Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mój typ taki jak Piter-a :-P

za 3-4 może 5 lat :-P

chce FLHR + kufer z FLHTC :-D

http://image.hotbikeweb.com/f/9043623/0607...bucket_seat.jpg

 

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poluje na taki kufer.Może na następny sezon.Mam FLHRI .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

niestety w niedzielę zakończyłem sezon za sprawą kierowcy samochodu, który mnie nie zauważył... :icon_evil: Bilans spotkania jest taki że mam skomplikowane złamanie lewej ręki i potłuczone wszystko co się da. Maruda też swoje wycierpiała niestety. Pomimo jednoznacznej winy kierującego samochodem, sprawa trafi do sądu, a to niestety będzie trwało pewnie z pół roku. Do tego czasu nic nie mogę zrobić z Marudą :banghead: Sam jeszcze nie wiem czy będę ją naprawiał, czy sprzedam w całości lub na części... Oczywiście z forum nie znikam. Pzdrawiam i bezpiecznego sezony życzę :crossy:

 

Szybkiego powrotu do zdrowia i wygranej sprawy. Szkoda moto i sezonu ale najważniejsze, że wciąż można będzie znowu wsiąść na siodło. Jeszcze raz pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia. :lalag:

 

a mój typ taki jak Piter-a :-P

za 3-4 może 5 lat :-P

chce FLHR + kufer z FLHTC :-D

http://image.hotbikeweb.com/f/9043623/0607...bucket_seat.jpg

A mi się udało zamienić marudę na Road Kinga, nie takiego jak ptaku tylko 1450 ale też zajefajny. Kufer tylny też będę szukał ale ceny powaliły mnie na kolana. Na razie muszę pomyśleć o szybie bo nie mam i może jakieś małe oparcie? :crossy: . Pierwsze wrażenie zawaliste a do tego niżej siedzi się jak w marudzie no i masa dużo większa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH MARUDERÓW...

PRZYWITAĆ SIE JUZ KIEDYS ZDĄZYŁEM...NIE JESTEM AKTYWNYM CZŁONKIEM TEGO SZANOWNEGO GREMIUM ALE CAŁY CZAS SLEDZĘ WSZYSTKIE POSTY..................

SZANOWNI KOLEDZY PROSZĘ WAS O POMOC...OTÓZ W MOJEJ MARUDZIE(R.97 OCZYWISCIE... :clap: )POJAWIŁ SIE PROBLEM...TROSZKE SŁONECZKA DZISIAJ NAD GÓRNYM SLĄSKU SIE POJAWIŁO WIĘC CHCIAŁEM POJEZDZIC..ODPALIŁ BEZ PROBLEMU..PO JAKIES CHWILI ZACZĘŁO LEKKO SMIERDZIEC BENZYNKĄ,OD DOŁU MOTOCYKLA POJAWIŁE SIE BIAŁY DYMEK NO I GŁOSNY WARKOT,JAKBY DUDNIENIE W SILNIKU... :bangheadWYRAZNIE BRAKOWAŁO MU OBROTÓW..NA SSANIU CHODZIŁ-ALE DOŚC WOLNO-NATOMIAST BEZ SSANIA GASŁ: DODAM ZE ZROBIŁEM WSZYSTKIE NIEZBEDNE REGULACJE,ŁANCUSZEK ROZRZĄDU TEZ JESZCZE NIE BYŁ SŁYSZALNY..BARDZO WAS DRODZY KOLEDZY PROSZE O POMOC!!!KUPIONY W ZESZŁYM SEZONIE NIE SPRAWIAŁ ZADNYCH PROBLEMÓW...Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ICH CENNE UWAGI..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

niestety w niedzielę zakończyłem sezon za sprawą kierowcy samochodu, który mnie nie zauważył... :icon_evil: Bilans spotkania jest taki że mam skomplikowane złamanie lewej ręki i potłuczone wszystko co się da. Maruda też swoje wycierpiała niestety. Pomimo jednoznacznej winy kierującego samochodem, sprawa trafi do sądu, a to niestety będzie trwało pewnie z pół roku. Do tego czasu nic nie mogę zrobić z Marudą :banghead: Sam jeszcze nie wiem czy będę ją naprawiał, czy sprzedam w całości lub na części... Oczywiście z forum nie znikam. Pzdrawiam i bezpiecznego sezony życzę :crossy:

 

Trzymaj się Ptaku i szybkiego powrotu na trasę życzę. Oby nigdy więcej takich przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono maruderów , znów proszę o pomoc ponieważ mam problem z niedostatecznym ładowaniem w swoim marudzie. Co należy sprawdzić i w którym miejscu się to znajduje , ponieważ nie wiem gdzie się znajduje np; regulator napięcia , alternator . Z góry wam dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zjedzony i wypluty.Uruchom szukajkę i pełno tego.

A co do lokalizacji elementów to może poszukaj u naszych foruowych kolegów serwisówki w dziale mechanika i przyklejone.

Na wstępie prac najpierw sprawdź napięcie ładownia na sprawnym akumulatorze.

Miło by było również jakbyś podał teraźniejsze napięcie ładowania.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu napięcia wskaźnik pokazał 12,2 V z włączonymi światłami na wolnych obrotach. po dodaniu gazu dochodziło do 13 V.

wygląda wszystko ok poprostu może powinieneś wymienić akumulator bo podejrzewam że w czasie jazdy jest ok tylko przy dłuszym postoju jest problem z odpaleniem

 

WITAM WSZYSTKICH MARUDERÓW...

PRZYWITAĆ SIE JUZ KIEDYS ZDĄZYŁEM...NIE JESTEM AKTYWNYM CZŁONKIEM TEGO SZANOWNEGO GREMIUM ALE CAŁY CZAS SLEDZĘ WSZYSTKIE POSTY..................

SZANOWNI KOLEDZY PROSZĘ WAS O POMOC...OTÓZ W MOJEJ MARUDZIE(R.97 OCZYWISCIE... :clap: )POJAWIŁ SIE PROBLEM...TROSZKE SŁONECZKA DZISIAJ NAD GÓRNYM SLĄSKU SIE POJAWIŁO WIĘC CHCIAŁEM POJEZDZIC..ODPALIŁ BEZ PROBLEMU..PO JAKIES CHWILI ZACZĘŁO LEKKO SMIERDZIEC BENZYNKĄ,OD DOŁU MOTOCYKLA POJAWIŁE SIE BIAŁY DYMEK NO I GŁOSNY WARKOT,JAKBY DUDNIENIE W SILNIKU... :bangheadWYRAZNIE BRAKOWAŁO MU OBROTÓW..NA SSANIU CHODZIŁ-ALE DOŚC WOLNO-NATOMIAST BEZ SSANIA GASŁ: DODAM ZE ZROBIŁEM WSZYSTKIE NIEZBEDNE REGULACJE,ŁANCUSZEK ROZRZĄDU TEZ JESZCZE NIE BYŁ SŁYSZALNY..BARDZO WAS DRODZY KOLEDZY PROSZE O POMOC!!!KUPIONY W ZESZŁYM SEZONIE NIE SPRAWIAŁ ZADNYCH PROBLEMÓW...Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ICH CENNE UWAGI..

z tego co napisałeś to od razu przyszło mi do głowy że niema smarowania albo smok przypchany albo pompa olejowa chyba miał ciężko i na wolnych obrotach gasł ale ja niemam zadurzego doświadczenia w tego typach silnikach jeździłem wcześniej na dwusuwach to może ktoś ci doradzi lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania jest do bani.Nie ładuje wcale.Sprawdź jeszcze te napięcia na innym,dobrym akumulatorze.napięcie powinno wynosić ok 14,4V.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH MARUDERÓW...

PRZYWITAĆ SIE JUZ KIEDYS ZDĄZYŁEM...NIE JESTEM AKTYWNYM CZŁONKIEM TEGO SZANOWNEGO GREMIUM ALE CAŁY CZAS SLEDZĘ WSZYSTKIE POSTY..................

 

pierwsze co bym zrobił to wybebeszył świece, jak wachą wali to znaczy nie przepala, moze jedna świeca zeszła, i na jeden garek pykał, on wtedy tak chodzi jak potłuczony. takze sprawdz iskre na świceach i jak wygladaja. to chyba najprostsze co da sie zdziałać... druga rzecz, jak biały dymek, puszczał to albo palił wode w baku? moze stał, albo wlałeś syf wache?... albo olej łyka, ale wtedy był by niebieskawy, jak by łykał olej to to smierdzi okrutnie, tak jakbys jechał za duzym fiatem pod górke. moze zimeringiem puszczać lub... jakąs uszczelką w cylindrze. i to moze byc i woda bo tam ma kanały i olej, z dołu. Ja stawiam na świece, moze trzymałeś go na ssaniu i sie zaświniła? i nie rzuca iskry... wyjmij, szczote w reke drucianą, przetrzyj, zobacz czy iskra jest włóż i sprawdz czy są jakies plusy zabiegu.

 

a jak nic to nie da to dobra gąbka pod kolana, różaniec na rece, i mozesz sie juz zacząć bać, i gładzić skóre w portfelu;) oczywiscie żartuje

 

p.s. wciaz bez neta,... dorwałem sie do blue conecta na 3 dni daja darmowe, na próbe,,, takze jestem do soboty, a potem od poniedziałku, bo juz zamówiłem w innym salonie nastepnego ;-)

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu napięcia wskaźnik pokazał 12,2 V z włączonymi światłami na wolnych obrotach. po dodaniu gazu dochodziło do 13 V.

 

sprawdź baterię w mierniku, słaba bateria zaniża pomiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy znowu.

Po zimie padl mi aku wiec kupilem nowy, zalalem jak trzeba i ok. Zaliczylem Czestochowe zrobilem ok 800km i bylo ok. Ale postal moto 3 tygodnie i jak odpalalem to ledwo ciagnal i myslalem ze nie odpali. cud zalapal i jak pojezdzilem to pali ladnie. Pytam czy to aku do bani czy moze co innego ale na cieplym i podladowanym aku po jezdzie pali idealnie.

Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy znowu.

Po zimie padl mi aku wiec kupilem nowy, zalalem jak trzeba i ok. Zaliczylem Czestochowe zrobilem ok 800km i bylo ok. Ale postal moto 3 tygodnie i jak odpalalem to ledwo ciagnal i myslalem ze nie odpali. cud zalapal i jak pojezdzilem to pali ladnie. Pytam czy to aku do bani czy moze co innego ale na cieplym i podladowanym aku po jezdzie pali idealnie.

Co to moze byc?

 

 

A jakie masz aku ?, w zeszłym sezonie kupiłem nowe aku chyba YTD czy coś takiego bo na yuase szkoda było mi kasy, jakis czas było ok potem zaczeły się problemy z odpalaniem. Kombinowałem z ładowaniem itp. w tym sezonie znów problemy krecił ledwo ledwo i generalnie w garażu często go ładowałem. Znazłem w końcu dobrego elektryka papatrzał pomierzył i decyzja że wina aku. Tym razem od razu kupiłem Yuase efekt super, śmigam teraz czesto w włączonym light-barami każdy po 55 W plus reflektor motor może stać ponad tydzień i potem bez problemu kręci jak wściekły :) Pamiętam że szary wilczór też sie bawił w modlitwy przed odpalaniem, po zakupie nowej yuasy jego maruda kręci pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz aku ?, w zeszłym sezonie kupiłem nowe aku chyba YTD czy coś takiego bo na yuase szkoda było mi kasy, jakis czas było ok potem zaczeły się problemy z odpalaniem. Kombinowałem z ładowaniem itp. w tym sezonie znów problemy krecił ledwo ledwo i generalnie w garażu często go ładowałem. Znazłem w końcu dobrego elektryka papatrzał pomierzył i decyzja że wina aku. Tym razem od razu kupiłem Yuase efekt super, śmigam teraz czesto w włączonym light-barami każdy po 55 W plus reflektor motor może stać ponad tydzień i potem bez problemu kręci jak wściekły :) Pamiętam że szary wilczór też sie bawił w modlitwy przed odpalaniem, po zakupie nowej yuasy jego maruda kręci pięknie :)

Powiedz Słoneczny ile dałeś za to aku,bo mój pali bez problemów ale jak pojeżdze na lightbarach to póżniej ledwo kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...