Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki NiceTree za odpowiedź.

Znalazłem gościa który za cały przód z CRF chce niewiele ponad 1000 zł więc niedrogo, tylko zastanawiam się teraz jak to zawieszenie bez zmiany sprężyn będzie się spisywało w terenie przy cięższej XR-ce. Na małych krótkich nierównościach to wydaje mi się że zawieszenie z CRF będzie lepsze bo już ta masa tzw. nieresorowana mniejsza i systemy tłumienia też lepsze na pewno, ale co na hamowaniach i głębokich ugięciach, czy wtedy też da radę?

Jeszcze jedno pytanie bo mam zamontowane u siebie zegary z KLR-a, z których nie chciał bym rezygnować i które działają na oryginalnym ślimaku przy kole i teraz nie wiem czy do piasty z CRF dałoby się domontować napęd licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie albo rysunek tego ślimaka z wymiarami to Ci powiem, ale bez rzeźby i dospawywania jakichś wichajstrów do piasty raczej się nie obejdzie.

Co do zawieszenia to kwestia regulacji, ewentualnie wymiany sprężyn i zaworów, ale zwykle ludzie śmigają na oryginalnych z CRF i raczej nie spotkałem się żeby ktoś żałował tej przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak za mocno podciągniesz to dekompresor będzie cały czas działał(uchylony zawór) i będzie gasła albo będą się działy cuda albo w ogóle nie odpali kwestia w jakim stopniu ,,za bardzo''

 

u mnie jak się zakleszczyła w xr600 to strzelała i była słaba :D

 

lepiej ustawić za duży luz niż za mały

 

za duży luz może ci tylko utrudnić odpalanie , wręcz sprawić że deko wcale nie będzie działać....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo , sporadycznie zdarza mi sie używac manualnego deko, czasem przekope na zimnym moto wlasnie z wcisnieta dzwignia , ale jak moto cieple to wogole tego nie używam, w ksiazce serwisowej niema wzmianki o tym np. (nie podciagac za bardzo lub za luzno) z ciekawosci pytam .

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zwracam sie do Was z takim problemem a mianowicie, wczoraj zmienialem olej w swojej hondzie i przy wkrecaniu puszki od filtar oleju urwalem ta prawa szpilke ktorej czesc gwintu zostalo w bloku.Teraz dekielka nie moge juz wkrecic ale pytanie moje brzmi czy ktos wie jak pozbyc sie tej pozostalosci czy to nawierac czy rozbierac trzeba silnik, naprawde niewiem. Jesli ktos ma jakies pomysly bede mega wdzieczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża ta szpilka jest ?? można kombinować z wykrętakami, albo nawiercić pozostałość i znaleźć jakąś mała śrubkę z lewym gwintem i spróbować to wykręcić.....

 

jak nie to rozwiercić i gwitować na większą szpilkę

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wykrętaki, nie dziaduj. W międzyczasie nawierć tą śrubę wietrłem 3mm, płytko, kilka mm, jak wykrętak nie złapie to pogłębisz.

Uważaj tylko żeby nie złamać wykrętaka, bo wtedy problem zrobi się poważny. Jak poczujesz że sprężynuje od skręcania

(w zakresie dosłownie ułamka obrotu, kilka stopni) to znak że zaraz pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa przód albo z wersji USA albo polisport,brak licznika, błotniki oba nieoryginalne, wydech nieoryginalny, plastiki tył malowane, pojedynczy gaźnik bęben z tyłu-pewno 89 albo 90 rocznik, skarpety nieoryginalne , opona tył śmieć....

 

jeżeli faktycznie jest w stanie udokumentować to co zrobił (stare graty, paragony) i piec jakoś tam działa (nie dymi nie hałasuje) to moim zdaniem warto chociaż obstawiam że ten wydech ogłusza i zabiera moc jak to z wieśtuningem bywa i pewno nie ma papierów ......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...