Skocz do zawartości

Benzyna do GSX 750


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przewija się często więc przejrzyj starsze posty.

Jeżeli w instrukcji pisze 91 to noPb 95 wystarczy, przynajmniej tak robiłem w XJ i nie było problemów. A niewysilony silnik różnicy między 95 i 98 nie zauważy :bigrazz:.

A co do Neste to tankowałem tam kilka razy tam moto (XJ) jak i samochód, nigdy nie miałem kłopotów. Ale opinie w necie o Neste są skrajne, jedni wieszają psy, a inni chwalą za cenę i normalną jakość.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich motorach jakie miałem i na jakich jeździłem ( a trochę już tego było) między 95 a 98 nie widziałem żadnej różnicy. Kumple do wielkich 1000 i 600 też leją 95 a mają bardziej wysilone silniki niż twój. A co do Neste to ja nie lubie bawić się w te ich automaty i tracić na to czas za te 2 zł różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich motorach jakie miałem i na jakich jeździłem ( a trochę już tego było) między 95 a 98 nie widziałem żadnej różnicy. Kumple do wielkich 1000 i 600 też leją 95 a mają bardziej wysilone silniki niż twój. A co do Neste to ja nie lubie bawić się w te ich automaty i tracić na to czas za te 2 zł różnicy.

 

Wiesz, do tych wysilonych to uważałbym jaką benzynę lać - wszystko zależy od tego, jaki stopień kompresji ma silnik. Jeśli zalejesz 95 do wysokosprężonego silnika to może nastąpić spalanie stukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to obojętnie jaką wlejesz pisze ci w instrukcji minimum 91czyli minimum 91oktanową a 95zawiera 95oktanów itd... poprostu to o to chodzi która benzyna ma lepszego kopa, normalne jest to że czym wieksza liczba oktanów tym jest fajniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie zauważyłem różnicy między 95 i 98, więc u mnie bawarka lata na 95. paliwo i tak jest praktycznie całe z tych samych źródeł na wszystkich stacjach

 

co do neste ja nie narzekam: szybko, zbiorcza faktura na koniec miesiąca. problemów żadnych nie zauważyłem - a tankuję tam i moto i czterołapca od ca 1,5 roku. stacje mają to do siebie, że paliwo jest tańsze ok 15gr/ litr, a same zbiorniki nowe i nie zasyfione jak to często bywa na starych orlenach i temu podobnych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, do tych wysilonych to uważałbym jaką benzynę lać - wszystko zależy od tego, jaki stopień kompresji ma silnik. Jeśli zalejesz 95 do wysokosprężonego silnika to może nastąpić spalanie stukowe.

A mnie się wydaje, że jak do wysokoprężnego silnika nalejesz benzynę to trzeba będzie czyścić cały układ paliwowy :notworthy:

 

Ja tam leje tylko Vpower 100 okt. Po pierwsze dlatego, że jest to ono sprowadzane z lepszych rafinerii niż można spotkać u nas (i zgadzam się tutaj z jeszuą co do pochodzenia paliw na różnych stacjach). Po drugie uważam, że takie paliwo nie zanieczyszcza silnika. Po trzecie różnica w cenie przy tankowaniu 13-15 litrów nie powala na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu to o to chodzi która benzyna ma lepszego kopa, normalne jest to że czym wieksza liczba oktanów tym jest fajniej....

 

Niestety to nieprawda, dla silnika ktory ma chodzic na benzynie 91 oktanow wlanie paliwa o wyzszej liczbie oktanowej nic nie zmieni, a juz napewno nie da mu zadnego "kopa".

Dlatego koledzy pisza ze nie czuja zadnej roznicy.

Co innego gdybys do silnika przygotowanego na paliwo o wartosci 100 oktan wlal 95 - wowczas przy pierwszym porzadniejszym przyspieszeniu poczulbys i uslyszal ze silnik sie buntuje :(

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nieprawda, dla silnika ktory ma chodzic na benzynie 91 oktanow wlanie paliwa o wyzszej liczbie oktanowej nic nie zmieni, a juz napewno nie da mu zadnego "kopa".

Gdzieś kiedyś w necie znalazłem tabelkę, która pokazywała, że benzyna 98 oktanowa ma trochę niższą wartość opałową od tej z LO95. Tak, że o dodtakowym "kopie" przy zwiększeniu LO możemy zapomnieć.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...