Skocz do zawartości

Intrudery wszelkiej maści ( VS , VL )


danny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

ciesze sie bardzo, ze trafilem na forum o intruderkach. Miesiac temu nabylem intruza 1400 i mam zamiar nieco go przerobic... Jestem na etapie zbierania wszystkich potrzebnych czesci, czyli topienia wen pieniedzy :wink: .

Tez jestem za przeklejeniem tego tematu na gore strony, bo jestem pewien, ze ten watek sie mocno rozwinie!

A oto moja maszynka, jeszcze w stanie, jakim ja zakupilem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aaec948c259b5558.html

PS: adamzap, ja mam opone 200 z tylu i miesci sie w oryginalnym wahaczu, ale "na styk" :P

Mam zalozone wydechy "Marving" i bede je zmienial wkrotce na cos innego, bo nie podoba mi sie ich dzwiek.

 

pzd

zicoh

Pogratulować :P będziesz zadowolony vs1400 jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakiej firmy zalozyc gume na tyl? Wymiary wedlug ksiazki serwisowej to 140/90 S 15. Czy mozeci mi polecic jakies konkretne modele?

 

Ja od kilku lat jezdze na angielskich Avonach i jestem bardzo zadowolony! Wyprobowalem juz wszystie wiodace firmy i uwazam, ze to najlepsze gumy do chopperow. Ostatnio widzialem na allegro Avon'a - model Venom am 42 o szerokosci 140 za 300zl.To swietna cena za ta gume...Sprobuj- gwarantuje, ze nie pozalujesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam PIRELLI 170/60/15 i jestem zadowolony. Trochę za mało trzyma się już drogi ale dlatego bo kwalifikuje się już do wymiany. Chciałbym teraz założyć może cos szerszego macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem rocznik 96 za 14 kola. Z tym ze byl (i jeszcze jest) troche zaniedbany, ale dla mnie akurat ryski, korozja i odpadajacy chrom byly w tym momencie niewazne, bo wiedzialem, ze prawie wszystko w nim wymienie.

Tylna opona 200 Metzeller Marathon byla juz na nim wiec sie ucieszylem. Wczesniej wydawalo mi sie, ze na oryginalna felge takiej opony nie da sie zalozyc, a tu prosze... Jezdzi sie okay, nie zauwazam roznicy do wezszych opon, na ktorych wczesniej jezdzilem.

Wydechy "Marving" jak wczoraj sprawdzilem sa puste. Brzydki dzwiek moze wynikac z braku oryginalnych uszczelek miedzy wydechem a kolektorem, jak zasugerowano mi w POLand Position. Wiec moze dam im szanse, i zanim je wymienie, poszukam tych uszczelek? Ale i tak nie jestem pewien, czy wtedy osiagne ten wymarzony przeze mnie gleboki bas :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajny zakup :D gratuluje sam mam nadzieje ze bede niedlugo szukal takiego sprzeta i tak jak Ty stan wizualny jest mi obojetny bo i tak wszystko musze zrobic po swojemu :crossy: zapodaj jakies fotki

chamsin sprzedajesz swojego intruza, czy mi sie tak wydaje? (allergo) szykujesz sie na 1400 czy nas zdradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy intrudeów. Chciałbym zapoczątkować może temat odnośnie intruderow, kto jaki ma i kto co przy swoim zmieniał, aby można było sie wymieniać swoimi spostrzeżeniami a także przeróbkami. Co wy na to?. Jest nas sporo wiec miło by było mieć swoje miejsce na forum.

 

Witam wszystkich intruderomaniaków po dłuzszej niebytności - problemy z kotwica w jednym miejscu. Ja mam Intruza VS 800 z 1997 roku. Kupiłem juz go z przerobionymi wydechami które za*eb...cie dudnią choc bardziej podobaja mi sie te wszystkie "bulgotania" z prezentowanych wcześniej Intruzów. Z dodatków sprawiłem swojej maszynie gmole, piórnik, pas na zbiornik, szybę, sakwy i pare trupich czach tu i tam. Maszyna sprawuje sie bez zarzutu. jeśli chodzi o spalanie to srednio ok. 6 l /100 km - testowana w tym roku na trasie Skwierzyna-Warszawa (ok 450 km) jak jechałem na Bemowo na otwarcie sezonu motocyklowego. Poza tym nic dodac nic ująć. Dumny jestem ze swojego Intruza i myslę że pozostane mu wierny tak jak on mi. Pozdrawiam wszystkich. PUCHAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chamsin sprzedajesz swojego intruza, czy mi sie tak wydaje? (allergo) szykujesz sie na 1400 czy nas zdradzasz?

Tak mam zamiar go sprzedac szykuje sie na jedyny sluszny motocykl czyli intrudera :) marzy mi sie 1400 wszystko bedzie zalezec od tego za ile sprzedam malego intruza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy orientujecie sie dlaczego niektore intrudery 1400 maja polakierowane silniki na czarno czesto widac je na amerykanskim ebayu czy chodzi tylko o estetyke czy roznia sie czyms od wersji ze srebrnym silnikiem?

pozdrawiam Chamsin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy orientujecie sie dlaczego niektore intrudery 1400 maja polakierowane silniki na czarno czesto widac je na amerykanskim ebayu czy chodzi tylko o estetyke czy roznia sie czyms od wersji ze srebrnym silnikiem?

pozdrawiam Chamsin

 

Wersje z czarnym silnikiem róznią się od tych ze srebrnym rocznikiem (są młodsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie poruszonego tematu wydechu w Intruderach, moge smialo polecic rury Cruiser Magic 2, caly system wydechowy ich produkcji zreszta.

 

Cruiser Magic Exhaust System

 

Nie wiem jak wyglada ich dostepnosc w Polsce, w UK bez problemu mozna je zdobyc. Na kilku ostatnich zlotach ciezkich maszyn w okolicach Londynu, na jakich bylem, mialem przyjemnosc przyjgladnac sie tym wydechom, tylko w wersji Nasty Twins, zaznaczam.

 

Wrazenia... (stwierdzam jako fizyk z wyksztalcenia ;]) przy tych rurach zamontowanych, dzwiek zdecydowanie wyprzedza swiatlo. Motor slychac spokojnie z odleglosci pol mili i zza 5 zakretow, a widac dopiero go po kilkunastu sekundach.

Nie moge podeprzec tych wnioskow konkretnymi danymi, ale po rozmowach z wlascicielami maszyn tak "uzbrojonych", mozna wysunac hipoteze, ze poprawiaja nieco osiagi motocykla. Dzwiek natomiast... (subiektywna ocena) powala na kolana, 700/750 przypominaja pod wzgledem glebi basu i ryku moto o pojemnosci 1200 i wiecej. Modele 1400/1500 wyposazone w CM2 NAsty Twins przypominaja przelatujacy nisko mysliwiec Tornado :buttrock:.

Nalezy nadmienic, ze nie spotkalem negatywnej opinii (poza jedna - "dlaczego nie kupilem ich wczesniej?!") dotyczacej tych wydechow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wyglad maja te CM-y i z Twojego opisu Ansset "brzmia" niezle ;-).

Ja najprawdopodobniej zdecyduje sie na cos podobnego, cienkie rurki, ale ze stajni Highway Hawk, bo tam za dragon pipes licza sobie nieco taniej.

 

PS: Czy ktos z Was slyszal o czyms takim jak ksiazka napraw do intrudera VS1400 w wersji elektronicznej? Szukalem w sieci, ale jedyne co znalazlem to schemat instalacji elektrycznej...

 

pzd ;-)

zicoh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...