Skocz do zawartości

Jak samemy wykonac scottoliera?


WhiteFunk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... wchodzisz na pl.rec.motocykle, szukasz gościa o nicku moczul (ostatio jak pamiętam xjr1300) i jego stronki internetowej, et voila! jest: scottoiler home edyszyn :flesje:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakis manual?

 

Moj post z watku fazerowego, ponizszy wynalazek z powodzeniem przeszczepiłem do traktorka :icon_mrgreen:

 

W chwili obecnej mam smarowniczke uruchamiana recznie. Wczesniej przecwiczylem uruchamiaie za pomoca elektrozaworu, co bylo bardzo wygodne, choc niestety okazalo sie, ze zawor sie bardzo grzeje podczas pracy. Musialem z tego zrezygnowac bo nie bardzo chcialem miec tak goracy element pod siedzeniem a poza tym tak nagrzany zawor zaczynal pelnic druga role - podgrzewacza do oleju, co jak sie okazalo zaburzalo prace calego ustrojstwa ;-) Wrocilem wiec do uruchamiania recznego, co po chwili przyzwyczajenia nie jest zadnym problemem.

 

Moje urzadzenie wykonane jest w kolejnosci:

1) zbiornik plynu cham. od jakiegos auta BMW. Rozwiazanie wygodne, bo ma od razu wyprowadzenie na wezyk i przede wszystkim korek z odpowietrzeniem - nie trzeba nic kombinowac

2) kawalek rurki PCV by wyjsc z powyzszego zbiornika

3) zaworek odcinajacy FESTO do zastosowan w pneumatyce przemyslowej - zlaczany za pomoca szybkozlaczek na przewod pneumatyczny 6mm

4) zaworek do regulacji przeplywu CO2 w instalacjach akwarystycznych - tez szybkozlaczki

5) odpowiednia dlugosc przewodu CO2

6) kombinatoryka stosowana ;-) u mnie wygieta rurka od atomizera z dezodorantu

 

Calosc sprawuje sie doskonale. Zaworek jest dokladny i pozwala odpowiednio ustawic przeplyw oleju. Cena ? Zbiorniczek mialem za free, choc mozna kupic za 9zl zbiornik plynu sprzeglowego do duzego fiata, zaw. odcinajacy 5zl, zaw. regulacji 35zl, 2m przewodu do CO2 po chyba 5zl za metr. Calosc kolo 6 dych + w troche czasu, piwo i paczka fajek ;-)

 

pzdr

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę zapytać, w czym olejarka jest lepsza od tradycyjnego smaru do łańcuchów w szpraju? :buttrock:

warto takie ustrojstwo zakładać? nie chlapie olejem z zębatki po całym motocyklu?

 

W skrócie: zapominasz, że trzeba smarować łańcuch :icon_razz:

 

pozdr,

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieumiem ale niema takiej stronki jak www.pl.rec.motocykle???

 

a czy ja gdzieś napisałem "www"? prm to grupa usenetowa, nie strona :buttrock:

można ją przeglądać na przykład tak:

http://groups.google.pl/group/pl.rec.motocykle/

 

A jeśli mogę zapytać, w czym olejarka jest lepsza od tradycyjnego smaru do łańcuchów w szpraju? :icon_razz:

warto takie ustrojstwo zakładać? nie chlapie olejem z zębatki po całym motocyklu?

 

ponoć olej maszynowy najlepszym smarem... w zasadzie chodzi o to, żeby nie trzeba było pryskać: raz na jakiś czas napełnisz pojemniczek, a poza tym tylko jedziesz; chyba, że zawór ręczny i trzeba faktycznie pamiętać o otwarciu i zamknięciu. poza tym łańcuch jest smarowany ciągle, a nie od przypadku do przypadku, co podobno też jest lepsze dla tego ustrojstwa

 

... pomyśleć ile to się ludzie nakombinują, zamiast kupić motocykl o prawidłowym układzie przeniesienia napędu :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w "motocyklu" bylo opisane jak zrobic taki dzynks. taki najprostszy ale ponoc skuteczny

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...