Skocz do zawartości

Intrudery wszelkiej maści ( VS , VL )


danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie zakupiłem oparcie i bagażnik w MotoRoni - fajnie wygląda i jest solidny. Cena trochę wyższa niż u gościa z Iłzy k/ Radomia ale wykonanie IMHO fajniejsze - bagażnik podobny do oryginału a nie z prętów.

 

Następnym zakupem będzie nabycie stelaży i mocowań KlikFix (czy jak to się tam zwie... ;) )

 

A co do sakw - hmm...

Byłem ostatnio na Kijowskiej - stoi tam akurat uzywane M800 na sprzedaż i mogłem do niego poprzymierzać kilka sakw Tarborowych.

No i sprawa nie wygląda zbyt różowo. Wszystko przez tą jego śliczną zadartą "dupę" :smile: . Kierunki są dość wysoko umieszczone i wiele sakw się po prostu nie mieści między kierunkami a tylnymi podnóżkami :(

Pozostaje zakupić mniejsze sakwy na codzień a na dłuższe wypady dodatkowo kufer na bagażnik... :wink:

 

Ale nie zraża mnie to za bardzo - i tak zajebiście podoba mi się właśnie ten zadarty błotnik :(

 

Akurat Tarbor wg mojego rozeznania najtańszy nie jest. Wydaje mi się, że Terys i Afyon proponuja podobna jakość za wyraźnie mniejsze pieniądze - ale może sie mylę? :eek:

 

Zgadza się. Nie jest najtańszy, ale i tak w porównaniu do niektórych firm, które wystawiały się na bazarze, to jest nieźle. Dla przykładu - na jednym ze stoisk pytałem się o wystawione tam sakwy bo wyglądały naprawdę świetnie, ale jak usłyszałem, że kosztują 1800 zł, to mi szczęka opadła... Dla porównania Tarbor chyba nie ma droższych niż 950 zł - a zatem różnica znaczna ;)

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem ostatnio na kijowskiej i nawet przymierzałem sakwy (900 PLN z jakimś haczykiem) do mojego sprzęta i wyglądają ok. Niemniej jednak cena trochę mnie odstraszyła, a że znalazłem w necie podobny model za 600PLN to zaryzykowałem i zamówiłem :evil: .

Na razie, póki nie wiem czy trafiłem dobrze czy źle nie będę zdradzał nazwy dostawcy ale jak tylko przyjdą i okażą się w porządku, to oczywiście podzielę się namiarami.

Z drugiej strony, jakby sie okazały do bani to też się podzielę, coby inni nie wpadli :flesje: :bigrazz:

 

Ja na razie zakupiłem oparcie i bagażnik w MotoRoni - fajnie wygląda i jest solidny. Cena trochę wyższa niż u gościa z Iłzy k/ Radomia ale wykonanie IMHO fajniejsze - bagażnik podobny do oryginału a nie z prętów.

 

Ile dałeś? Szczerze mówiąc cały czas się waham, gdzie zamawiać. Tak w ogóle to najbardziej podoba mi się zestaw Hepco&Becker tzw solo rack z oparciem - moim zdaniem Volusia bez tylnego siedzenia a za to z bagażnikiem i oparciem kierowcy wygląda zajefajnie :banghead: Problemem jest oczywiście cena oryginalnego zestawu. Pytałem u kilku producentów, czy nie zrobiliby czegoś podobnego na indywidualne zamówienie, ale na razie bez sukcesów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

Też byłem ostatnio na kijowskiej i nawet przymierzałem sakwy (900 PLN z jakimś haczykiem) do mojego sprzęta i wyglądają ok. Niemniej jednak cena trochę mnie odstraszyła, a że znalazłem w necie podobny model za 600PLN to zaryzykowałem i zamówiłem :icon_mrgreen: .

Na razie, póki nie wiem czy trafiłem dobrze czy źle nie będę zdradzał nazwy dostawcy ale jak tylko przyjdą i okażą się w porządku, to oczywiście podzielę się namiarami.

Z drugiej strony, jakby sie okazały do bani to też się podzielę, coby inni nie wpadli :flesje: :flesje:

Ile dałeś? Szczerze mówiąc cały czas się waham, gdzie zamawiać. Tak w ogóle to najbardziej podoba mi się zestaw Hepco&Becker tzw solo rack z oparciem - moim zdaniem Volusia bez tylnego siedzenia a za to z bagażnikiem i oparciem kierowcy wygląda zajefajnie :icon_mrgreen: Problemem jest oczywiście cena oryginalnego zestawu. Pytałem u kilku producentów, czy nie zrobiliby czegoś podobnego na indywidualne zamówienie, ale na razie bez sukcesów :bigrazz:

 

Katalogowo to bagażnik kosztuje chyba 309 zł a oparcie 655 zł. Razem wychodzi 964 zł.

Mi policzyli od razu 850 zł - nawet nie musiałem prosić o jakiś rabat. Może gdybym się trochę potargował to coś jeszcze by opuścili, ale i tak wydaje mi się, że jest OK.

Generalnie ja mam takie podejście, że jeżeli coś mi się podoba to jestem skłonny zapłacić więcej. Wolę tak, niż kupić coś bo jest taniej ale nie dokońca by mi się podobało

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:flesje:

 

Katalogowo to bagażnik kosztuje chyba 309 zł a oparcie 655 zł. Razem wychodzi 964 zł.

Mi policzyli od razu 850 zł - nawet nie musiałem prosić o jakiś rabat. Może gdybym się trochę potargował to coś jeszcze by opuścili, ale i tak wydaje mi się, że jest OK.

Generalnie ja mam takie podejście, że jeżeli coś mi się podoba to jestem skłonny zapłacić więcej. Wolę tak, niż kupić coś bo jest taniej ale nie dokońca by mi się podobało

 

Generalnie to ja się z Twoim podejściem zgadzam ale jak się dopiero co kupiło sprzęta i teraz trzeba jeszcze go trochę doposażyć (stelaże, sakwy, oparcie, bagażnik, szyba, ... itd.) to kupowanie bez rozeznania tańszej alternatywy jest zbyt dużym luksusem :icon_mrgreen:

A propos szyby - na motobajzlu widziałem najtańsze szyby do Volusii za ok 750PLN, natomiast na Allegro pełno jest ofert z dużymi szybami z tzw uniwersalnym mocowaniem za nie więcej niż 250PLN. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi w tej cenie? :flesje: Badziew to czy okazja??? :icon_mrgreen:

 

razem z przesyłką z US kosztował mnie 77$

 

Czyli ok. 200PLN - całkiem nieźle. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba dedykowana do danego modelu posiada mocowanie w oryginalne miejsca montażowe,a szyba z uniwersalnym mocowaniem trzyma się na czterech drutach do kierownicy.Wybór należy do Ciebie.Sprawdz jeszcze tu ale cena nie będzie niska http://www.mgg.com.pl/ .

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba dedykowana do danego modelu posiada mocowanie w oryginalne miejsca montażowe,a szyba z uniwersalnym mocowaniem trzyma się na czterech drutach do kierownicy.Wybór należy do Ciebie.Sprawdz jeszcze tu ale cena nie będzie niska http://www.mgg.com.pl/ .

 

 

Potwierdzam.

 

Znalazłem kilka szyb na motobazarze tzw. uniwerslanych w cenach właśnie około 250 - 300 zł.

Są one jednak montowane na drutach do kierownicy. Może to działa ale jakbym miał kupować to wolałbym taką jak w oryginale - mocowaną dużymi solidnymi obejmami do rur widelca. No ale taka to właśnie kosztuje już znacznie więcej :icon_mrgreen:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

 

Znalazłem kilka szyb na motobazarze tzw. uniwerslanych w cenach właśnie około 250 - 300 zł.

Są one jednak montowane na drutach do kierownicy. Może to działa ale jakbym miał kupować to wolałbym taką jak w oryginale - mocowaną dużymi solidnymi obejmami do rur widelca. No ale taka to właśnie kosztuje już znacznie więcej :biggrin:

 

I ja się przymierzam do zakupu szyby do Voluśki. Ciekawe jak z pozostałymi kosztami?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...bayphotohosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja szybe kupiłem na motobajzlu za 250 ale musiałem dorobić dwa małe płaskowniki które przymocowałem z jednej stony do szyby przez te śróby co tam są a drógi koniec do wolnych gwintów które akurat są na dole od półki główki ramy.I teraz to bajera jest sztywno i nic nie lata.NA samych prętach czyli dwóch to niezdawało egzaminu.Więć myśle nie opłaca się przepłacać tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u Jaskłowskiego na Prymasa 1000lecia i oryginalna szyba suzuki kosztuje trochę ponad 1500PLN :flesje:

Wynika z tego, że mgg ze swoimi 750 PLN to jeszcze nie tragedia. Przyglądałem sie też mocowaniom i zdecydowanie wybrałbym te fabryczne - od razu widać, że solidne i pasują do moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja szybe kupiłem na motobajzlu za 250 ale musiałem dorobić dwa małe płaskowniki które przymocowałem z jednej stony do szyby przez te śróby co tam są a drógi koniec do wolnych gwintów które akurat są na dole od półki główki ramy.I teraz to bajera jest sztywno i nic nie lata.NA samych prętach czyli dwóch to niezdawało egzaminu.Więć myśle nie opłaca się przepłacać tyle kasy.

 

A możesz zapodać jakieś fotki tego Twojego patentu na mocowanie? Wydaje mi się, że wiem o co chodzi ale chciałbym się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupią sprawę. Jest ktoś w stanie mi podać wysokość silnika od intruza 1400 i 1500. Będę bardzo wdzięczny za dane.

P.

 

EDIT:

Poszukiwana także serwisówka VL 800 rocznik 2005 (kontakt na priv)

P.

Edytowane przez Czezwy

Audaces Foruna Iuvat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...