Skocz do zawartości

Zaryzykowałem Rometa co wy na to :)?


Rekomendowane odpowiedzi

Romet to nie typowe chinole, jakosciowo sa duze lepsze, chociaz znacznie odbiegają od japoncow. Moj z150 ma juz 10 tys i na razie nic nie bylo (znaczy wiadomo, troche przy nim musialem grzebac, dokrecanie srubek, wymiana zarowki, smarowanie, naciag lancucha ..) Juz na rynku troche jest, pojawilo sie sporo duzych przebiegow i jak na razie zdecydowana wiekszosc nabywcow jest zadowolona. DNEM jest zenujacy serwis (ale tez nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Romet jest produkowany i montowany w Polsce a po drugie to polecam www.william350.w.interia.pl - koleś zrobił Rometem K 125 prawie 20 tyś w 1 rok (!) ( po całej europie) i żadnej awarii.

http://william350.w.interia.pl/motocykl.html

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze Romet jest produkowany i montowany w Polsce a po drugie to polecam www.william350.w.interia.pl - koleś zrobił Rometem K 125 prawie 20 tyś w 1 rok (!) ( po całej europie) i żadnej awarii.

http://william350.w.interia.pl/motocykl.html

 

Przecież ten koleś ma info na stronie, że Romet jest produkowany w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten koleś ma info na stronie, że Romet jest produkowany w Chinach.

No tak bo kupił go gdy jeszcze były sprowadzane w kartonach a od października 2007 jest produkowany i montowany w Polszy http://romet-motors.pl/news_16.html a musisz przyznać, że między rozpakowaniem chińskiego kartonu a spawaniem w Polsce jest pewna różnica... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo kupił go gdy jeszcze były sprowadzane w kartonach a od października 2007 jest produkowany i montowany w Polszy http://romet-motors.pl/news_16.html a musisz przyznać, że między rozpakowaniem chińskiego kartonu a spawaniem w Polsce jest pewna różnica... :wink:

Niestety, ale Romet jest tylko montowany w Polsce.

Swoją drogą montaż motocykli w Polsce wiele nie jest lepszy od montowania przez chińczyków.

Edytowane przez falcone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam a może gorszy ponieważ sprzęt chiński idący na zachód,do krajów skandynawskich czy nawet do Czech jest zdecydowanie lepiej poskręcany i lepszej jakości.

To że Romet jest dość popularny to zasługa niektórych serwisów które robią wszystko aby utrzymać się na rynku.

Myślę też że Chińczyk który zadeklarował otwarcie montowni z prawdziwego zdarzenia- motocykli i skuterów Chińskich zmusi Romet/a/ do podjęcia radykalnych działań w zakresie poprawy jakości montażu.

Na razie bałagan w montowni w Podgrodziu i brak rzetelnej kontroli jakości powoduje że część użytkowników zdegustowanych przesiada się na starszej generacji motocykle z kraju kwitnącej wiśni które też obciążają ich kieszeń.

Romet jest sprzętem dla ludzi nie bojących się wyzwań w zakresie prac mechanicznych i cierpliwych w oczekiwaniu na części zamienne. :icon_biggrin:

Edytowane przez FILIUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja rowniez zaryzykowalem Rometa 1,5 roku temu i generalnie nie zaluje. Mam model K125srebrny kolor. Co moge powiedziec... Nakrecilem od tego momentu 7 tys. km bez zadnych awarii i problemow na drodze.Jedyne co uleglo zniszczeniu,to przerywacz ktory mi sie spalil . Silnik - na 125ccm nie ma co wymagac.Na trasie mozna caly czas trzymac predkosc 70,80km/h . Jesli chodzi o spalanie - nie przekroczyl przy mnie 2,5 l . Nie wkrecalem i nie wkrecam go na obroty wyzsze niz 7,5 tys. Wykonanie - hm.. z tym jest juz troche gorzej..trzeba umiec obchodzic sie z nim , z wyczuciem i delikatnie.. potwierdze opinie kolegow ktorzy wypowiadali sie w kwestii opon.. przod to tragedia... z tylem nie jest najgorzej . W kazdym razie na zakretach szczegolnie przednia opona lubi myszkowac po drodze i trzeba sie bardzo delikatnie obchodzic z gazem..

Zakupu nie zaluje , bo bylem nim w nad morzem w wakacje , na Mazurach , i nie zawiodl mnie w zadnym stopniu . Oczywiscie zaraz znajda sie opinie zlosliwcow , ale do tego akurat jestem przyzwyczajony tutaj na forum. Na poczatek jest to idealne rozwiazanie , przede wszystkim niskie koszty utrzymania.. co prawda w miare jedzenia apetyt rosnie ..ale do spokojnej nauki wystarczy . Ja troche zszedlem na nizszy poziom...

bo przesiadlem sie z Mz etz 251 na Rometa..... Aktualnie chce go sprzedac , chce przesiasc sie na cos wiekszego i mocniejszego.Jesli ktos jest zainteresowany zapraszam na PW , przesle wiele dokladnych zdjec na mail.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow Rometa ,zycze wielu przyjemnych bezawaryjnych podrozy w nowym 2009 roku!

Łukasz z grodu Kraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wypowiedzi mi się podobają bo ludzie od czegoś muszą zacząć a nie od razu albo po pół roku od skutera na R1 .Raz że nie każdego na to stać a dwa to wrażenia z pierwszej tym bardziej nowej maszyny są niezapomniane.Kiedyś szczytem marzeń była WSK a dzisiaj jest obiektem drwin i śmiechu na sali.Ważne żeby sprawiła właścicielowi satysfakcję i niezapomniane doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły czasy że po za lansem jeszcze część osób zaczyna traktować motocykl jako pojazd do szybkiego załatwiania spraw pacząc na jego koszt ,wagę ,koszty ubezpieczenia ,zużycie paliwa i biorąc jeszcze pod uwagę rejon w jakim on będzie eksploatowany.Nie bagatelną sprawą jest też gwarancja.Ktoś mający ponad 50 lat nie będzie myślał o motocyklu 600-1500cc jak ma w planie jeździć do sklepu czy 100 km do kumpla, to jest domena 25-45 latków!

Te wszystkie Chińczyki + Yamaha YBR 125 spełniają te warunki i dlatego zwiększa się liczba użytkowników mimo złej prasy dla Romet itp.

Edytowane przez FILIUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...