Skocz do zawartości

skrzynia biegów w CBF600


abu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie właśnie zacząłem śmigać na CBF600 i chyba mam problem ze skrzynią biegów.

Przy zmianie biegu na wyższy czasami bieg się nie zapina tylko słyszę zgrzyt - tak jakby cos próbowało się zazębić, najczęściej dzieje się to przy zmianie z "2" na "3", natomiast przy zmianie z "3" na "2" kilka razy wpadł mi luz :P . Dopiero zaczynam przygodę z motocyklami nawinąłem 300km, ale staram się z dzwignia obchodzić delikatnie acz stanowczo - takie pchnięcie do wyczuwalnego oporu. Czy coś źle robię, czy skrzynia pada (moto ma 15Kkm nalatane) czy może dzwignie wystarczy wyregulować?

Zbliża sie termin wymiany oleju - czy może to ma wpływ na takie funkcjonowanie skrzyni?

Sprzwdzałem sprzęgło czy sie nie ślizga i czy nie trzyma i jest OK

 

Dzieki za wszelkie sugestie

 

abu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, olej to na pewno będę wymieniał niebawem

Jeszcze jedno - dałem kumplowi żeby zrobił rundkę, bo napalił sie strasznie. Zatrzymał się na "3" i "zrzucał" biegi przy uruchomionym silniku. Trzeba było lekko popuszczac sprzęgło żeby wchodziły - mogło wtedy coś ulec uszkodzeniu? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony i skrzynia dużo lepiej się zachowuje - bieg wchodzi taki jaki powinien.

To moje 1. moto i nie do końca wiem czy tak powinno być - raz bieg wchodzi gładko, bez najmniejszego stuknięcia, a innym razem słychać "zapięcie" tak jak przy wrzucaniu "1".

Nie wchodzą mi też bez sprzęgła... da rade zredukować, ale wbić wyższy niet - może brak zdolności...

Po zmianie oleju kosz sprzęgłowy zaczął bardzo hałasować - wcześniej prawie go nie było słychać, ale z tego co wiem to ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptoreklama:

http://forum.motocyklistow.pl/Przegazowka-...oly-t70896.html

Miłej lektury i owocnych przemyślen :wink:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptoreklama:

http://forum.motocyklistow.pl/Przegazowka-...oly-t70896.html

Miłej lektury i owocnych przemyślen :icon_mrgreen:

Tomek nie musisz sie reklamować, temat czytalem kilka razy (nie tylko ten), ale tak na ekranie to wszystko ładnie wygląda i jest oczywiste. Mam w planach u Was kurs, ale najpierw załatwie inne sprawy*

 

 

 

 

 

 

 

 

*bez PJ nie przyjmiecie, prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...