Skocz do zawartości

ladowanie gpz 500 s


fedek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no coz ,ladowanie gpz ,kolo magnesowe wymienione regenerowane od goscia z Rzeszowa,uzwojenie

wymienione,prz 4000-5000 obrotow ladowanie okolo 13.9-14, v,ale po wlaczeniu swiatel spada do

12,5 v,po 200-300 km akumulator siada,czy to moze byc regulator napiecia?jak sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie z altka miedzy fazami dochodzi do 56 volt

 

napiecie z altka miedzy fazami dochodzi do 56 volt

 

 

napiecie z altka miedzy fazami dochodzi do 56 volt

chyba ze 12,7-12,8 volt przy wlaczonych swiatlach to prawidlowe napiecie,czy moglby ktos sprawdzic u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowe. Powinno być 13,5-14,5 po włączeniu świateł, znaczy obciążeniu.

 

Napiecie z samego alternatora powinno być większe. Mam nadzieję, że mierzysz miernikiem na prądzie zmiennym :cool:

W manualu jest napisane, że takie minimum minimum to 60V przy 4 tyś obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz regulator sprawdzony,i to nie to,udalem sie do elektryka i stwierdzil ze kolo magnesowe

nie wytwarza odpowiedniej indukcji,i to jest cala przyczyna,jutro dzwonie do goscia z rzeszowa co'regeneruje te

kola,mam nadzieje ze wymieni,jesli nie opisze to w na allegro,ale poki co nie przesadzam moze gos jest w

poaradku,opisze to jutro po rozmowie z nim

 

do uslyszenia

 

 

no coz regulator sprawdzony,i to nie to,udalem sie do elektryka i stwierdzil ze kolo magnesowe

nie wytwarza odpowiedniej indukcji,i to jest cala przyczyna,jutro dzwonie do goscia z rzeszowa co'regeneruje te

kola,mam nadzieje ze wymieni,jesli nie opisze to w na allegro,ale poki co nie przesadzam moze gos jest w

poaradku,opisze to jutro po rozmowie z nim

 

do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopaki widze ze mam ten sam problem. jak juz cos raz naprawie to drugie wychodzi. pewnie jak gpz 500s tak i gpz 600r ma to samo ladowanie. kolo magnesowe i w srodku uzwojenia. z tego wychodzi trzy kable, racja?? mi tez zaczyna po 300 km padac aku i napiecie mierzone przy zapalonych swaitlach wynosi 13.7 V. Jest to zbyt malo. kumpel ma tez gpzta takiego jak ja i u niego na wolnych obr. przy wlaczonych swiatlach napiecie wynosi 14.3 V - 14.4 V. co mam zrobic jak sprawdzic co jest dupniete, czy moze uzwojenie albo kolo magnesowe a moze regel. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no coz kolo magnesowe odeslane ,przyslal niby poprawione ale jest jeszcze gorsze ,nie ma ladowania wogole

,uzwojenia zmienione regler tez.

czekam na ponowna wymiane,ale to juz trwa w sumie miesiac,zaraz minie sezon a ja wciaz mam rozebrany

motocykl.

Czy ktos moze juz kupowal u tego goscia kolo magnesowe?prosze ewentualnie o opinie na jego

temat,bo ostatnio mam problem z kontaktem do niego,nie odbiera telefonow,mam nadzieje ze nie stracilem

500 zl i do tego calego sezonu.

Ale moze ktos sie wypowie kto jest zadowolony,moze tylko ja mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze nie stracilem

500 zl i do tego calego sezonu.

Ale moze ktos sie wypowie kto jest zadowolony,moze tylko ja mam pecha.

 

to 500zł kosztowała Cię ta regeneracja?? czy nie taniej by było kupić sprawne używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no coz ,mojej histori czesc dalsza,motocykl dalej stoi w garazu a lato mija,terminow odeslania mi dobrego

kola magnesowego od gosci z rzeszowa bylo juz kilkanascie,a lato mija,jutro tz piatek 9.08.2007,mial byc terminem

juz 100%,dzis pozwolilem sobie zadzwonic do gosci z rzeszowa,a tu sie okazuje ze znow nowa historia,motocykl niby jest (na czesci) z ktorego mialem dostac kolo,ale gosc mi mowi ze nie mial miejsca go zabrac ze soba,przypominam ze ten termin mial byc 100%,nadmienie ze to trwa juz ponad miesiac.

Po niezbyt gzecznej rozmowie,(juz mi nerwy puscily)gosc zgodzil sie niby odeslac pieniadze,ale gdy uslyszal ze

dostanie negatywa za zalatwienie sprawy,stwierdzil ze odesle mi jak nie wystawie mu negatywa,albo wysawie pozytyw,no coz zobaczymy co dalej,bede relacjonowal bo uwazam ze nalezy ostrzeac sie przed niuczciwymi sprzedawcami,gosc zmarnoawl moj urlop,nie pojechalem na picnic country i wogole jestem zalamany,teraz dalej szukam kola magnesowego i czekam na zwrot kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier...ol takiego kolesia!!! trzeba ostrzedz ludzi przed nim, 500 zl za regeneracje kola magnesowego?? za 500 zl to kupisz caly silnik na wykonczeniu z gpzta 500-ki i sobie jeszcze na aluminium zarobisz! widzialem jego aukcje na allegro. moze poprostu zadzwon do niego i powiedz ze mu kolo tylka zrobisz za to nie wysylanie kasy, np. nagrales rozmowe jak mowil o tym lub poprostu zglosisz do wladz portalu allegro jego postawe. pozdrawiam i nie daj sioe naciagac na jakas glupia regeneracje za 500 zł ( :icon_question: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...