Skocz do zawartości

Prosze o porade dot. planowanego zakupu CBR600


Rekomendowane odpowiedzi

Takie ogłoszenie mnie zainteresowało:

 

http://allegro.pl/item211330748_honda_cbr_600f_f3.html

 

Ubiegając wszystkie wasze wypowiedzi o tym, że mam nierówno pod sufitem - CBR 600 na pierwszy motor - to informuje, że dogadałem się z ludźmi w salonie, że mi zdławią ten motorek.

 

Z rozmowy wiem, że:

a. Sprowadzona bez owiewki i reflektora.

b. Malowana.

c. Podobno z silnikiem wszystko ok - była przy mnie odpalona, cóż mogę powiedziec, silnik pracuje. Nie znam się za bardzo. Odpalana była z innego akumulatora (podłączonego osobno) - to jest do zrobienia, ale mi to wyszykują.

d. Facet mówi, że rama i zawieszenie ok.

 

Dogadałem sie na około 9 koła i gwarancję ustną, że jakby coś było nie tak to mi zrobi koleś prywatnie po godzinach. Facet który to sprzedaje pracuje w tym salonie w którym stoi motor na warsztacie.

 

Teraz moje główne pytania:

1. Czy wiecie coś o tym salonie (Honda Budzyński) - czy tam pracują uczciwi ludzie?

2. Czy rzeczywiście zdławiona 600 na pierwszy motor to jest dobry pomysł?

3. Na co zwrócic jeszcze uwagę oglądając motorek?

4. Czy ktoś z Was, kto się naprawdę zna (oczywiśce jak trzeba to odpłatnie) mógłby przejechac sie ze mną i obejrzec ten motorek (Poznań, ul. Obornicka). Ewentualnie wskazac mi odpowiednią osobę.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez XaVery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d. Facet mówi, że rama i zawieszenie ok.

 

Dogadałem sie na około 9000 koła i gwarancję ustną, że jakby coś było nie tak to mi zrobi koleś prywatnie po godzinach. Facet który to sprzedaje pracuje w tym salonie w którym stoi motor na warsztacie.

facet chce sprzęt sprzedać tak? zrozumiałe więc, że mówi takie rzeczy, żeby go sprzedać. Gdyby powiedział, że rama jest nie ok, to czy by go sprzedał? nie chcesz wleźć na minę to sprawdź sprzęt w niezależnym warsztacie, czy przez fachowca.

 

a gwarancje ustne to są tyle warte co zeszłoroczny śnieg. Bo jeśli to jednak jest mina, to klient chce się jej pozbyć i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze jak koleś chce sprzedac to mi wszystko powie. Dlatego prosiłem o opinię o warsztacie (Dzięki za linka).

 

Poza tym powiedzcie co sądzicie o tym pomysle ze zdławianiem czy tam ogranicznaniem mocy w tej hondzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno wyjdzie Ci to na zdrowie. Bezpiecznej i rozsadnej jazdy zycze.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. - zdławienie spoko pomysł, tylko zastanów się czy na pewno chcesz ryzykować kupno tego konkretnego sprzętu? może warto poszukać czegoś z pewniejszą historią?

ps. nie kupuj sprzętu bez oględzin doświadczonego motonity - ten będzie wiedział na co zwrócić uwagę i nie będzi podchodził z takim optymizmem do słów sprzedawcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadania sprzedawcy wogole nie sluchaj, bo i po co. Przeciez i tak nie powie Tobie ze cos w silniku nie gra albo ze rama jest krzywa jak widzi ze nic sie nie znasz. Bedzie wciskał Tobie tylko kity zebyś to kupił. A gwarancje słowne to wiesz gdzie możesz sobie włożyć.

 

Moja rada - jedz oglądać ten sprzet z kimś kto jezdzi, zna sie i umie doradzić. Nie ma innego wyjscia w Twojej sytuacji jesli nie chcesz kupic zajechanego główna.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci wszyscy doradzają zabież na oględziny kogoś kto się zna albo podjedź chociażby do HRG na przemysłową sprawdzenie kosztuje około 100 zł (no moze lepiej niech Dominik się wypowie ile by to kosztowało) ale jest to zrobione dobrze i masz pewność co i jak jest z tym moto (a moto musiało być TROCHE uszkodzone jak jest malowany cały (no w sumie też ważne jak było naprawione bo jak widze takie kwiatki jak tutaj czyli jeden cięzarek orginalny a drugi czarny od innego moto i to stało w salone to wszystko moze być naprawione tanimi kosztami ) a tak czasami możesz wpaść na niezłą MINE i wtopić duuzo kasy

 

Ps ,oże chcesz moją CBR 600 ? jak jesteś zainteresowany to pisz na pw albo tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem, że dostanę od was na dzień dobry zjebkę, że chce na pierwszy motor kupić CBRa...

Jak to CBR na pierwsze moto!?!?!? :) . Czlowieku oszalales?? Przeciez sie na tym zabijesz!!! ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem, że dostanę od was na dzień dobry zjebkę, że chce na pierwszy motor kupić CBRa...

 

Nie no napisałeś ze chcesz go zdławić wiec luz, chyba wszyscy uwazaja cie za rozsądnego człowieka.

 

 

 

Kiler - tylko podjechanie do serwisu w przypadku tego motocykla moze byc troche trudne, ponieważ jest napisane ze jest sprowadzony z Anglii. To co przyjedziesz z przyczepką i powiesz kolesiowi ze sprzeta załadujecie na nią i do serwisu pojedziecie na sprawdzanie ? Watpie zeby sie zgodził jak dodatkowo ten motocykl jest wystawiony w sklepo-serwisie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no napisałeś ze chcesz go zdławić wiec luz, chyba wszyscy uwazaja cie za rozsądnego człowieka.

Kiler - tylko podjechanie do serwisu w przypadku tego motocykla moze byc troche trudne, ponieważ jest napisane ze jest sprowadzony z Anglii. To co przyjedziesz z przyczepką i powiesz kolesiowi ze sprzeta załadujecie na nią i do serwisu pojedziecie na sprawdzanie ? Watpie zeby sie zgodził jak dodatkowo ten motocykl jest wystawiony w sklepo-serwisie :bigrazz:.

 

No właśnie. Szczerze mówiąc chyba mi przeszło. Wczoraj sie napaliłem jak pies na burą sukę bo usłyszałem jak silnik gra. :)

Prawda jest taka, że koleś coś za szybko spuścił z ceny tysiąc (praktycznie w pierwszym zdaniu rozmowy).

 

Chyba poszukam innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie cebeerkę na pierwszy motocykl.

Z rozmowy wiem, że:

a. Sprowadzona bez owiewki i reflektora.

b. Malowana.

I zastanów się dobrze, czy warto rozpoczynać przygodę z motocyklami od jakiejś maszyny niewiadomego pochodzenia, ewidentnie po przejściach przez duże "P".

 

Dogadałem sie na około 9 koła i gwarancję ustną, że jakby coś było nie tak to mi zrobi koleś prywatnie po godzinach.

Jaaasne. Tzn. może i zrobi, ale odpowiednio sobie za to policzy. Prawdopodobnie facet wyczuł, że jesteś napalony, a niedoświadczony, i próbuje Cię zbajerować, żeby tylko pozbyć się czym prędzej motocykla wątpliwej proweniencji.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie cebeerkę na pierwszy motocykl.

 

I zastanów się dobrze, czy warto rozpoczynać przygodę z motocyklami od jakiejś maszyny niewiadomego pochodzenia, ewidentnie po przejściach przez duże "P".

Jaaasne. Tzn. może i zrobi, ale odpowiednio sobie za to policzy. Prawdopodobnie facet wyczuł, że jesteś napalony, a niedoświadczony, i próbuje Cię zbajerować, żeby tylko pozbyć się czym prędzej motocykla wątpliwej proweniencji.

 

Też tak dzisiaj myśle. Ech... chyba poszukam jednak jakiejś taniej gski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...