Skocz do zawartości

Pomocy Suzuki GS 1000


PriweR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem pieknego Suzuki Katana GS 1000 Motorek jest wspanialy. Lecz w niedziele 10 czerwc 2007 podczas skrecania w prawo na zapiaszczonym asfalcie, dodalem za duzo gazu i tylne kolo zlapalo piasek i sie wywrocilem na prawa strone uszkadzajac najbardziej wystajaca pokrywe z prawej strony silnika zakrywajaca (tak mi sie wydaje ze jest to: ) aparat zaplonowy, uszkadzajac jego rowniez ;(((( nic wiecej po za tymi czesciami sie nie popsulo lecz motorek bez tego nie pali :wink:

Nie znam sie dobrze na tych motorkach. I mam do was prosbe czy jest to tak jak mysle aparat zaplonowy? i jesli tak to gdzie moge go dostac? dzwonilem do kilku serwisow i mowili ze nie maja lub nie wiedza o co mi chodzi

 

PROSZĘ WAS O POMOC :biggrin: w uruchomieniu tego cudenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorek upadl na bok i polamaly sie zdemontowalem je nic wiecej sie nie uszkodzilo, jesli zaloze nowy to bedzie dzialac? jesli tak to gdzie moge je dostac?

 

http://www.bertaut.com/gsengine.html

 

9 fotka od gory liczac. Pisze tam 'ignition' czyli plytka z zaplonem POZDRO

 

 

tak mniej wiecej to tak wygladalo

gdzie moge to dostac ?

 

a czy moge zalozyc ta czesc od suzuki gr 750 wyglada podobnie tylko ma w innych miejscachy otwory na mocowania (nawiercil bym w tych samych miejscach co w moim) ??

Edytowane przez PriweR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma modelu GS1000 Katana a po drugie to wiercić możesz dziury w ścianie ale nie w uchwytach odbiorników impulsu zapłonu. Przestawienie otworu o 0.1 mm spowoduje zmianę kąta wyprzedzenia zapłonu o kilka stopni. Zniszczysz silnik i nawet nie wiesz dlaczego.

Szukaj TAKIEJ SAMEJ CZĘŚCI i nie kombinuj.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Piotr trochę przesadziłeś ale chyba celowo.

Pozdrawiam.

Jak chcesz się sprzeczać to sprawdź na swoim motocyklu.

Iglakiem podpiłuj otwory o 0.1 mm przestaw jeden PicUp w prawo drugi w lewo i sprawdź stroboskopem ile się przestawił zapłon wtedy podyskutujemy.

 

Po obejrzeniu zdjęcia tego cudeńka (składaka) dochodzę do wniosku że nie tylko motocykl uszkodziłeś ale i papiery są krzywe bo na fotce jest GSX1100 Katana po dużych przeróbach.

Aż serce pęka jak można było tak zkasztanić piękny klasyczny motocykl.

Kto Ci sprzedał tą wydumkę?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się sprzeczać to sprawdź na swoim motocyklu.

Iglakiem podpiłuj otwory o 0.1 mm przestaw jeden PicUp w prawo drugi w lewo i sprawdź stroboskopem ile się przestawił zapłon wtedy podyskutujemy.

 

Po obejrzeniu zdjęcia tego cudeńka (składaka) dochodzę do wniosku że nie tylko motocykl uszkodziłeś ale i papiery są krzywe bo na fotce jest GSX1100 Katana po dużych przeróbach.

Aż serce pęka jak można było tak zkasztanić piękny klasyczny motocykl.

Kto Ci sprzedał tą wydumkę?

 

kupilem ja kolo opola

Mam pytanie czy ze zdiecia mozesz mi powiedziec ze jest to silnik od gsxa 1100? czy od gs 1000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek prawdopodobnie komentowal zdjecia ze strony Bertauta, myslac ze to twoj motocykl :) Te motocykle byly przerabiane do drag racingu i caly website jest poswiecony tym przerobkom

Jezeli twoj jest zielony w kolorze na zdjeciu w jednym z pierwszych postow, to jest to GS1000 z roku 77 - 79. To nie ma nic wspolnego z modelem Katana, ktory byl robiony na silniku 4 zaworowym, czyli GSX

Mechaniczne gazniki, 2 walki rozrzadu, 2 zawory na cylinder.

Impulsatory sadze ze najlatwiej bedzie kupic z niemieckiego EBay, jezeli nie znajdziesz ich w polskich sklepach handlujacych uzywanymi czesciami.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o czarnym motocyklu x czerwonym silnikiem GSX1100 i tłumikami typu Ducati w podpisie jest GS1000.

Czekam na zdjęcie uszkodzonego elementu i mogę go szybko poszukać w moich zbiorach.

Niestety nie chodzą mi prawie żadne linki umieszczone w tym temacie jeżeli to jest inny motocykl to przepraszam właściciela za pomyłkę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekam na zdjęcie uszkodzonego elementu i mogę go szybko poszukać w moich zbiorach.

 

 

nizej znajduja sie linki do uszkodzonych czesci:

Aparat zaplonowy

aparat zaplonowy 2

dekiel

dekiel 2

 

poniej masz link do zdiecia z prawym bokiem silnika i zaznaczonym miejscem w ktorym znajduje sie ten dekiel:

197877117_5.jpg

 

potrzebuje kupic aparat zaplonowy oraz ten dekiel (bez roznicy nowy czy uzywany byle byl sprawny)

 

z prawej strony silnika gs1000/1100 najbardziej wystajacy dekiel , pod nia znajduje sie aparat zaplonowy chodzi mi o tą cześc oraz o ten dekiel, najbardziej zalezy mi ona aparacie zaplonowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...