Skocz do zawartości

Kombinezony przeciwdeszczowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj (tzn. we wtorek) przekonałem się, jak ważna jest możliwość bardzo szybkiego wbicia się w przeciwdeszczowy kombinezon. Gdy ubrany w jeansy i skórzaną kurtkę jechałem do pracy, złapał mnie deszcz. Pośpiech był podwójny, bo nie dość, że nie chciałem zmoknąć, to jeszcze śpieszyłem się do roboty. Zjechałem na przystanek autobusowy, dobyłem kombiaka (był na samym wierzchu w plecaku przypiętym "pająkiem") i zacząłem się szarpać, najpierw ze spodniami. Byłem przekonany, że będą do wyrzucenia, gdyż podczas nerwowej szamotaniny strzelił suwak - na szczęście potem, na spokojnie, łatwo dał się naprawić. Z jednoczęściówką pewnie użerałbym się jeszcze bardziej (chyba że byłaby wyjątkowo user friendly i łatwa w zakładaniu).

 

To jeszcze mi powiedzcie gdzie mogę dostać w pl taki kombinezon Moto Line

Szukaj po sklepach motocyklowych, motobazarach itp. Ja swój kupiłem w salonie Kawasaki, ale to było dawno temu i dziś tego sklepu już nie ma.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoczęściowy przeciwdeszczowiec DIFI i w każdych warunkach masz sucho. Ten w żaden sposób nie może przemoknąć ma jajkach przez zamek, bo zamek po prostu "zakręca" w jedną stronę - odprowadzając wodę na nogi.

Duży plus również za to, że składa się do saszetki (jest ona integralną częścią kombinezonu - po rozłożeniu znajduje się wewnątrz kombi), którą można sobie przypiąć do pasa lub gdzie się tylko chce.

Tutaj macie jego test: http://www.skutery.net/akcesoria.php?id=64

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam textylną kurtkę Modeki, która również nie przemięka, więc zdecydowałem się na dwuczęściowy - chodziło mi głównie o spodnie/cene i jest ;)

 

http://www.allegro.pl/item219234091_komple...konanie_gr.html ...wygląda to bardzo podobnie ale nie jestem pewien czy to ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem dosłownie w ulewie w kombi tekstylnym Vanucci i nic nie przemakało :buttrock:

Najsłabszym ogniwem były skórzane rękawice Vanucci, które przesiąkły :notworthy:

Nawet buty Nitro nie puściły wody :crossy: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...

 

przeczytałem posta i zastanawia mnie jedna rzecz ..

 

jest może dostatpny na rynku taki 2-cześciowy tekstylny zestawam (kurtka + Spodnie) które może połączyć ze sobą w czasie deszczy zamkiem błyskawicznym ..... ???

 

Pytam bo takie rozwiązanie można spotkać w snowboardzie .. Np odzież firmy F2. ... może takie rozwiązanie zniwelowałoby podwiewanie wody pomiędzy spodniami i kurtką ... na desce to działa .. przeciwdziała podchodzeniu sniegu pod kurtke ... a byłoby szybkie w urzyciu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest może dostatpny na rynku taki 2-cześciowy tekstylny zestawam (kurtka + Spodnie) które może połączyć ze sobą w czasie deszczy zamkiem błyskawicznym ..... ???

Ja jeszcze nie spotkałem kurtki tekstylnej, która nie miałaby zamka do spięcia ze spodniami ;)

 

Ja zawsze spinam i jak ostatnio jechałem w tej ulewie to nic mi nie podwiewało, ani woda nie leciała do środka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze uzywalem zwyklych przeciwdeszczowek i one przesiakaly w kroku oraz kurtka na zamku. Zastanawiam sie czy sa wogole spodnie przeciwdeszczowe na moto ktoer nie beda przemakaly w kroku - z tego co piszecie - sa !

Chcialem sie tez zapytac czy ochraniacze na buty przeciwdeszczowe pelne spelniaja swoje zadanie ?

Sam sie domyalam ze te z niepelna podeszwa nie moga byc dobre bo woda na nogi chlapie ze wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tez zapytac czy ochraniacze na buty przeciwdeszczowe pelne spelniaja swoje zadanie ?

Sam sie domyalam ze te z niepelna podeszwa nie moga byc dobre bo woda na nogi chlapie ze wszystkich stron.

Takie ochraniacze na buty potrafią mocno utrudnić operowanie dźwignią zmiany biegów oraz hamulca tylnego, tak więc polecałbym zakładanie nieprzemakalnych butów* (np. z membraną) albo przesiadkę na skuter, gdzie nie chlapie po nogach.

 

*Na szczęście większość skórzanych butów, także "cywilnych", tak łatwo nie przepuszcza wody, jeżeli się je odpowiednio zaimpregnuje (odpowiednim kremem/sprayem).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie właśnie niepełne ochraniacze na buty(KOBI) i spisują się pięknie

 

no to ja zdecydowanie odradzam, właśnie kobi miałem przed zakupem obecnych nieprzemakalnych butów. tragedia: przez tą dziurę zamiast pięty potrafiły wciągnąć wodę na wysokość kilku cm, aż do zapięcia buta. efektem oczywiście były dwie prywatne kałuże w okolicy skarpetek nawet podczas drobnego deszczu :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie właśnie niepełne ochraniacze na buty(KOBI) i spisują się pięknie

Mam takie gdzieś szafie, parę lat temu założyłem je po raz pierwszy i ostatni. Raz, że trochę niewygodnie się w nich chodzi, a dwa, że tą połowiczną podeszwą zahacza się o wajchę biegów/hamulca tylnego. Tzn. na upartego da się w nich jeździć, jednak stawiam na solidne buty turystyczne z membraną. Już prędzej bym te nakładki wciągał na "cywilne" półbuty, w których jeżdżę do pracy, chociaż wbrew pozorom woda wcale tak się do nich nie nalewa ani nie przemakają, tyle że są nieco przybrudzone po jeździe w deszczu (w przypadku skutera problem odpada, gdyż podczas jazdy nogi są osłonięte).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.

 

w zeszlym roku z cala pewnoscia skusilbym sie na kombi przeciwdeszczowe, ktore bylo w sieci LIDL za całe 70 złotych, jednak niestety wtedy sytuacja uniemozliwila mi to.

 

mam dosc ciaglego przemakania i suszenia ciuchow, czekania az przestanie padac lub cos w ten desen, wiec zdecydowalem sie kupic sobie taki kombinezon.

 

w ten piatek w lodzi jest moto weteran bazar.

 

powiedzcie mi prosze, ile mniej wiecje pieniedzy musze przeznaczyc, by zakupic sobie taki sprzet? chodiz oczywiscie o wersje full-low-budget:P czy 100 zł wystarczy?

 

i druga sporawa bardziej do posiadaczy, czy taki stroj chroni dostatecznie przed opadami???

 

czekam na odpowiedzi, z gory wieeeeeelkie dzieki

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...