Skocz do zawartości

Opinia o KAWASAKI Z 750 ( Z750 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z modelem Kawasaki Z750 na rok 2007? Czy ma jakieś istotne wady? Może ma jakieś bardzo istotne zalety (coś poprawili ważnego w nowym modelu)? Jak z awaryjnością? Jak wypada na tle konkurentów (Hornet, Fazer, Bandit - też modeli aktualnych czyli najnowszych).

 

Zdaję sobie sprawę, że to nowy model ale może jednak ktoś coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tle konkurencji najwiekszym plusem jest cena z rabatem mozna juz kupic za niecale 27 tys zl,

o awaryjnosci narazie nei mozna nic powiedziec, spalanie to ok 5-5,5 przy spokojnej jezdzie tak do 130

dobrze ciagnie od dolu,bardzo niewygodny dla plecaczka na dlugie trasy.

Moim zdaniem z750 troche niedoceniany w Polsce bo w innych krajach (Wlochy,Hiszpani,Francja) bardzo popularny.Rozmawialem juz z 3 osobami ktore posiadaja nowy model i narazie nie narzekaja:D

Jedno jest pewne nastepny sezon zaczne od kupna wlasnie kawasaki 750 (wybieralem sposrod gsr600,fz6,honda hornet).

Pozdrawiam i zycze trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam minął prawie rok od ostatniego wpisu w tym poście, noszę się z zamiarem kupna Z 750 i jestem ciekawy Waszych opini i wrażeń z jazd nowymi modelami pow. 07r-... Jestem po jazdach nowym z 1000 dla mnie miodzio ale jestem nowicjuszem i rozum podpowiada mi, że jednak powinienem zacząć od mniejszego Zetorka :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wpływa ciężar i jak daje radę zawieszenie? To bydle jednak pona 220 kg waży... a zawiecha nie ma regulacji o ile pamiętam (odbicia, dobicia...).

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że radzi sobie całkiem nie źle ja waże 145kg i dawałem rady ale na roczniku 07 który ma regulacje wstepna odbicia a z tyłu ma pełną regulacje amora. Natomiast miałem przyjemnośc polatać również rocznikiem 05 i przód był bardziej miękki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To może ja się wypowiem bo użytkuję taki sprzęt i użytkowałem go jakiś czas równolegle z CBR 600 F4 z 2003 roku.

 

W skórcie to:

- 110 kM niby to samo co w CBR ale moment obrotowy już inna bajka i moto w porównaniu z CBR niesamowicie elestyczne, praktycznie na każdym biegu od 2,5 tys rpm już ciągnie,

 

- skrzynia - bez zarzutu, pracuje miekko i cicho, sprzęgło lekko bez opotu,

 

- V-Maks 250 km/h licznikowe i wydaję mi się że 200 pojawia się szybciej niż w CBR,

 

- silnik mocy w całym zakresie obrotów, i w górze też ciągnie jak oszalały,

 

- kolejny argument to wrażenia z jady, w CBR wszytko dziaje się jakby spokojnie, przewidywalnie, silnik mimo że kręci to jakoś brakuje mu "świra" w Z 750 oddaję moc zupełnie inaczej, czasem brutalnie i ostro i to mi się akurat podoba :bigrazz:

 

- posiadam wersję S więc nie ma porblemu z jazdą w trasie z dużymi prędkościami, łba nie urywa :biggrin:

 

- hamulce - jak dla mmnie trochę za słabe, może przyzwyczajenie z CBR która miała monoblock 4 tłoczkowe a tu jest 2 tłoczkowy zacisk pływający i jak dla mnie mógłby być bardziej skuteczny,

 

- zawieszenie - tył OK, przód brak regulcaji i jak dla mnie również mógłby być twardszy ale to chyba zonwu przyzwyczajenie ze sporta, pozatym może warto pomyśleć o wymianie oleju w laach bo mam 13,5 tys a nigdby nic nie ruszane,

 

- pozycja - rewelka do miasta, w trasie też OK, nie pasi do ostrej sportowej jazdy,

 

Generalnie to całkiem fajne moto, bez wątpienia lepsze niż 600 tki w tej klasie bo silnik zaskakuje elastycznością i mocą.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...