Skocz do zawartości

nuda!


wueska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co gdybys taka rame jaka jest ci naprawde potrzebna sprobowal zbudowac samemu?akurat tak sie sklada ze ten temat juz przerabialem.MOTOCYKLE BUDUJE SIE LATWIEJ NIZ PRZYPUSZCZASZ!!!kto sie nie zgadza z tym twierdzeniem prosze o posta.ja zrobilbym to tak:

1-skompletowany i gotowy zespol napedowy stawiamy mniej wiecej w zadanej pozycji.

2-profil stalowy,zakupiony wczesniej np. w miejscowym centrostalu,wymiary mniej wiecej 20na 40,do cinamy wiercimy otwory w miejscach przyszlych uchwytow,gotowe elementy przykrecamy mniej wiecej tak j

ak zaprojektowali to konstruktorzy danego zespolu napedowego.

3-spawamy to wszystko w jaka taka sensowna calosc,uzywajac do tego celu np.migo-matu.

jako zwienczenie konstrukcji wykorzystojemy glowke ramy z tego samego motocykla, z ktorego chcemy zapozyczyc zawieszenie przednie,to samo odnosi sie do tylnego wachacza.Dlugosc tylnego wachacza ,atym samym dlugosc calej maszyny zalezy tylko od naszego widzimisie,czyli od fantazji w danym momecie.

4-wszystkie spawane polaczenia dla pewnosci obwijamy blacha jedynka i spawamy po krawedziach.

5-no i mamy,kurde,prawie motocykl i to w niecale 3 dni.reszta podzespolow to juz tylko kwestia czasu i fantazji.

W OGOLE MYSLE ZE TEN TEMAT ZASLOGOJE NA OSOBNY POST w ktorym my ,motocyklisci moglibysmy do woli rozladowywac swoje tworcze zboczenia.Moze wtedy inni koledzy nie rozpisywali by sie bez konca np.w temacie jak pomalowac motorynke.naprawde,burza mozgow,przynajmniej dla mnie, to cos duzo wiecej.

Na podobnie zbudowanej wydumce objechalem anglie dookola,wiec cos na ten temat wiem.WSK-a pociagnij to jakos,zobaczysz ,bedzie ciekawie.fotosy mojej maszyny na zadanie.pozdro.

wszystko pieknie tylko jak zachować geometrię ramy przy spawaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj sie przeciez to wszystko gotowce, jak czasem patrze na to co robia OCC albo inne amerykancskie czuby to wielka lipa, składanie z gotowych czesci to żenada, a oni sie tym szczyca, a tu w kraju nad wisła ludziska robia takie wynalazki ze masakra! I o to chodzi! wiec do pracy!!!!!!!!!!rodacy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granat,spoko,to w cale nie takie czuby,robia na tym przeciez nimala bule...apropos geometria ram w tz.wydumkach,wszelkiego rodzaju to kwestia doswiadczenia,umiejetnosci i niemalej wyobrazni.stal podczas spawania odksztalca sie wzdluz spawu,w fabrykach ramy spawaja w specjalnych formach-uchwytach,a amatorzy,coz pozostasje cierpliwosc i wyobraznia.ja swoja ocenialem na oko.i wieswz co?nie zawiodlo mnie.przynajmniej nic o tym nie wiem... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dla kolegi wueska nowe natchnienie- sam na bazie silnika vw , jak na moje oko bardzo zgrabny... rama własnej produkcji skrzynia radziecka .

fotka zrobiona na zlocie w złocieńcu http://www.wrzuta.pl/obraz/3a6hOlx880/

Edytowane przez yura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy powiem tak szczerze ze wybrałem silnik 1600 ccm od garbusa z racji jego pieknej histori(montaż w porsche itp). teraz zastanawiam sie nad dobra jednostka rzedowa z 2,3 a moze nawet 4 cylkami. Jedynym mankamentem stpojacym na mojej drodze jest ze tak powiem sprzegło i skrzynia;) Chciałbym zeby silnik był poprzecznie do ramy a nie wzdłuznie(jednostka od garbusa miał by c montowana wdłuznie, ale rzedówka koniecznie poprzecznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na silnik od żuka ew. warszawa swego czasu widziałem takie cudo na zlocie niesamowicie wielka krowa a kolesie przyjechali tym jakies 100 km. na zlot :icon_question: Jak rama to tylko od ruska ona wszystko zniesie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...