Skocz do zawartości

Ubezpieczenie motocykla AC (auto casco)


szulczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam OC i NW w pzu.... niestety jedyna znizke jaka posiadam to staz z prawem jazdy...ale za to mam wzywzke za wiek... to samo odnosnie AC... przy moto wycenionym na 11tys AC wynioslo by mnie 2,6 tys/rok .. zrezygnowalem

To ciekawe, bo ja ostatnio ubezpieczałem AC motocykl o wartosci 11.500 i za AC z 10% zniżką policzono mi 1680 zł...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Padło kilka pytań odnośnie NNW - jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Odszkodowanie z takiej polisy odnosi się do uszkodzeń ciała oraz w zależności od zakresu może obejmować koszty leczenia oraz koszty zakupionych leków. Odszkodowania za uszkodzenia ciała są oceniane w % na podstawie oceny dokonanej przez lekarza współpracującego z zakładem ubezpieczeń (ocena ta jest dokonywana na podstawie wywiadu lekarza z poszkodowanym oraz na podstawie złożonej w zakładzie ubezpieczeń dokumentacji lekarskiej). Wysokość % odszkodowania zależna jest od sumy ubezpieczenia - standardowo jest 5 tyś w większości zakładów ubezpieczeń ale można wybrać wyższą sumę. W przypadku szerszego zakresu ochrony (dotyczy kosztów leczenia i kosztów leków itp) odszkodowanie wypłacane jest na podstawie FV, rachunków itd. Wypłata odszkodowania nie musi być uzależniona od obecności policji na miejscu kolizji/wypadku. Dlaczego ? Ponieważ po wywrotce nie musi nas nic boleć, ale ból pojawi się później. W takiej sytuacji trudno wzywać policję po czasie. Idziemy do lekarza wskazując w wywiadzie, że mieliśmy zdarzenie drogowe.

 

2. Info Ekspert - wydawcą jest firma Info Ekspert a nie stowarzyszenie rzeczoznawców - powiązanie z rzeczoznawcami a dokładnie ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego wynika ze stosowanych w katalogu Info Ekspert lub programie komputerowym Info Ekspert wytycznych do określania wartości rynkowej pojazdu, bazujących na instrukcji opracowanej przez w stowarzyszenie. Innym katalogiem pozwalającym określić wartość motocykla jest Eurotax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he dobrze macie chociaz przeliczajac na zarobki Pl to wcale tanio tez nie jest. U nas powyzej 98 KM

 

2500,- € za Vollkasko

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AC + NW + ASSISTANCE , wykupione na swoje moto w PZU. Maszynę rok 2006 ubezpieczyłem na kwotę 40.000 (nie sugerowałem się wyceną) przy posiadanej max. zniżce 60% wyszło łącznie 3.300. :banghead: W Allianz wychodzi trochę taniej. Wybrałem PZU ponieważ mam pozytywne doświadczenia ( poprzednie moto - szkoda całkowita ) wypłata bez problemów i cała kwota bez wykrętów :lalag: . Dodam jeszcze że w obecnym ubezpieczeniu podniosłem NW do 20.000 :smile:

Z prostego wyliczenia wynika że przy max. zniżkach w PZU suma składki wynosi około 8% wartości motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty są potworne, ale nie dziwię się. Mój kumpel ubezpieczał się jako jeden z 4 klientów u agenta w PZU i jako jedyny nie miał szkody całkowitej...

Więc chyba trochę jest tak, że finansujesz wariatów i naciągaczy. Ale to moja subiektywna opinia.

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ubezpieczenie AC w pakiecie, kupione razem z nowym motocyklem. Wtedy wychodzi taniej, w tej chwili nie pamiętam ile dokładnie ale coś koło 2400zł za motocykl wartości 30.000zł (kwota bez zniżek, gdyż takowych nie posiadam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś ubezpieczyłem w Allianz moje moto ( AC + OC + NW)... Trochę niższ składki niż w PZU ... nie wiem jak będzie , gdy trzeba będzie skorzystać z polisy? Nie miałem doświadczenia z Allianz .

Pozdrawiam

 

Mam nadzieję, że nie będziesz miał okazji sprawdzać, ale jeśli już to:

1. w przypadku rozliczenia kosztorysowego - części 50%, robocizna wg średnich stawek na rynku, bez VAT

2. w przypadku FV - 100% wartości fakturowej (netto lub brutto, w zależności od tego czy jesteś, czy nie płatnikiem VAT)

W każdej chwili możesz zmienić sposób rozliczenia szkody z kosztorysu na FV (nawet jeśli odebrałeś kasę na kosztorys)

 

W przypadku szkody całkowitej lub kradzieży, wyliczenia wg katalogu/programu Info Ekspert

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam zamiar ubezpieczyć lada dzień moj motocykl. Chce zrobic pełen pakiet ac ,oc,nw.

Obdzwoniłam juz wszystkich podobnych do link4 ale nikt sie nie podejmuje motocykli.

Tak ,wiec pytanie gdzie najtaniej ubezpiecze motocykl w jakim towarzystwie(Warszawa) :icon_rolleyes: ?...warta, uniqa ,pzu...??

 

macie jakieś doswiadczenia na ten temat? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta to ciekawe doświadczenie :icon_rolleyes: . Za AC chcieli tam ok. 30% wartości sprzęta.

PZU kiedyś miało pakiety motocyklowe ale już chyba nie ma.

Allianz ma i tam mam ubezpieczenie (ale nie każdy agent ma pakiety dla moto, nie wiem dlaczego).

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...