Skocz do zawartości

Dowód - Malaguti :: Motor Honda - jutro oględziny! Co mam mówić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Do serwisu czy tam salonu Hondy najlepiej (bo przeca nie do malaguti), zapytaj ich czy Ci wydadzą jakieś zaświadczenie że motocyklo o taki to a takim numerze ramy to jest Honda NSR a nie malaguti.

No i z tym do ubezpieczalini i niech wyceniają wg ceny części do Hondy. Tylko Ze jak masz taki wałek w dowodzie to ubezpieczalnia moze sie do tego przywalić, zresztą nie tylko ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nsr to niby co?

Bo przeciez wycene musieli zrobic w oparciu o jakis model.

A ze to nie malaguti to chyba widac ;)

dokładnie powiedział mi tak:

 

Widelec, silnik, felgi, licznik jest z nsr.

 

A rama jest z czegoś innego :icon_biggrin:

 

Zajebiście... mam motocykl, ale nie wiem jak sie nazywa ( wg pana ubezpieczyciela :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie powiedział mi tak:

 

Widelec, silnik, felgi, licznik jest z nsr.

 

A rama jest z czegoś innego :icon_mrgreen:

 

Zajebiście... mam motocykl, ale nie wiem jak sie nazywa ( wg pana ubezpieczyciela :icon_mrgreen: )

 

A z czego ta rama to juz nie powiedzieli?

Chyba ze numery sie nie zgadzaja z numeracja hondowska to moga tak twierdzic bo oni patrza na nr a nie co to w rzeczywistosci jest.

 

A co z policja? bedziesz mial sprawe w sadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby części sie zgadzają, ale takiego motocykla nie ma w spisie hondy :|

Jest to możliwe ?

 

tak. np do wyceny dane są brane z tabel eurotaxu, a tam modele figurą przykładowo pod wyciągniętymi z danych fabrycznych oznaczeniami, a nie pod nazwami własnymi/ handlowymi. i tak moja xj600n ma w dowodzie rejetracyjnym "yamaha 4br"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Allianz wycenia wartości pojazdów wg katalogów Info Ekpert (wersja komputerowa)

Honda NSR 125R figuruje w nim bazie motocykli, "marka Honda, sportowe do 600ccm"

2. kalkulacje naprawy wykonywane są programem Audatex

Honda NSR figuruje w bazie motocykli, arkusz typu H73 "NSR 125 Sport (JC22)" JC22 jest częścią nr ramy

 

Napisz jaki masz rocznik i podaj nr ramy to Ci napiszę ile wg katalogu kosztuje (cena bez żadnych korekt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja czegoś nie rozumiem... Najpierw rejestrujesz Hondę na jakieś Malaguti, popełniając przestępstwo. Teraz chcesz, aby uznali Ci że to Malaguti to nie Malaguti, tylko Honda, przyznając się jednocześnie do popełnienia przestępstwa? To chyba nie jest zbyt mądre... IMVHO powinieneś się modlić żeby nie wyszło na jaw, że to NSR, a nie Malaguti. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlitwa w tym przypadku nie pomoże, nasz kolega okazał rzeczoznawcy motocykl powypadkowy m-ki Honda. Natomiast w protokole zgłoszenia szkody materialnej podał że jest to Malaguti zgodnie z danymi w dowodzie rejestracyjnym, teraz liczy że odszkodowanie otrzyma za Hondę, nie zwraca uwagi na to że dokonując tego zgłoszenia i okazania innego pojazdu niż podał w papierach popełnia oszustwo. Liczy że nikt na to nie wpadnie. To słuszne - o ile rzeczoznawca, likwidator szkody, który czyta protokół zgłoszenia pokrzywdzonego i protokół otrzymany od rzeczoznawcy, oraz policja obecna na miejscu zdarzenia i prowadząca Jego sprawe zatrzymali sie w czasie i pochodza z czasów PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

Widze ze sprzedajesz to co zostalo czyli dostales odszkodowanie czy nie?

I jak z tym dowodem i policja? Bo piszesz ze sprzedajesz nsr a w dowodzie chyba masz nadal to co bylo :lalag:

 

BTW.Ten opis po "lekko uszkodzony" to oczywiscie humorystyczne podjscie do sprawy?? :bigrazz:

Edytowane przez PaleSatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

Widze ze sprzedajesz to co zostalo czyli dostales odszkodowanie czy nie?

I jak z tym dowodem i policja? Bo piszesz ze sprzedajesz nsr a w dowodzie chyba masz nadal to co bylo :)

 

BTW.Ten opis po "lekko uszkodzony" to oczywiscie humorystyczne podjscie do sprawy?? :biggrin:

Nie nie dostałem odszkodowania.. Ale rzeczoznawca już był, zdjęcia porobione. Moge dostać 1750, ale sie odwołałem.

 

W dowodzie bylo Malaguti i jest dalej :bigrazz:

Moto chce sprzedać, żeby.. pozbyć sie tego badziewia :clap:

 

Dzisiaj zrobiłem tak, że motorek wygląda lepiej niż po wypadku.. coś ala Street

 

Zdjęcia wrzuce później, bo na laptopie teraz siedze a tu jest lipny transfer :wink:

 

 

 

Moge sprzedać teraz moto czy nie ? :>

 

 

Zdjęcia :

 

http://olorol.republika.pl/motor.html

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie lagi prościutkie i opona nóweczka :)

Nie gadaj, że z taką jeździłeś ;) ?

troszke sie przekrzywiły :bigrazz:

 

hahah jeździłem :P to jest dopiero frajda :biggrin: Jedziesz.. zaczyna padać deszcze, podczas hamowania przednim suniesz jak na sankach :clap: adnrenalina na maxa :P wtedy tylny i zabawa żeby nie walnąć .. polecam :P pare razy tak miałem :P

 

Opony chciałem kupić w maju, ale 17 kwietnia wypadek miałem więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...