Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej pisałem że kolega ma problemy ze sprzęgłem w marudzie. udało mu się kupić sprężynki i będzie chciał wymienić je sam,ale ma prośbe do kolegów czy mógłby ktoś mu podpowiedzieć krok po kroku ja ma się za to zabrać

kurcze no wczesnie byl link jak to krok po kroku zrobic, na stronie od 33 do 37 jest o tym, bo pisałem... radze zajdzec, i przejrzec;) ta strona co były zdjecia juz padła... wiec nie zobaczy sobie. no chyba ze cos to niech pisze do mnie na mail [email protected] to mu poskanuje to i wysle, bo mam wydrukowane- jakbym wiedział że padnie;) ... tylko ze to najwczesniej by było po weekendzie majowym

 

ale mysle ze sie nie ma co spuszczać.... proste to jak strzelanie z muszli, w telegraficznym skrócie bez pierdoł,,, spószczasz olej odkrecasz kolanko(kupujesz wczesniej uszczelke miedzy kolanko a cylinder 5zł) wyjmujesz samo kolanko, odkrecasz stopke i odsuwasz ja(zostawiona by przeszkadzała przy zdejmowaniu pokrywy), odkrecasz napinacz sprzegla i odczepiasz linke (to na pokrywie sprzegła) odkrecasz te sróbki w koło pokrywy sprzegła, zdejmujesz pokrywe, widzisz kosz z 8 sróbami- jak masz komplet wymieniasz wszystkie, na zasadzie jedna wykrecam i jedna wkrecam. wymieniajac sprezynki pod nimi, zdrapujesz delikatnie uszczelke (przeczytaj co pisalem o uszczelkach niektore maja wade na stornie 33-37? ogolnie radze dorabiac z klingierytu na wzór a nie kupowac gotowa.) dajesz uszczelke przykrecasz pokrywe, (trzeba uwazac by nypel nie wypadł z pokrywy od srodka widac) skłądasz do kupy, lejesz olej, i sie cieszysz;)

 

jak cos to pisz pomożemy:)

 

p.s. aha, pokrywe przykrecamy stopniowo, trzeba uważać by nie pozrywac gwintów, a takze nie pokrzywic samej pokrywy, takze nie wiem sa dwie szkoly albo zaczynamy z jednej stonie i stopniowo idziemy do drugiej, albo koncentrycznie,c zyli po przekatnej,,, raz jedna raz przeciwległa, wazne zeby nie przy.. je.. bać... jednej do konca i krecić nastepna dopiero,,, załapujemy lekko wszsytkie,,, a potem dokrecały równomiernie

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znowu pytanko czy może ktoś ma zamontowane takie http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=11746

Stelaze maja chronic materiałowe spore sakwy i maja pasować do rocznika 97

witam. Na pierwszy rzut oka widze po sposobie mocowania ich ze cos tu nie gra. Po pierwsze to na zdjeciu to nie jest marauder. Po drugie ja np mam z zupelnie innym miejscu dziory do mocowania, z tylu i tuz przy amortyzatorze nie jakos w srodku, dlatego ostroznie... żebyś nie musiał ich sobie wiercić... Jak dla mnie 177 zł plus przesyłka za dwa kawałki chromowanego drutu, cztery tulejki i sróby, to jak nasrać komuś pod drzwi i beszczelnie mu wmawiać że to nie gówno tylko wyjątkowo brudny ślimak ktory szuka bo zagubił gdzieś swój domek- muszelke... :banghead:

Edytowane przez szary_wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są głównie poglądowe i nie zawsze pokazują faktyczny motocykl.Tym się nie należy kierować.Jeśli chodzi o cenę to rzeczywiście lekkie przegięcie.W Road Stylerze takie stelaże kosztują ok 140zł,ale zrobienie samemu lub zlecenie komuś w okolicy wyjdzie na pewno dużo taniej. http://www.roadstyler.com/pl/index.php?pag...hpshop&Itemid=1 .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

kompletuje czesci do mojej marudy.

Rocznik 99 (ten z dlugimi wydechami jak z avatara Zuczka)

I teraz pytanko czy z modelu starszego beda pasowaly czesci? Bo nie moge znalezc nigdzie info o tym.

a mianowicie chodzi mi o:

-Polki

-licznik z kontrolkami

-Reflektor

-kierownica

A moze ma ktos z was ktores z wymienionych lub wie gdzie zdobyc.

(bo po uslyszeniu cen z suzuki omalo nie padlem :) )

 

Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

kompletuje czesci do mojej marudy.

Rocznik 99 (ten z dlugimi wydechami jak z avatara Zuczka)

I teraz pytanko czy z modelu starszego beda pasowaly czesci? Bo nie moge znalezc nigdzie info o tym.

a mianowicie chodzi mi o:

-Polki

-licznik z kontrolkami

-Reflektor

-kierownica

A moze ma ktos z was ktores z wymienionych lub wie gdzie zdobyc.

(bo po uslyszeniu cen z suzuki omalo nie padlem :) )

 

Pozdr

z tego co wiem to slynna zmiana z lat 98 zawierała jedynie inne tłumiki inny przebieg kolanka tylniego cylindra, zmiana tego osłony schowka na szmatki przykrecanego do cylindrów. No niby moc wzrosła, o 5 koni? ale raczej cylindrów nie rozwiercali... i na baku znikla kultowa platikowa przyczepka z napisem marauder, cos jeszcze? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

kompletuje czesci do mojej marudy.

Rocznik 99 (ten z dlugimi wydechami jak z avatara Zuczka)

I teraz pytanko czy z modelu starszego beda pasowaly czesci? Bo nie moge znalezc nigdzie info o tym.

a mianowicie chodzi mi o:

-Polki

-licznik z kontrolkami

-Reflektor

-kierownica

A moze ma ktos z was ktores z wymienionych lub wie gdzie zdobyc.

(bo po uslyszeniu cen z suzuki omalo nie padlem :) )

 

Pozdr

 

Wydaje mi się że elementy które wymieniłeś są takie same dla wersji przed i po lifcie.

 

z tego co wiem to slynna zmiana z lat 98 zawierała jedynie inne tłumiki inny przebieg kolanka tylniego cylindra, zmiana tego osłony schowka na szmatki przykrecanego do cylindrów. No niby moc wzrosła, o 5 koni? ale raczej cylindrów nie rozwiercali... i na baku znikla kultowa platikowa przyczepka z napisem marauder, cos jeszcze? :rolleyes:

 

zmiana dotyczyła też obu tłumików, ze względu na poprowadzenie wydechu tylnego cylindra zniknęła puszka narzędziowa w kształcie rurki, po lifcie mocowania podnóżków kierowcy są czarne -przed liftem chromowane, a ten plastikowy emblemat "marauder" bywał też w wersjach po lifcie np. w w roku `99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są głównie poglądowe i nie zawsze pokazują faktyczny motocykl.Tym się nie należy kierować.Jeśli chodzi o cenę to rzeczywiście lekkie przegięcie.W Road Stylerze takie stelaże kosztują ok 140zł,ale zrobienie samemu lub zlecenie komuś w okolicy wyjdzie na pewno dużo taniej. http://www.roadstyler.com/pl/index.php?pag...hpshop&Itemid=1 .

 

dzięki panowie za odpowiedz tzn szary wilczur i piter1600 i do zobaczonka na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo tych stelaży, już pisałem o tym ale skoro jest juz maj jeszcze raz napisze- wiem ze argument poprostu powala na kolana. W doborze stelazy, jak i w projekcie dla lokalnego pana zlotej rączki radze uwzglednić ruch tylniego amortyzatora, tzn, gdy motocykl stoi bez pobciazenia kąt jaki tworzy amortyzator wzgledem plaszczyzny ziemi jest powiedzmy x, jesli teraz wrzucimy na niego dwie osoby plus łóżko, kuchenke, komplet mebli kuchennych i dywan o wymiara 4m na 3m, to z racji obciazenia amortyzator siadze, i zieni sie kąt jego wzgledem ziemi na bardziej ostry, innymi słowami przsunie sie do tyłu. Jesli zamówimy czy kupimy stelaże w kształcie rombu, czy równoległoboku, gdzie ten drut bedzie przebiegał blisko amotryzatora gdy ten jest nieobciażony, przykrecimy ustrojstwo, i wsadzimy nań wyżej wymienione rzeczy, obciazony amorek pujdzie do tyłu i zacznie nam chaczyć o stelaz,,, przy długiej jazdzie po dziórach potrafi łądnie pocharatać chromowana osłone amorka. a dosc łątwo zrobic taki błąd gdyż przednia śróba mocująca stelaż jest dość blisko górnego mocowania amorka, wiec jakby naturalnie i wizualnie dąży sie by oba elementy przebiegały równolegle. Ja np zrobiłem stelaze z drutu wyginajac go w kształt trójkąta prostokatnego, z dłuższą przyprostokątną z przodu... taka litera L z tym dłuższym do przodu, dobrze sie spisuje, daje doba wytrzymałość podczas obciazania sakwy - z racji na tylko dwa uchwyty czym niżej schodzi stelaz i mocowane sa do niego sakwy wym wieksza dzwignia i łatwiej sakwa ugnie stelaż, czy bedzie go bujać. Jak naucze sie w koncu obslugi aparatu fotograficznego :banghead: to zrobie zdjecia i okaze, jak i tysiaca innych rzeczy lacznie z podnosnikiem... pozdrawiam, i życze udanej majóweczki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znowu pytanko czy może ktoś ma zamontowane takie http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=11746

Stelaze maja chronic materiałowe spore sakwy i maja pasować do rocznika 97

 

Witaj - mam takie zamontowane i na :lalag: tym duże sakwy skórzane, wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilkunastu dni jestem uszczęśliwionym użytkownikiem i właścicielem Maraudera VZ 800 2002 r . Moto jest sprowadzony ze Stanów i jest goły jak święty turecki.

Jestem zachwycony motocyklem i kupiłem go po 15 letniej przerwie. Moim motocyklem , który sprzedałem dla "mizernych" korzyści związanych z zakupem mieszkania dla rodziny w roku 1995 była Honda CBR 600 z 1993 r . Przejechałem nią 8 tys km. Choć w psychice od tamtego czasu mam zakodowane ,że "szlifierka" to sposób na życie stwierdziłem ,że zarówno już nie ten wiek a i umiejętności poszły w zapomnienie. Uznałem ,że zarówno na początek jak i docelowo Marauder lub ogólnie ten typ motocykla to jest coś co w chwili obecnej do mnie pasuje. Jestem po kilku jazdach i powiem ,że jestem po prostu zachwycony jazdą tym motorkiem. Strasznie cieszy mnie to ,że ogromną frajdę daje jazda z prędkością na poziomie 70 km/h max i wcale nie odczuwam potrzeby kręcenia manetką gazu do oporu . Już teraz wybór uznaję za bardzo słuszny.

 

To tyle osobistych zwierzeń i radości z nowego zakupu .

Do rzeczy. Jeśli nikomu nie sprawi to problemu chciałbym poprosić o dosłanie instrukcji obsługi i ewentualnej naprawy na maila : [email protected] . Z Waszego forum już dowiedziałem się jak wymienić świece i plyn chłodniczy oraz olej . Hamulcowy też już wymieniłem. Moto kicha mi na zimno ,ale jak tylko złapie mi trochę temperatury to jest ok. Muszę pewnie zsychronizowac gaźniki ( ze starych szasów mam wakuometr ) i to niedługo zrobię . Jak tu jest koledzy z rozrządem ( Marauder ma 8000 mil na liczniku potwierdzone to jest amerykańską książką obsługi ) . Kiedy powinno się wymienić olej w lagach ? . Jaki według was zastosowac olej do silnika ( chodzi mi o lepkość ) . Chciałbym kupić mu szybę podróżną co polecacie ( poprosze o jakiś adres www ) . Dużo mam pytań ,ale mam nadzieję ,że instrukcja dużo ich rozwiąże . Chciałbym kupić jakieś sakwy- macie jakiś dobry zakład,żeby to kupić ??

 

Mam nadzieję ,że nie zanudziłem Was tym przydługim postem ,ale mam długą przerwę w życiorysie motocyklisty i staram się ją szybko nadrobić .

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek, skorzystaj z wyszukiwarki(u góry po prawej stronie) tam znajziesz odp. na wiekszośc pytań :wink:

 

Gratuluje zakupu. :crossy:

 

Masz 77 stron do poczytania.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kangurek123 przede wszystkim gratuluję jedynego słusznego wyboru, sam kiedyś miałem dylemat, co wybrać nikt mi wtedy nie podpowiadał i śmigam już czwarty sezon bez większych problemów. Faktycznie masz tu 77 stron i prawie wszystko jest tu napisane, ale komu by się chciało to czytać, dlatego moja rada wymień, co najważniejsze tzn. olej w silniku, pilnuj jego poziomu posprawdzaj śrubki i coś tam coś tam a resztą się nie przejmuj, bo to dobry sprzęt i nie czas, aby grzebać od tego jest zima! Mój też na zimni kicha i zapewniam synchro tu nie pomoże, bo to przerabiałem możesz tylko sprawdzić czy jest OK i ewentualnie wyregulować, lecz to nie jest proste, bo nawet niektórzy mechanicy tego unikają. Jesteś również w dobrej sytuacji i czasie bo- http://www.motoweteranbazar.com/ ...no właśnie sam bym chciał się wybrać ale krucho z czasem no i nie mam już chyba nic co by można powiesić na mój sprzęt ale tam chyba jest wszystko pewnością coś kupisz. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...