Skocz do zawartości

Honda cbr600f sport rok 201


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Najprawdopodobniej przez nieuwagę posadziłem moduł zapłonowy (ECU) w mojej cbr... znalazłem na allego człowieka który ma moduł od cbr f4i .. czy taki moduł będzie działał w cbr f sport ? i czy nowy moduł będzie działał z seryjnym imobilaizerem Hondy , systemem (HSIS) ...czy też jak zmieniam moduł, to i bedę musiał zmienić stacyjkę i kluczyk ???? Ratujta ludzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd i po części pech... chciałem naładować akumulator i niedokładnie założyłem zacisk prostownika na ż dodatnią klemę w aku, który był w motocyklu (mogłem chociaż zdjąć klemę z zacisku "minus") owy zacisk prostownika jakoś samoczynnie przesunął się i dotknął zbiornika paliwa... no i to wystarczyło żeby posadzić moduł... i jestem uziemiony... tzn. motocykl... gdyby to nie była honda...byłoby prościej, a Honda ma ten porypany imobilaizer (HSiS) czy jakoś tak... i słyszałem że zmiana samego modułu nic nie da... musi być komplet...kluczyk, moduł i stacyjka... a taki komplecik kosztuje tyle że ten sezon mogę spisać już na straty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja USA czyli F4i nie miała immobilisera więc podejrzewam że pójdzie od kopa choć głowy nie dam bo możliwe że wiązki mogą się delikatnie różnić. Ale słyszałem że to właśnie jeden ze sposobów na immobilisery hondy. To tłumaczy dlaczego moduły bez immo znikają z allegro dosyć szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejas

 

No panowie udało mi się zlokalizować i usunąć usterkę i to nie rujnując się finansowo... a więc do rzeczy... połączenie zacisku plus z masą nie uszkodziło ani bezpiecznika, ani modułu ani immobilaizera, a padł jedynie przkaźnik pompy zdaje się (fuel cut-off relay)... zamieniłem tylko wtyczki z engine stop relay i pompa radośnie zabzyczała a silnik od dotknięcia odpalił... a już miałem czarne wizje... komplecik moduł, stacyjka znalazłem za 3 tys zł. ufff... miałem fuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...