży, a przy tym niezbyt mocny - w sam raz spełniłby podane założenia :icon_evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 15 lat to duży jesteś :icon_evil:

Więc dla małolata XT125.

 

Powiedzmy że wkradła sie pomyłka i miało być "51"

To co wyżej wymieniono: endurotourery. Ja mam194 i temat wszechstronnie przećwiczyłem. Na XX i FJR jeżdziłem ale kolana przy hamowaniu cisna w owiewki. Busa - nie miałem okazji.

Caponord, Varadero 1L, Tiger 1050, DL 1000, TDM900, BMW GS 11,5 i 12,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki motocykl, można polecić osobie o wzroście dochodzącym do 2 metrów i wadze 110 kg? Mam tu na myśli motocykle sportowe, turystyczne i turystyczne enduro. Byle do 15 000zł. Od razu mówię że pojazdy typu Gold Wing odpadają, natomiast TransAlp, Varadero itp. jak najbardziej. Ale bardzo mnie interesuje czy są motocykle sportowe przeznaczone dla takich osób. Możliwe że taki temat już był. Ja przeleciałem wzrokiem wszystkie 6 stron tematów i go nie napotkałem.

Pozdrawiam, Kacper

 

z duzych pseudoterenowek z zacieciem troche sportowym - kawasaki kl 1000 suzuki v-strom 1000 (tylko ze kawasaki ma lepsze wykonanie detali (owiewek itp - nic nie skrzypi etc.))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym w takim razie dodał bmw r1100gs, ewentualnie taki jak mój czyli rs - bardziej szosowy, niby to rs ma oznaczać reise-sport. za 15kzeta można już szukać egzemplarza. ewentualnie model s, jeśli tatko ma zacięcie sportowe; przy czym istotne jest to, że motocykle bmw są robione przez europejczyków, czyli raczej nie ma obawy, że kolanami wysoka osoba będzie trafiać w kanty owiewek, a w lusterkach zobaczy tylko własne ramiona ;)

ewentualnie przyjrzeć się również modelom z silnikiem rzędowym (k...)

 

no i jeszcze z wysokich motocykli o dość mocnym silniku pozostało wymienić triumpha tigera - ocena 900 tego motocykla była niedawno w wątku redskina o r1100gs, gdzie podany był link do artykułu porównującego xrv750, r1100gs, tigera 900 i siakąś cagivę. w każdym razie miałem okazję niedawno na jazdach testowych przejechać się tigerem 1050 i powiem, że jeśli ten motocykl stanowi następny etap rozwoju po 900 - to warto się nim zainteresować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duży rozrzut... Z jednej strony sporty, z drugiej kanapowce, tata chyba musi się trochę bardziej określić :bigrazz: Ja polecam Thundercata - mam 189cm i jest mi baaardzo wygodnie. Pozycja nieco pochylona, ale nawet śmigając po mieście nadgarstki nie bolą jeśli pamięta się o tym, że kierownicę "się trzyma", a nie "trzyma się jej" :) Mam do tego wyższą racingową szybę, także w trasie jest luzik do prędkości gruuuuubo powyżej tych przepisowych :P Polecam Tcata dla wygodnickich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem specjalnie wysoki-187 cm, ale myślę że na dużych ludzi dobre jest BMW tak jak kolega wcześniej pisał, ja przejechałem się na K1200RS i ergonomia dla mnie jak najbardziej si, czułem sie jak w starych kapciach, powiem wprost-rewelacja pod względem dopasowania, czułem jeszcze luz. Pamiętam ze pierwsze 4-zaworowe boxery z serii (chyba?) RS miały mozliwości ustawienia kanapy, kierownicy do indywidualnych preferencji, nie wiem czy jest to nadal stosowane.

Podobnie XTZ SuperTenere którą ostatnio pozwoliłem sobie nabyć, jest jak stare kapcie dla blisko 190 cm czlowieka, ale nie ma przy tym tego zwalistego cielska jak np.w Varadero. No i XTZ jest wygodniejsza od np.Transalpa (siodło), silnik ma też więcej do powiedzenia.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Wszystkich!

Ja mialem tez ten sam problem.Mam 191cm i waze 115kg.

Pierwsze moto jakei zakupilem to byl DR800,gabarytowo super.Ale ciagnelo mnie do sportow.Sprawilem sobie CBR900RR.Bardzo fajne moto.Ale po pierwsej trasie juz rozgladalem sie za czyms wiekszym :)

Po 50km odpadaly mi rece,kolana,plecy.

Kupilem XX i jestem super,mega zadowolony.Moge na nim zrobic 200km bez prostowania kosci.

Jesli sport dla duzego goscia to XX lub cos w tym rozmiarze.

Pozdrawiam,Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam 190 i 130 kg i na sevenfifty wygladam ponoc ok.

ja w dowodzie mam 196 cm waga okolo 90 kg i na sevence również dobrze wyglądam. Polecam bardzo ten motocykl. Nie wiem jak z doswiadczeniem ojca, ale jesli jest znikome, to haya się nie nadaje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...