Skocz do zawartości

Nowe sposoby łapania za prędkość w Warszawie


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa: nowy sposób policji na jeżdżących zbyt szybko kierowców

http://wiadomosci.onet.pl/1565582,11,item.html

 

"(...) przy wjeździe na Trasę Siekierkowską, która jako pierwsza ma być wyposażona w taki system, w asfalcie zostaną zamontowane pętle indukcyjne. To one będą odpowiedzialne za aktywację "inteligentnej" kamery. Jej zadaniem będzie odczytanie tablicy rejestracyjnej, zapamiętanie czasu wjazdu i przekazanie tych danych do komputera.

 

Na końcu trasy także będą zamontowane pętla i kamera. Jeśli okaże się, że dany pojazd przejechał odcinek w zbyt krótkim czasie, tzn. że przekroczył dopuszczalną prędkość, jego dane zostaną zapisane, a właściciel dostanie mandat."

 

Ciekawe, czy to będzie w stanie złapać również motocyklistę.. no w każdym razie idziemy w kierunku państwa policyjnego. W sumie ostatnio czytałem drugą część "Świata wg Clarksona" i muszę powiedzieć, że oni tam w GB mają jeszcze setki pomysłów "regulujących" życie ludzi. Niedługo nic nie będzie wolno... ;)

 

A na Siekierkowskiej można by spokojnie jechać 100kmh...

 

pozdr

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chore chore i jeszcze raz chore.. Ale są sposoby na takie rzeczy - chocby jazda z zagieta blacha...

 

na szczescie mieszkamy w kraju w ktorym remont autostrady to rzecz niemalk niewykonalna a jesli juz to ciagnie sie miesiacami :) Z tym pewno bedzie podobnie - szkoda kasy bedzie kaczorom, a jesli nie to prace tego typu zaczna sie za xxx lat gdy juz pewno dawno bedziemy wachac kwiatki od spodu :wink: ;)

 

To tylko Polska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, wczoraj tam śmigałem "trochę za szybko" ... Trezba będzie trasę zmienić, albo robićprzysłowiową przerwę na fajka / podziwiania widoków i po kłopocie. Echhhh, szkoda ze mój Blackbird nie jest niewidzialny jak jego imiennik SR-71 ;).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są sposoby na takie rzeczy - chocby jazda z zagieta blacha...

 

ziomus, inteligntnie, nic na sile... listek z drzewa na klej rozpuszczalny w wodzie, albo blotko na pol tablicy... i banan na twarzy ;)

 

 

 

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętla indukcyjna nie łapie motocykla- za mała masa. Sprawdzone na skrzyżowaniu w Nadarzynie, skręt na Piaseczno.

 

 

 

Sprawdzone na skrzyżowaniu z Zalesia Górnego na trasę z Góry Kalwarii. Muszę przepuszczać 1 puszkę żeby 'włączyła' mi światła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde i to mnie właśnie max wpienia!

Siekierki mają 3 pasy ruchu gładziutki asfalcik itd. Ludzie suną tyle ile suną i ile tam było kolizji??

Za dobrze jest, więc wydadzą kasę na urządzenia kontrolne. (i to nie małą kasę)

Koło mnie jest taki winkiel gdzie od nastu lat nie mogą asfaltu naprawić i co jakiś czas jakiś gość w latarnię ładuje i to jest mniej istotne, tak?!

 

K...a co za baran ustala priorytety? i co oni się tak na ten siekierkowski uwzięli !! ??

 

I jeszcze jeden przykład, może trochę od czapy. W Niemczech nie ma ograniczeń prędkości na autostradach a są to najbezpieczniejsze drogi na świecie!

 

Pytam się w takim razie, co jest grane? Czyżby to nie prędkość sama w sobie jest niebezpieczna, tylko banda deb...li za kierownicom? Niemyślący, źle wyszkoleni, niedzielni kierowcy, dziadkowie którzy dostali prawko w 1900 r. z adnotacją-bezterminowo... + stan dróg i mamy to co mamy...

 

Kiedy w tym pięknym kraju zaczniemy myśleć zamiast zakazywać. Podejrzewam, że znaczna większość kierowców ma problemy z poruszaniem się na biegu wstecznym, to może zakazać cofania się bo to stwarza niebezpieczne sytuacje?? A ilu kierowców przegląda wszystkie lusterka, co kilka sekund by zbadać co się dzieje w koło? To zabrońmy zmian pasów ruchu, bo to też igranie ze śmiercią...

 

Zakażmy zakazywać a nakażmy edukować i poprawiać, ulepszać...

 

Załama, pozdrowienia z Afryki europy (muszę sprawdzić czy nie obrażam w tym momencie afryki)

 

P.S. Wiecie jakie w RPA mają drogi/autostrady? My takich za 100 lat nie będziemy mieli a do euro 2012 to na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wiecie jakie w RPA mają drogi/autostrady? My takich za 100 lat nie będziemy mieli a do euro 2012 to na pewno ;)

 

Heh... wiesz, byłem niedawno w USA i miałem okazję jechać przez Dolinę Śmierci. To najgorętsze miejsce na ziemi (w roku 1913 zanotowano w niej najwyższą temperaturę na kuli ziemskiej 56,7 stopni). Są tam drogi - i to jakie! Równe, bez dziur, kolein i spękań. A Polak? Portrafi... spier**lić każdą drogę, w efekcie w lato zmieniają one stan skupienia.. :smile:

 

I radą na to - fotoradar!

 

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a co za baran ustala priorytety? i co oni się tak na ten siekierkowski uwzięli !! ??

Skoro tam się rozwija takie prędkości, to jest to idealne miejsce do trzepania kasy ;) Bezpieczeństwo będzie sloganem, a kasa motywacją. Aparatura szybko się zwróci... potem kolejny strumyk popłynie do budżetu. Urzędas odnotuje sobie w papierach ciekawą inicjatywę, policja zaistnieje w mediach, a pieniązki będą sobie płynąć i płynąć. Coraz mniej miejsca dla nas :smile:

 

I radą na to - fotoradar!

A widziałeś inne rozwiązania w tym kraju? Radą na wszelkie uszkodzenia jezdni są najczęściej znaki. Po co je marnować? Nie lepiej na granicy państwa poustawiać "uwaga dziury"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej na granicy państwa poustawiać "uwaga dziury"?

 

"Jedna wielka dziura" ;)

 

A tak swoją drogą, to firmy, które wygrywają przetargi na budowę dróg powinny mieć w warunkach przetargu obowiązek udzielenia - przykładowo - 10-letniej gwarancji na drogę. To by zdecydowanie utemperowało zapędy do "oszczędzania na materiale".

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomus, inteligntnie, nic na sile... listek z drzewa na klej rozpuszczalny w wodzie, albo blotko na pol tablicy... i banan na twarzy :)

pozdro600

 

no racja racja... tylko przykład podawałem :)

P.S. Spoko Sygnaturka - LOBO RULEZ

 

 

Pętla indukcyjna nie łapie motocykla- za mała masa. Sprawdzone na skrzyżowaniu w Nadarzynie, skręt na Piaseczno. Możecie pałować. ;)

 

Dobra wiadomość. A już myslałem że nam całkiem będą próbowali zabawę popsuć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jeden przykład, może trochę od czapy. W Niemczech nie ma ograniczeń prędkości na autostradach a są to najbezpieczniejsze drogi na świecie!

 

Na sporej częsci autostrad jest ograniczenie do 130 km/h (dla samochodów osobowych i motocykli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wiecie jakie w RPA mają drogi/autostrady? My takich za 100 lat nie będziemy mieli a do euro 2012 to na pewno :bigrazz:

 

zapraszam na jerozolimskie... w dzień powszedni o 9am na remoncie torowiska który paraliżuje pól centrum (i ciągnie się przez 1/4) widziałem dwóch robotników.... siedzących na pryzmie tłuczonki i wpieprzających śniadanie.

w takim tempie to euro będziemy mieli w 2102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kombinują, kombinują, jak konie pod góre :lapad:

 

p.s. Chyba że będzie granica tolerancji jak mi Policjant powiedział:

 

"Jakby Pan jechał jeszcze 110-120 km/h to bym olał no bo na Motocyklu 70 km/h nie da sie jechać, ale prawie 150 km/h to przesada" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...