Skocz do zawartości

Problem z ukochanym Gixem 1000 K3 :(


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się mylę to mnie poprawcie żebym kolegi źle nie poinformował. Moim zdaniem znaki przystankowe to te ,które stoją w okolicy przystanków np. autobusowych :icon_rolleyes: o , których ów młodzianin jeżdżący "dwiesta na godzina" nawet nie zauważa

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystankowe moze tak ale greedo mowi o przEstankowych a to dwie bardzo rozne rzeczy....nie trafiles z zartem :icon_rolleyes:))))

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest forum motocyklowe a nie polonistyczne !! Nie używam kropek przecinków itd bo pisze szybko i nie zwracam na to uwagi ?? A poprostu może nie umiem tego robić umiejętnie i w odpowiednich miejscach ?? Więc jak mam to robić źle to wole już wcale ich nie stawiać !! Proszę odpisujcie na pytania i problemy innych bo o to tu chodzi nie zbaczajcie z tematu rozmowy i nie twórzcie zbędnego SPAMU :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz pisać to ciężko może ci być we współczesnym świecie, gdzie pisanie jest że tak powiem elementarną umiejętnością cywilizowanych ludzi. Masz JUŻ 17 lat, a pamiętaj że na naukę im później tym gorzej.

 

 

Napisanie poprawnego posta zajmuje mi ok 50 sekund, więc nie martw się, to kwestia treningu i rozruszania szarych komórek (tej której używasz do dzwonienia nie licz). Chciałbym widzieć jak przyszły pracodawca czyta list motywacyjny napisany przez ciebie ;) Myślę, że po pierwszych 3 słowach wyląduje w niszczarce :biggrin:

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowość dalej w serwisie Suzuki stoi Hayabusa która zaczeła właścicielowi mocno stukać...

Pierwsze co to sparwdzili w serwisie stan oleju... Aby poziom pojawił sie na dolnej kresce w okienku musieli dolać 1,2l oleju :wink: To i tak nieźle wytrzymała :)

Na początku mielio nadzieje, że po d... dostał napinacz łańcuszka rozrządu który lubi zawodzić... Niestety wątpliwości szybko się rozwiały - złapał na wale...

Ghost_Rider sprawdzał olej przed trasą, a że później Gixer go zaskoczył i wsysnął większa dawkę+gumowanie to i może pech...

No ale właściciel tej Busy to zupełny gamoń i w ogóle go nie żałuje ;) bo ile można jeździć bez zaglądania, żeby dopuscić sie takiego stanu oleju :)

Nienawidze niedbalstwa o sprzęt :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz pisać to ciężko może ci być we współczesnym świecie, gdzie pisanie jest że tak powiem elementarną umiejętnością cywilizowanych ludzi. Masz JUŻ 17 lat, a pamiętaj że na naukę im później tym gorzej.

Napisanie poprawnego posta zajmuje mi ok 50 sekund, więc nie martw się, to kwestia treningu i rozruszania szarych komórek (tej której używasz do dzwonienia nie licz). Chciałbym widzieć jak przyszły pracodawca czyta list motywacyjny napisany przez ciebie :D Myślę, że po pierwszych 3 słowach wyląduje w niszczarce :wink:

 

Ej no wez skoncz pier**lić głupoty!! Co cie to obchodzi, czy chłopak dostanie prace, czy nie?? To chyba nie twoja sprawa jest!

Chłopak prosi tylko o pomoc i o rady.. Ja wiem, że na forum trzeba przestrzegać pewnych zasad co do pisowni ale strasznych byków, które naprawdę rażą w oczy, nie robi. A to, że zapomni postawić gdzieś kropki, czy przecinka da się chyba wybaczyć. Bo to nie jest jakieś forum poetyckie, gdzie każde zdanie jest piękne i wygłaskane.

A jak ci to nie pasuje to po prostu tego nie czytaj. I nie praw mu kazań, że go nie przyjmą do pracy bo to nie twoja brocha!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gdzieś, tylko nigdzie :wink: Jakbym ja dostał takiego posta "o pomoc" to bym olał ciepłą strugą i nawet nie odpowiedział, bo to że komuś nie chce sie powstawiać kropek i przecinków świadczy o olewczym stosunku do tych od których chce pomocy. To tak jakbyś zatrzymał sie przy gościu który złapał gumę a on powiedziałby, "e, frajerze, pomóż mi kółko zmienić". Pomógłbyś? :D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jest forum motocyklowe a nie polonistyczne !! Nie używam kropek przecinków itd bo pisze szybko i nie zwracam na to uwagi ?? A poprostu może nie umiem tego robić umiejętnie i w odpowiednich miejscach ?? Więc jak mam to robić źle to wole już wcale ich nie stawiać !! Proszę odpisujcie na pytania i problemy innych bo o to tu chodzi nie zbaczajcie z tematu rozmowy i nie twórzcie zbędnego SPAMU :D

Może i nie forum polonistyczne, ale Polskie i pisze się w języku polskim. A język Polski przewiduje przecinki w zdaniach. Podany w poście wyżej przykład z pomocą w zmianie koła to chyba dobre wyjaśnienie dlaczego należy używać takich znaków prosząc o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gdzieś, tylko nigdzie :D Jakbym ja dostał takiego posta "o pomoc" to bym olał ciepłą strugą i nawet nie odpowiedział, bo to że komuś nie chce sie powstawiać kropek i przecinków świadczy o olewczym stosunku do tych od których chce pomocy. To tak jakbyś zatrzymał sie przy gościu który złapał gumę a on powiedziałby, "e, frajerze, pomóż mi kółko zmienić". Pomógłbyś? :wink:

 

Jasne, że bym nie pomógł :)

Ale według mnie to przykład trochę przesadzony w porównaniu z nie wstawianiem znaków interpunkcyjnych..

Mnie bardzo rażą błędy ortograficzne, interpunkcyjne już trochę mniej.. No w każdym razie Ghost_rider nie pisze jeszcze tak tragicznie... A jak zapewne wiecie bywali na tym forum o wiele gorsi ;)

Każdy ma zdanie na temat błędów i raczej nikt go nie zmieni dlatego uwazam, że pora zakończyć dyskusję na ten temat.. Poza tym ostrzeżenie od moderatora wcale mi się nie widzi ;)

 

Do Ghost_ridera

Widziałem kiedyś na forum link, który udowadniał, że ramy pękają nie tylko w ZXR-ach ale też i w GSXR-ach. Wypowiadali się chyba tam koledzy zza oceanu więc może do nich zagadaj, czy silnik od młodszego modelu będzie pasował do Twojej ramy.. Powinni znac odpowiedź :)

Edytowane przez przemekpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i najszybciej kupisz wlasciwy silnik ( K 3 ) w Stanach, ale koszty przesylki sa wysokie, poza tym trzeba znalezc firmy sprzedajace na caly swiat, ludzie czesto nie chca sprzedawac poza Stany ( formalnosci ).

Wydaje mi sie ze Niemcy, Francja, Anglia i Holandia beda jednak troche latwiejsze ( Ebay ).

Najbezpieczniej miec konto na PayPal i placic karta, w razie jakiejs wpadki Ebay pokrywa straty do wysokosci chyba $ 5 tys.

Warto dokladnie sprawdzic poprzednie transakcje sprzedajacego, a najlepiej kupowac z firmy zajmujacej sie rozbiorka rozbitkow i sprzedaza czesci uzywanych - oni zlomu nie sprzedaja.

Druga opcja to szukac uzywanego walu z korbowodami z takiej firmy - w tym wypadku przesylka ze Stanow juz by sie chyba oplacila.

 

Adam M.

PS. Jesli chodzi o interpunkcje - poprawne pisanie jest na necie uwazane za wyraz szacunku dla czytajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolesławiec 21.07.2007r

 

 

 

OK ;) Mam kilka za, lecz i kilka przeciw odnośnie mojej pisowni, ale nie o to tu chodzi :banghead: Z racji szacunku jakim darzę wszystkich "prawdziwych" motocyklistów a zwłaszcza tych starszych postaram się pisać w miarę moich możliwości bezbłędnie. Jednakże proszę was nie upominajcie mnie co każdy post, że gdzieś zabrakło przecinka, kropki, apostrofy, epitetu i Bóg wie czego jeszcze tworząc zbędny spam... Odpowiadajcie na temat zadanego pytania, pomagajcie innym dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu motoryzacyjnym ...

 

 

 

 

Posiadam konto na Ebay-u, oraz konto PayPal. Znalazłem kilka silników w super stanie u firm specjalizujących się w tym fachu, lecz średnio cena takiego silnika wynosi 2200$ a przesyłka 800$ :wink: Trzeba liczyć się także z możliwością doliczenia akcyzy, więc jeżeli nie znajde niczego w super cenie to USA odpada. Pozostaje mi także UK, ale ceny maja straszne. Najchętniej kupiłbym silnik od zachodnich sąsiadów i właśnie jeden już licytuję, lecz co z tego wyjdzie to się okaże. Najlepsze ceny jak dotąd napotkałem w Polsce, ale wiadomo kupić silnik od polaka :( Myślę, iż zakończy się na kupnie oryginalnego silnika K3, jednakże gdyby się okazało, żę silnik z K5 by pasował i wszystko chodziłoby bez problemu to pewnie kupiłbym ten drugi. Jak narazie obrałem sobie za cel nie napalać się, dobrze poszukać i kupić silnik z bezpiecznego źrudła, gdyż nie widzi mi się zmieniać serce motocykla co sezon, tym bardziej, że bardzo "przywiązuję" się do motocykla i nie jestem typem kata ... Zawsze maiłem zadbane w 100% sprawne i czyściutkie motocykle, a zwłaszcza dbałem i picowałem motor moich największych marzeń, którego "jakimś cudem" udało mi się zdobyć .

 

 

 

Z poważaniem Marcin

Edytowane przez Ghost_Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj troche popolowac na wal z korbowodami - znacznie nizsza cena za czesci i przesylke, a nic wiecej nie potrzebujesz.

Nie ludz sie ze uda ci sie bez problemu podlaczyc silnik K5 do instalacji elektrycznej i ukladu sterowania silnikiem w K3 - najwieksze zmiany beda w elektronice. Akurat wymiary zewnetrzne i mocowania obu silnikow moga byc bardzo podobne.

 

Adam M.

 

PS. Szukaj walu rowniez w Niemczech, nawet nie znajac jezyka zorientujesz sie czy cos jest co ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie elektryka byłaby największym problemem przy tej "operacji" i to mnie zniechęca, lecz popytam, poczytam, popatrze i może akurat okaże się, iż nie ma z tym aż tak dużego zachodu :biggrin: Fajnie byłoby pośmigać na silniku K6 i widzieć zdziwione miny braci motocyklowej :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...