Skocz do zawartości

Ubezpieczenie motocykla AC (auto casco)


szulczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie chodzi o to, że taniej jest wziąć OC w PZU, a AC + resztę w Allianz, niż pakować się w pakiet w Allianz.

 

Z drugiej strony, mam pakiet w Allianz i nie narzekam, dla parunastu złotowego zysku raczej nie warto się pchać z jednym sprzętem do dwóch ubezpieczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma OC gdzie indziej to juz nie pakiet raczej , czy dobrze kombinuję?

Dokładnie, ale nie testowałem takiego rozwiązania ani nie porównywałem kosztów :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbycho

W nowym piśmie o turystyce motocyklowej Artur B. zwany Peciu zrobił zestawienie ofert.

Generalnie wynika z niego ( zestawienia ) że firmy ubezpieczeniowe mają użytkowników motocykli w głębokim poważniu :) Niektórzy za OC potrafią żądać nawet kilku tysięcy złotych.

Taka propozycja coby rozmawiając o ubezpieczniu motocykla bąknąć o przniesieniu pozostałych ubezpieczeń do bardziej przyjaznej firmy. Jak do prezesów dotrze taka wiadomość któryś raz z kolei to może pójdą po rozum do głowy.

Ja mam zamiar tak zrobić a pare złotych wydaję rocznie na ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC to pikuś, we wszystkich (chyba) firmach nie jest specjalnie drogie. Ale niektórym jest potrzebne AC a tego Link chyba nie ma.

Link to cwaniaki. Zanim udzielą jakiejkolwiek odpowiedzi przez telefon, to najpierw biorą od rozmówcy dane teleadresowe i niewykluczone, że z obrotu tymi danymi żyją (dlatego polisy mają tanie). Uważaj na to.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn z moich wyliczen wynika ze znizka za wziecie pakietu w allianz nie rekompensuje mi nizszej ceny OC w PZU

 

moze powinienem sie odrazu jasniej wyslowic :eek:

A nie jest przypadkiem tak, że wymagają, aby mieć u nich OC, jeśli chce się wykupić AC? :notworthy:

Ja miałem przez ostatnie lata motocykl ubezpieczony w Allianz (OC+AC+NW), a skuter w PZU (OC+NW).

Swoją drogą ciekawe, czy można mieć równocześnie dwie polisy OC na ten sam pojazd w dwóch różnych firmach. :)

Jak poprzednio kupowałem Bandita, to czekał na mnie gotowy u dilera (tata pod moją nieobecność załatwił rejestrację), ale nie było jeszcze polisy OC, która miała być dostarczona lada dzień przez firmę kurierską bodajże z Krakowa (Suzuki miało chyba jakiś układ z krakowskim oddziałem PZU). Nie chciałem zaczynać przygody z nowym motocyklem od jazdy bez ubezpieczenia i poważnie rozważałem szybkie wykupienie OC gdziekolwiek. Na szczęście na polisę czekałem tylko jeden dzień roboczy (w sumie dwa dni), ale chyba łatwo możecie sobie wyobrazić, co oznacza dla człowieka spragnionego jazdy przebieranie nóżkami w miejscu przez dzień czy dwa, podczas gdy motocykl nęcąco uśmiecha się zza salonowej szyby. Czas dłuży się niemiłosiernie. :clap:

Edytowane przez Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Justyna sprawdź jeszcze w Hestii. Ich oddział w Honda Plaza ma pakiety w wysokości 6% i 10,9%. Ten Wyższy na motocykle z kategorii "sportowych" - Twój się chyba zakwalifikuje do tej niższej.

Niestety za CBR życzą sobie więcej... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

szukam ubezpieczenia AC na motocykl i sie zastawiam czy ktos w ogole daje pelny pakiet.

Wszyscy tak polecaja Allianz a tu prosze:

"Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zdarzenia zaistniałe na terytorium Polski oraz następujących krajów:

basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii),

europejskich (na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii ochroną ubezpieczeniową nie są objęte szkody powstałe wskutek kradzieży pojazdu)."

 

toz to nawet na wakacje do Ukrainy czy Rosji nie można sobie bezpiecznie wyskoczyć.

 

Ktoś porównywał oferty, a nie tylko ceny dla wlasnego spokoju???

 

A moze ktoś coś wie na temat dodatkowego krótkoterminowego ubezpieczenia od kradziezy w tych krajach, np. na czas wyjazdu (miesięczne np. )

 

ps acha. nie na Jawe jakby ktos pytal :P

Edytowane przez N3stor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...