Skocz do zawartości

Intrudery wszelkiej maści ( VS , VL )


danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szarpanie (tak jak by nie dopływało paliwa) i strzelanie w tłumik możne być spowodowane nie łączącą klemą na akumulatorze ??

Szarpanie, ale takie jakby gasł silnik potem, pierd*****e w tłumik może jak najbardziej być tym spowodowane :(

Pozdr. Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze bodman

 

ja miałam taki problem, z tym, że objawem niedokręconej klemy bylo szarpanie i samogaśnięcie motocykla. Jak próbowałam odpalić i dotykałam starter to kontrolki gasly i jakby w ogole nie było prądu. Pokiwałam motocyklem i na chwilę sie zapalały kontrolki, znów odpalałam i pstryk - moto nie załączało całkiem.

Dokręcono klemę i motocykl odpalał juz bez problemu.

 

Z kolei strzelanie w tłumiki to uchodzenie fałszywego powietrza z gaźników, przynajmniej tak było u mnie, kiedy mialam nieszczelny króciec ssący (tzn Intruz miał :clap: )

 

 

 

Mam pytanko, jak sprawdzic poziom oleju w kardanie? Mysle ze po prostu trezba odkrecic ten duzy 'korek' na przekladni przy kole i olej powinien byc do jego dolnej krawedzi... Mam racje?

Nie jestem w domu wiec nie moge sprawdzic jak to sie robi w serwisowce ;]

 

 

A co....Intruzek ma wyciek oleju?

 

To jak mój, ale juz niedługo bedzie naprawiany.

 

Zobacz tu na obrazek, elementy 29 i 30 . Olej powinien być pod ta śrubę, dokładnie !

 

RYSUNEK

 

p.s. wszystkie te informacje ktore posiadam, wiedzę na ten temat zawdzięczam zyczliwym motocyklistom , Przyjacielowi Bikerowi mojemu - Tatsu , Wiesławowi (vel Wieniek) oraz Jarkowi z Mazur (vel Brodacz)

Edytowane przez Damaged_Lady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei strzelanie w tłumiki to uchodzenie fałszywego powietrza z gaźników, przynajmniej tak było u mnie, kiedy mialam nieszczelny króciec ssący (tzn Intruz miał :crossy: )

 

 

Dzięki Damaged_Lady z akumulatorem dałem rady i jest już w miarę ok , tylko jeszcze występuje objaw jak gdyby nie pali na dwa gary przy ruszaniu i trzeba delikatnie bo jak złapie po czasie to ... :) i tak samo po skręcie w lewo nie możne się zebrać a i możne coś Piękna wiesz na ten temat. :icon_mrgreen:

Pozdr

Edytowane przez Privat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z akumulatorem dałem rady i jest już w miarę ok , tylko jeszcze występuje objaw jak gdyby nie pali na dwa gary przy ruszaniu i trzeba delikatnie bo jak złapie po czasie to ... :eek: i tak samo po skręcie w lewo nie możne się zebrać a i możne coś wiesz na ten temat. :crossy:

Pozdr

 

 

Privat

 

fahowcem to ja nie jestem, ale jak na moje skromne doświadczenie to poleciłabym Ci regulację gaźników, być może są ogólnie słabe obroty ustawione i dlatego nie może sie zebrać, ze pewnie te manewry robisz z użyciem sprzęgla?

 

Ja jestem jeszcze na forum intruderów, jak chcesz to na PW wyślę Ci link i tam poczytasz, może zarejestrujesz się, a przyznam, ze Panowie mają dość sporą wiedze, szczególnie Wieniek.

 

Pozdrawiam

 

Anula i Intruzek Łobuzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ja proponuje- pokrec sruba wolnych obrotow...jak nie zacznie strzelac w tlumiki, to znaczy, ze masz racje :)

Nie muszę, mam wakuometry... W moim moto kręcenie śrubką wolnych obrotów w sensownym zakresie nie wpływa na synchro gaźników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki jeśli pozwolicie:

Na ostatnim motobazarze trafiłem na stoisko fimy Motoakcesoria z Iłży k/Radomia www.motoakcesoria.go.pl - pytanie czy ktoś miał okazję coś tam kupować i jakie wrażenia? Robią rozmaite ubranka ze stali nierdzewnej polerowanej i na moje oko wyglądają ok. Ceny też nie jakieś szokujące a muszę swoją volusię trochę wyposażyć :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich sisibar z bagażnikiem właśnie z nierdzewki.Jest ok.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich sisibar z bagażnikiem właśnie z nierdzewki.Jest ok.

Ja właśnie potrzebuję zestawu sissibar + bagażnik + stelaże do sakw i jak porównywałem z innymi stoiskami to u nich chyba cenowo było najlepiej - w sumie ok 800PLN i jeszcze rabatu nie wykluczali, także jeśli jakość na poziomie to pewnie się zdecyduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony.Pozdro

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie potrzebuję zestawu sissibar + bagażnik + stelaże do sakw i jak porównywałem z innymi stoiskami to u nich chyba cenowo było najlepiej - w sumie ok 800PLN i jeszcze rabatu nie wykluczali, także jeśli jakość na poziomie to pewnie się zdecyduję

 

Ja także byłem na motobajzlu i również wziąłem od nich ulotkę, ponieważ potrzebuję taki sam zestaw do swojego M800 :smile:

Ceny w porównaniu do "Kuźni..." trochę niższe, chociaż na bazarze deklarowali niższe ceny niż mają zamieszczone na stronie internetowej ;)

Ja zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem gmoli - tych z podnóżkami. Cena około 650 zł jest o jedną trzecią niższa w porównaniu do "KM". Jeździ ktoś może z takim "wynalazkiem"? Jak to się sprawuje ? :cool:

 

 

A jakie sakwy polecacie, tzn. od którego producenta?

Bo na bajzlu było kilku: z tańszych to Tarbor, Terys, Afyon. Było jeszcze ze dwóch czy trzech, ale ceny zaporowe... :buttrock:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna obok kilku zalet ma jedną poważna wadę - kolorem odróżnia się od chromu (i to na tyle, że od razu widać co jest chromowane a co z nierdzewki). Jeśli komuś to nie przeszkadza to OK ale esteci mogą się rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co tu taka cisza czyżby już po sezonie ;)

 

 

Żyjemy, żyjemy :D

 

Tylko miałam kłopoty z logowaniem na forum i wchodzeniem do działów.

 

Sezon, choć nasz krótki (mój i Intruzka) mam nadzieję, że jeszcze się nie kończy ;)

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

 

Anula i Intruder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także byłem na motobajzlu i również wziąłem od nich ulotkę, ponieważ potrzebuję taki sam zestaw do

A jakie sakwy polecacie, tzn. od którego producenta?

Bo na bajzlu było kilku: z tańszych to Tarbor, Terys, Afyon. Było jeszcze ze dwóch czy trzech, ale ceny zaporowe... :notworthy:

 

Dołączam się do pytanka o sakwy. Akurat Tarbor wg mojego rozeznania najtańszy nie jest. Wydaje mi się, że Terys i Afyon proponuja podobna jakość za wyraźnie mniejsze pieniądze - ale może sie mylę? :icon_mrgreen:

Zamówiłem juz sobie stelaże Klick-Fix i teraz rozglądam się za sakwami, które będzie można bezpiecznie w ten sposób zamocować - tzn chodzi mi o wzmocnienie tylnej ścianki, które podobno w przypadku niektórych producentów lubi popękać podczas wiercenia otworów pod mocowania. Czy ktos ma doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...