Skocz do zawartości

Suzuki Hayabusa ( GSXR1300, GSX1300R )


Rekomendowane odpowiedzi

spotkaliście sie moze z porównaniem Hayabusy z Blackbirdem , aż ciekawy jestem jak by wyszło ... Chodzi mi o wszystko , osiągi , komfort , praktyczność , prowadzenie , awaryjność , koszty eksploatacji itp. :icon_biggrin:

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkaliście sie moze z porównaniem Hayabusy z Blackbirdem , aż ciekawy jestem jak by wyszło ... Chodzi mi o wszystko , osiągi , komfort , praktyczność , prowadzenie , awaryjność , koszty eksploatacji itp. :)

 

OK zapewne zaraz ze mna pojada ale Motorrad przeprowadzal takie testy juz dwa razy porownujac

 

K 1200 S, CBR 1100, ZZR 1200, Hayabuse, pozniej wymieniano tylko w innych testach Kawy. Zx 12 R, i ZZR 1400. Mimo tego, ze Hayabusa byla powiedzmy najszybsza wcale nie wygrywala testow, Blackbird byl ogolnie lepszy.

 

Wieczorkiem pogrzebie w papierach i dopisze cos jeszcze bo zaraz musze wychodzic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że rozumiem podejście Raffa (w kwestii kasy i zarabiania na motocykl). Jakbym miał pracować w kraju za marne grosze i nic z tego nie mieć, tobym wolał na (zimniejsze) pół roku wyjeżdżać do pracy za granicę, a drugie (cieplejsze) pół roku spędzać w kraju na trwonieniu kasy na przyjemności, m.in. jazdę na motocyklu.

 

Paweł,

a może ZX-12R

Może dałoby się przeprowadzić test porównawczy tych trzech motocykli (ZX 12 R, XX, GSX 1300 R) i zamieścić jego wyniki na łamach "Świata Motocykli"? :icon_rolleyes:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie testy były robione i były w którejś krajowej gazecie. Do tego był dodany jeszcze Ace.Kolejność jak można było się spodziewać

1.Haya

2. 12

3.XX

4.Ace

Niezgadzam się z opinią że w testach 12 Vs Haya to 12 jest zwyciężcą .Nawet samo Kawasaki doszło do wniosku ze ZX12 to taki moto dla nikogo i go poprostu nie produkuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie testy były robione i były w którejś krajowej gazecie. Do tego był dodany jeszcze Ace.Kolejność jak można było się spodziewać

1.Haya

2. 12

3.XX

4.Ace

Niezgadzam się z opinią że w testach 12 Vs Haya to 12 jest zwyciężcą .Nawet samo Kawasaki doszło do wniosku ze ZX12 to taki moto dla nikogo i go poprostu nie produkuje .

 

 

kilka z porownan miedzy Hayabusa, 12, XX i inne

 

- Fastbikes (sierpień 2003)

miejsca:

1. ZX-12R

2. Hayabusa

3. XX

4. ZZR1200

 

- MCN (Marzec 2005)

miejsca:

1. BMW K1200S

2. ZX-12R

3. Hayabusa

 

- Performance Bike (listopad 2001)

miejsca:

1. ZX-12R

2. Hayabusa

 

- Bike Magazin (2001)

miejsca:

1. ZX-12R (84/100pkt.)

2. Hayabusa (82/100pkt.)

3. XX (81/100pkt.)

4. ZX-9R (79/100)

 

- Motorcyclist (czerwiec 2000)

miejsca:

1. Hayabusa

2. ZX-12R

3. XX

 

testow porownawczych jak i samych testow motocykli bylo duzo wiecej, ja sam mam ponad 10 porownan z roznych gazet motocyklowych. Zamiescilem tylko te w ktorych byla oczywista punktacja. Reszta mowi o wadach, zaletach bez podawania konkretnych miejsc. Tak na prawde to Hayabusa wypada blado, rzadko kiedy wygrywala w testach a sam XX zawsze byl poza nimi. Hayabusa po prostu idzie na legendzie pierwszego moto ktore pokonalo 300km/h, a to ze ma slabe zawieszenie, slabe hamulce, ma problemy z trwaloscia to juz nikt nie zauwaza. Zreszta juz nie pisze wiecej, bo to w koncu temat jest o Hayabusie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi al enie jestem w stanie podac ci takiego zestawienia bo nie prowadze archiwum a co do oceny moto kieuje sie raczej włąsnym uznzniem niz tym ze ktos co stam napisał.tak czy siak po euforii po wypuszczeniu zx12 szybko przyszło opamietanie .Kto jest zwyciezcą?Ano ten kto jest produkowany czyli hatabusa.Jesli te elemnty o których piszesz byłyby słabe to dawno by ich ju znie było .Zreszta wiel z nich pochodzi wprost ze SRADA /TLR wiec gdzie tu mowa o słabosci np hamulców.ZX12 został wykasowany a haya dalej hula.To najlepsza recenzja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce pochodza z pierwszego srada750 czyli rocznik '96. nie wiem czy wiesz, ale przez 10 lat sporo poszlo do przodu w tej materii. heble to jest naprawde najslabszy punkt hayki. Mozesz spytac Skandynafa albo Lobo, ktory po przesiadce z k4 600 naprawde sie zdziwil jak wcisnal hebel przy 200km/h :bigrazz: aczkolwiek hamulce te mozna poprawic wydajac troche kaski.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że idzie do przodu ale nie bawmy się w przerost formy nad teścią.hamule ze srada 1996 sa wystarczajace.Gadanie że gdzieś tam są lepsze przypomina mi gadanie na temat silników i mocach -prędkosciach maxymalnych .Dla 95% jeżdzącej populacji 100 koni to jest wystarczajacy luksus i więcej tak naprawde nie wkorzystują ale mimo to wymieniają moto na mocniejsze bo ...od 1996 coś tam się zmieniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chętnie zobaczę porównanie XXa, buzy i jak by się dało to zzr1400.

 

Nie wiem czy widzieliście kiedyś filmy od Fastbikes (rob frost, shane byrne) Mach 2 i 3. Testowali w nich hajke, XXa, zzr1100,zx-12, r1. Jeżeli ktoś możę udostępnić o giga miejsca na serwerze to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem CBR 1000f jednak myślę już o zmianie.

Wpadła mi w oko hayabusa.

Proszę o Wasze opinie warto kupować a jak nie to co biorąc pod uwagę moje zadowolenie z CBR - y?

 

Uprawiam raczej turystykę z lekkim zacięciem sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...