Skocz do zawartości

Aprilia SL 1000 Falco


Rekomendowane odpowiedzi

dyziowg witaj!

Na właśnie kurka wodna zmniejszyłem tylną zębatkę o 1 zęba.

Zrobiłem to niejako z przymusu, akurat mój mechanik tylko taką mógł na szybko zdobyć a ja nie mogłem czekać, ponieważ w weekend wybieram się na GP do Brna a napęd miałem delikatnie mówiąc zjechany.

Właśnie dlatego zastanawiam się jak się Czarnula będzie sprawować, bo nie mam kiedy na spokojnie tego przetestować.

Na Vmax specjalnie mi nie zależy - chociaż kumple na Erłanach czasami mnie wkur.. denerwują :crossy:

No cóż jak będzie nie tak, to po powrocie wymienimy na 41 czy jak sugerujesz 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zalozony standardowy zestaw (chyba, nie liczylem) i szczerze mowiac nie za bardzo mi pasuje. Zwlaszcza przy tutejszych ograniczeniach musze albo jechac na nizszym biegu (szarpanie) albo na nizszym (halas :evil:)

 

Tu mozna "eksperymentowac" z ustawieniami: http://www.gearingcommander.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktow, wlasnie wrocilem z wyprawy z malzonka z bieszczad, i dziwne zeczy na trasie zauwazylem, jazda lajtowa 120km/h przy 3-4 tys rpm i cos dziwnego z temperaura,jie wiem jaka powinna byc prawidlowa ale nie wychodzila ponad 65stopni czy to norma czy termostat daje po dupie ??

 

przy 10k rpm aprilka daje naprawde niezla frajde, ale nadgarstki bola :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na trasie pokazuje dokładnie 66 stopni.

Jak dostanie w palnik ok 75, w korku wiadomo powyżej 90.

 

P.s. na 40 zębach tylnej zębatki moja czarnulka ciągnie 2,50 (na fabrycznych ustawieniach) a może i trochę więcej ale nie sprawdziłem bo droga się skończyła. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba bede musial wyjac termostat i sprawdzic czy sie dobrze zachowuje, co najlepsze w miescie temperatura jest ok, powyzej 70 stopni jak zeczywiscie sie musze zatrzymywac bo non stop czerwone itd to nieraz lapie 90 zadko sie wiatraki wlanczaja chyba ze przeciskam sie w zaj*** korku

 

posprawdzalem w serwisowce i nie zabardzo to rozumiem co tam napisane otwarcie termostatu nastepuje przy 65 stopniach +/- 2 stopnie, a potem przy o 80 stopniach > 7mm czyli co ma on 2 punkty otwarcia ?? czyli by wynikalo zu mnie wszystko dziala jak trza a u ciebie dyziowg za pózno sie otwiera czyli na tej 2 skali ??

 

navaho tak blisko dwie aprilki a jeszcze sie nei znaja, moze siakis spotkanie np na zamku w Chodlu tam gdzie co czwartek motonici ze slaska sie spotykaja, albo na najplizszym bojkocie A4 :icon_twisted:

Edytowane przez Whiplash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

navaho tak blisko dwie aprilki a jeszcze sie nei znaja,

Whiplash666!

Bardzo chętnie się spotkam ale jestem obecnie zwalony robotą np. do końca sierpnia mam cztery wolne popołudnia i zero!!! weekendu.

Jak już jestem w domu trzeba się trochę poświęcić rodzinie.

W każdym razie jak znajdę trochę czasu to się odezwę ale raczej nie wcześniej niż we wrześniu... :(

Dobrze, że chociaż do pracy mogę jeździć motocyklem to aprilka nie ma czasu zardzewieć.

 

A tak w ogóle to nie wiem czy zauważyliście, że motocykliści i motocyklistki to z reguły fajni ludzie są, co poznaję nowego to okazuje się super gość, jak na razie nie spotkałem jeszcze żadnego buraka.

Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cos narobil? Caly jestes?

 

ja caly, tylko kolano boli, aprilka troche zeszlifowna :/ rutyna mnie zalatwila, smigam jedna trasa z fajnymi winklami non stop do pracy a dzisiaj musial byc zwir na najlepszym winklu :/

 

http://img103.imageshack.us/i/dsc00147w.jpg/

 

http://img103.imageshack.us/i/dsc00146.jpg/

Edytowane przez Whiplash666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fak, z tymi plastikami to czeka Cie wydatek... chyba, ze olejesz albo naprawisz.

 

Ale moto chyba dalej prosto jezdzi? Jak tam reszte lewej strony (podnozek, kiera, klamka i zadupek)?

 

wszystko jest ok, ucierpialo tylkoto co na zdieciach, wiec pewnie bede robil, najgorzej z ta czasza bo bede musial sporo nadlac zeby wyprowadzic jutro jade do gosci co kleja plastiki zobaczymy co powiedza, nie chce odwalac maniany ze szpachla bo to moto ma byc dopieszczone na maksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...