Skocz do zawartości

Aprilia RX 125 - zajechana czy zablokowana?


xden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aprilke rx 125 z 95r. no i nie wiem czy powinna być taka słaba. Niby leci do końca, zamyka 6-kę - ale czasami problem jest ją z 1-ki na koło strzałem ze sprzęgła postawić. Chyba powinna na pierwszych 3 biegach na samym gazie wchodzic. Gaznik tez ma chyba nieseryjny bo 34mm dellorto. Nie wiedzialem czy blokada jest w tylnim tlumiku to go zdjalem - poza glosniejsza pracą moc ta sama. Co moze byc? Jak zrzuce z 1ki na 4kę i wiecej gazu odkrece to przygasa. Tak powinno być? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz wszystko dobrze to nie jest YZ że z gazu idzie na koło ;) Ile Ci leci i np jedziesz sobie 50km/h wrzucasz 6 i powoli przyspieszasz jeżeli prędkość rosnie i sie nie muli to tłok jest ok :bigrazz: nie wiem czy to dobra metoda ale jak miałem zepsuty tłok w TZR to jak dałem na 6 to prędkośc spadała a jak zrobiłem tłok to właśnie z 60km/h na 6 przyśpieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym silniku, na asfalcie wrzuc bieg i sprobuj przeciagnac moto. Jak kolo sie bedzie obracac to nie masz kompresji. POZDRO

TAk nie sprawdzi!!! Bo koło zawsze będize miało jakiś opór albo mniejszy albo większy a on nie ma porównania do innej Aprilia RX i nie będzie widział czy tak ma być...Najlepiej to V-max i tak jak mówiłem z tym przyśpieszeniem na 6 biegu pzdr moją jechałem 120km/h może 130 pojedzie zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk nie sprawdzi!!! Bo koło zawsze będize miało jakiś opór albo mniejszy albo większy a on nie ma porównania do innej Aprilia RX i nie będzie widział czy tak ma być...Najlepiej to V-max i tak jak mówiłem z tym przyśpieszeniem na 6 biegu pzdr moją jechałem 120km/h może 130 pojedzie zobaczymy :wink:

 

 

Hmpf... Jakos ja tak sprawdzilem i dzieki temu zrobilem remoncik w mojej dt.... Nie wiem co masz za problem ale przelamanie kompresji wcale nie jest takie proste....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zamyka szóstke to raczej jest wszystko w porządku. Zrób jeszcze próbę elastycznosći tak jak koledzy wyżej napisali. Z trójki to na crossie 125 musisz się postarać żeby na koło pójść :notworthy:

 

NIE TEN DZIAŁ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trójki to na crossie 125 musisz się postarać żeby na koło pójść mrugacz.gif

To rozumiem żart? :notworthy:

RX spokojnie z 2 biegu powinien iść z gazu na koło.

Myślę że tłoczek może już się kończyć.

Ps. A zawór wydechowy prawidłowo działa? Może on jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem żart? :P

RX spokojnie z 2 biegu powinien iść z gazu na koło.

Myślę że tłoczek może już się kończyć.

Ps. A zawór wydechowy prawidłowo działa? Może on jest przyczyną.

Hah dobre na 2 z gazu na koło RX :D!!Powiem wam tak mam DT chociarz ma bardzo mało mocy w porównaniu do RX to łatwiej go postawić z gazu nie wiem czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

po 1 to : odkręc pokrywę od zapłonu i przekręcając wałem sprawdż kompreche, sprawdż czy nie stuka tłok, nie słychać pierścieni... nawet jeśli miąłby małą kompresje to powinien być bardzo mocny, sprawdż zawór wydechowy, ewentualnie wyreguluj, jeśli nie to to sprawdzaj po kolei świece i filtr powietrza, a na końcu (jeśli to wszystko nic nie da) czyszczenie gażnika i regulacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiesz co zrob rozpedz sie delikatnie i wcisnij sprzeglo wbij jedynke odkrec mu do konca gazu i strzel ze sprzegla jesli sie wywalisz na plecy tzn ze jest ok. Zrob to najlepiej na asfalcie zeby przyczepnosci nie stracil

 

Sprzeglo ci sie nie slizga? poznasz to po tym ze bedzie ci na obroty wchodzil a wlono bedize przyspieszal

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...