Skocz do zawartości

Dziwna sprawa


Kunin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem i nie wiem jaka jest tego przyczyna

 

otóż wracając wczoraj do domu moją NSr 125 przestały mi świecić światła mijania ,pomyślałem ze to żarówki ,więc wymienilem je dziś ale nic mam tlyko światła długie a mijania nie świecą

i co tu robić ? :notworthy:

 

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to mieć miernik i sprawdzać gdzie masz napięcie (oczywiście pod włączoną stacyjką i przełączniku świateł mijania włączonych - gdy nie będziesz miał prądu przy żarówce to zapamiętaj kolor kabla i idź po nim dalej , zawsze kabel przechodzi przez bezpiecznik przez stacyjkę, a ze stacyjki na przełącznik, z którego idzie do lampy - także nic poważnego się nie stało tylko jakieś przerwanie w obwodach, może gdzieś się zrobiło zwarcie na kablach (sprawdź czy masz odpowiedni amperarz bezpiecznika głównego i od świateł bo może był za duży i się nie spalił a zwara pojawiła się przez to w innym miejscu na kablach)

 

jak masz serwisówkę to tam jest schemat instalacji - to Ci pomoże w zdobyciu doświadczenia w elektryce - jeśli nie dasz rady zrobić to zwykly elektryk weźmie Ci grosze więc jak nie znasz się na kabelkach to szkoda czasu na grzebanie - chociaż zawsze się czegoś nauczysz jak będziesz sam próbował zrobić - a to się przydaje

 

ps. jeśli masz długie to włącznik powinien być ok bo to przez niego przechodzi z pozycji włączenia mijania na długie, gdyby były w nim styki wytopione to długich też byś nie miał (rozumiem, że postojówki też masz)

 

pozdr

Edytowane przez Pablo-Kamikaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem i nie wiem jaka jest tego przyczyna

 

otóż wracając wczoraj do domu moją NSr 125 przestały mi świecić światła mijania ,pomyślałem ze to żarówki ,więc wymienilem je dziś ale nic mam tlyko światła długie a mijania nie świecą

i co tu robić ? :P

Pozdro :D

 

 

 

Siemasz >>> sprawdź bezpiecznik >>czasem tak bywa że żarówka przepalając się robi małe zwarcie i wali bezpiecznik >>jesli będzie dobry to sprawdź przełącznik i kostki >>aaaaaaaaa i zobacz czy stara żarówka napewno jest przepalona >>> jeśli nie jest to szukaj w przewodach i kostkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj dobrze poleć po kablach powinno nie być problemu ze znalezieniem przecież tam proste jak druto powinno być ...

 

 

aha i zobacz na przełącznik długie-krótkie bo na chlopski roum ot stamtąd idze prąd na 1 albo 2 ogniwo żarówki więc jeśli dochodzi na długie to prawdopodobnie kabel między tym przełącznikiem a żarówką

Edytowane przez thomyk

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...