Skocz do zawartości

woda w kolanie wsiąkła sie?czy tylko wydaje mi sie


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ja moze na temat odpisze...

tydzien temu po raz 4 skrecilem kolno.

z doswiadczenia powiem, wal aspiryny ile wlezie (tylko tej bayerowskiej) albo aponaproxen, zeby ci sie nie "zapalilo" kolano w stabilizator, najlepiej taki z szynami, i oszczedzaj "lape" ile mozes.

 

 

Z reguły pisze jak mam cos do napisania,

 

tym razem nie.

 

ale ten temat mnie rozwalił...

cytat tez

 

 

heh

 

Moze założyć kolejny dział, "medycyna motocyklowa"

 

"Co najlepiej pić z rana po zlocie, ?......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusiek, lepiej to by bylo, jakbys poszedl do specjalisty(ortopeda czy chirurg) a pozniej ewentualnie pisal na forum i czytal co kto ma NA TEMAT do napisania, a jak nie daj boze przytrafi Ci sie zlamanko otwarte to rowniez proponuje udac sie do lekarza a nie pisac "wystaje mi kosc, co mam zrobic? wepchnac ja spowrotem skad wyszla?". Moze to totalne uzaleznienie od forum a moze calkowity brak instynktu samozachowawczego mimo to do lekarza udac sie musisz i to jak najszybciej a nie za dwa dni. A skoro juz temat zaczales to napisz pozniej czy Ci kikuta amputowali :icon_twisted: czy wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

moja babka tez ma problemy z kolanami ... smarowała sie tą mascią dla koni i jej troche przechodzilo ... a nawet bol ustępował...

 

z koleii mojej ciotce zrobila sie taka gula jak mowisz w tym samym miejscu- tyle ze ja bolało ... i nie smiejcie sie ale zadne leki i inne h**e muje dzikie weze nie dawala rady... wkoncu narobila sobie tej kapusty robila oklady przez kilka dni i gula zanikla.... :icon_mrgreen: Smieszne ale prawdziwe ...

udaj sie lepiej do lekarza... bo z nogami to nie zart...

Ja mialem polamane dwie rece przed nadgarstkmi z przemieszczeniem :icon_biggrin: lekarz ktory mnie składał zalozył zly gips... tylko doprzedramienia :icon_mrgreen: .... udalem sie do innego ortopedy prywatnie juz ze zdjeciami , drugimi tymi ze zlozonymi rekami, to lekarz sie przerazil dlaczego taki gips i zdziwil sie ze to nastawienie mi sie jeszcze trzyma na miejscu... kazal mi cwiczyc palcami aby krew dochodzila do okostnej czy jak to sie tam zwie... i zabronil ruszac reka w lokciach gdyz te zlamania mogą mi sie przemiescic poraz drugi... do dzis niemam takich rąk jak kiedys sa wyraznie chudsze i slabsze... kiedy dluzej jezdze po wertepach zaczynaja mnie bolec miejsca tych zlamań :icon_mrgreen: ... rąk w nadgarstkach nie wygne w kazda strone jak dawniej ... przy kazdym ruchu slychac strzykanie w kosciach... :icon_mrgreen: rehabilitowalem sie przez jakies dwa miechy ale to duzo mi niedalo ...

 

 

Udaj sie najlepiej prywatnie ... lepiej zaplacic niz potem miec wyrzuty sumienia i wykluczyc moto ze swojego zycia... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myśle że mogę Ci doradzić - rozsadnie bez cwaniactwa tych którzy się nigdy nie wy.......lolili bo są maczo, niedługo napiszą prace etc. i jak glebną to rodzinka ma prze......bane :icon_biggrin:- a jak się nie wywrócisz to sie nie nauczysz-byle z głową.

Miałem podobny przypadek glebłem na ciężkim enduraku tak że kolano napuchło, dostałem przykurcz (nogi nie mozna bez bólu wyprostować) z czasem coraz większy itp. objawy. Oczywiście u lekarza państwowego kolejki a, że ich nie lubie a na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Pokicałem do prywatnej przychodni, ale nie do ortopedy bo co on może skierować na rehabilitacje przepisać maść skierować do innego specjalisty więc szkoda kasy. Nie zastanawiając się do chirurga (w przychodni powiedzą Ci do jakiego ale lepiej jak nie kupisz bileciku i dasz mu kaske do rączki)- wzioł strzykawke wyssał krew z krwiaczka w kolanie itp. syfy, wstrzyknął smarowidło w sumie byłem u niego 3 razy ok. 80 zł jedna wizyta (co scionganko to coraz lepiej). Nie słuchaj tych co opowiadają że wszystko im wyssali z kolana i teraz im je skrzypią. Poprostu mieli zmiażdzony narząd do wytwarzania smarowidła lub chirurg był państwowy i nie dostał na waciki dla żony.

Morał z tego taki, że jak będziesz czekał to porobią ci się zakrzepy w kolanie i zwykła strzykaweczka i żadna czarodziejska maść na spermie krokodyla nie pomoże. Będziesz musiał mieć operacje na kolano -kuuupa kasy (nie licz że państwowo ktoś Ci to dobrze zrobi) i malo jest od tego dobrych specjalistów lub "kolano (jak niektórzy piszą) nie będzi juz takie same".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jeśli chodzi o wode w kolanie to jest to płyn śłuzowy i jeśli jest go dużo natychmiast go trzeba spuścić z kolana ale jest jedno ale!!!! jesli plyn ma kolor zołty- biały to wszystko jest ok zadna z czesci kolana weizadła ściagna nie pekły i sa w porzadku i wszystko gra! natomiast jak nastapil wylew krwi to plyn bedzie mial zabarawienie z czerwonym w srodku na logikę!!1 mtak czy siak konieczna DOSLOWNIE KONIECZNA WIZYTA u rotopedy on CI wbiję igiełke w kolanko i sprawdzi wszystko nie boli nie mart sie mialem to robione kilkanascie razy!! po 2 chlodz kolano na maxa!! najlepiej kup w aptece taki okladak chladzacy wrzucasz do zamrazarki na 2h i chlodzisz potem chlodzenie co 10-20min na 3-4min i jazda dalej ciale chodz wtedy plynu bedzie coraz mniej narazie nie smaruj zadnymi masciami rozgrzewajacymi bo to tylko pogorszy sprawe! jak nie cchesz nic kupowac to idz do zarazarki wes torebke marchewki lub czegos innego zamrozeonego w reklamowke druga wloz i przykladaj do kolana w miejscu stluczenia lub nabzmienia!!! ale koniecznie do ortopedy konieczie!! pozdrawiam

wiem cos o tym bo mialem powazny wypadek na nartach gdyby nie pomoc kolegow rehabilitantow i oblozyli mi kolano sniegiem mialbym banie z kolana jak moja glowa wlasnie wypelnia taki plynem jak ty!!

 

powiem tyle jak w kolanie zbiera sie plyt nie jest dobrze...:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myśle że mogę Ci doradzić - rozsadnie bez cwaniactwa tych którzy się nigdy nie wy.......lolili bo są maczo, niedługo napiszą prace etc...

 

Z całym szacunkiem mój post nie był wyrazem cwaniactwa, lecz dobrego humoru, który wynikł z kolejnego poprawiania pracy, gdyż tak jak kolega mam dysleksję i mój promotor powiedział, że przebrnięcie przez moją pracę graniczy z cudem :buttrock:

PS. Tak jak napisałem wcześniej nie chciałem nikogo urazić, jeśli tak to soryy :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa człowieku do ortopedy biegiem

bo obiecuje ci jak teraz płynu nie ściągali to się zasrasz z bulu przy kolejnym razie

a będzie tylko jak pukniesz kolanem (na klęknąłem na mini kamyszek)

i naprawdę wiem co piszę - podobnym idiotą byłem - samo nic nie znika - no chyba że forsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz praktycznie nic nie mam na kolanie ale w piątek pujde bo musze oceny popraiwac jeszcze jutro.... ja przykładałęm kapustą i to tak wyglądało jak budziłem sie rano to bylo male prawie nic i po godzinie chodzenia rosło i znowu było miekkie.Po jakos 4-5 dniach stosoawnia rozbitej kapusty z 75%tej "guly" zeszło i została mniejsza taka twarda i dzis jest mniejsza jeszcze.., jest taka mozliwosc ze ten ptłyn sie wchłonął? bądz wrucił na swoje miejsce? pozdro

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znika to jak CI ktos napisal forsa idz qrwa je**na mac do lekarza ja pierdziele nie mam słow do takich ludzi jak ty niewiem to jest chyba prowokacja musze oceny poprawic wiec do lekarza pojde jutro a zeby Ci te noge ucieli to byc ku*wa mial poprawie oceny bezmyslny czlowiek

 

ps. joke z tym ucieciem nogi!!!:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...