Skocz do zawartości

motul czy castrol ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zestawienie parametrów sporej ilości olei jest na stronie www.shadow.org.pl w dziale "warsztat"

Pozdrawiam

W tym zestawieniu najciekawszym syntetykiem wydaje sie Agip Racing 4T 10W60

 

[cSt] w 40ºC 160,0

[cSt] w 100ºC 23,5

Wskaźnik lepkości, [-],177

 

Jestem ciekaw czy ktoś go już zalewał i z jakim skutkiem,

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zbyha z tego co mi wiadomo z olei motocyklowych dobra opinia sie cieszy shell musisz pokombinować z olejami i zobaczyć jak będzie silnik chodził o motulu słyszę tu i tam ze silniki go lubia pic ja osobiście nalałbym jakiś dobry syntetyczny olej chyba ze masz duży przebieg to polsyntetyk ja w moim motocyklu miałem juz mobila extra 4t , motula 5100 10w40 i 15w50 , castrola GPS , motul 7100 a teraz mam mobila 5w50 i uważam ze najlepiej na nim chodzi szczególnie skrzynia co do konsumpcji to nie wiem jak to jest z poszczególnymi markami bo silnik nie pije mi oleju

 

Wracając do tematu jeżeli chodzi o dodatki eksploatacyjne w tym przypadku MOTOR LIFE jest to dodatek nie zmieniający całkowicie właściwości fizykochemicznych oleju , olej jest nośnikiem .Dodatek ten wpływa na warstewkę wierzchnia w skojarzeniu trącym czop panewka .Jak wiadomo oleje zawierają związki fosforu i siarki które łączą się z warstwa wierzchnia metali tworząc warstewkę graniczna tak samo działa motor life łącząc się z ta warstwa skutecznie obniżając współczynnik tarcia . Badając oleje w aparacie czterokulowym (trzy kule nieruchome a czwarta się obraca i oddzialywuje siła od 0 do 800daN ) mierzymy kilka podstawowych wartości Pz – obciążenie zespawania kulek , Pn – największe obciążenie niezacierajace , Ih- wskaźnik zużycia pod obciążeniem , Pt- najmniejsze obciążenie zacierające . Dobre oleje syntetyczne silnikowe dochodziły do Pz= 350daN , polsyntetyczne do Pz= 200 , mineralne Pz= 150 daN , oleje przekładniowe np. castrol epx 90 Pz=620 daN . Badając samego motor lifa nie zespawaliśmy go nawet przy 800daN lecz dodatek ten nie jest olejem i nie można go samego stosować do silnika . Dodając do oleju jakies 5% Motor Lifa i przeprowadzeniu badan zauważyliśmy wzrost Pz o150% , Pn o 46% , Pt o 65%, Ih o 70%. Najlepsze rezultaty uzyskaliśmy na olejach mineralnych najsłabsze na syntetycznych . Ważną rzeczą jest fakt ze dodatek ten redukuje w znacznej ilości zimny start . Badania prowadzi nad tym Profesor z UZ dobre 10 lat w 2001 roku wydal na ten temat książkę ja przeprowadzałem te badania osobiście na tym testerze i wyniki sam odnotowywałem . Każda grupa ćwiczeniowa robiła to na innym oleju .Sam mam motor lifa w silniku skutków negatywnych brak poprawiła się natomiast kultura pracy silnik delikatnie się wyciszył biegi wchodzą lepiej wolne obroty się podniosły o jakieś 150obr/min co jest dowodem na zmniejszenie sil tarcia sprzęgło pracuje normalnie . Motor life nie zawiera cząstek stałych jak niektóre specyfiki wiec nie ma zagrożenia zapchania filtra oleju czy kanałów jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich mechanizmów i urządzeń i kolejna ważna rzecz jest to to samo co Militec Polacy po prostu ściągnęli technologie wytwarzanie tego produktu , Profesor ten na początku właśnie prowadził badania na militecu później na motor lifie , efekty i wyniki były takie same .

 

 

jest jeszcze dużo rzeczy o których nie napisałem ale mogłbym tak pisac chyba na 10 stron

 

Zbyhu jak ci motor pali dużo oleju szukaj takiego aby miał jak największa lepkość kinematyczną 100 jak i 40 stopniach no i przynajmniej półsyntetyczny chociaz bedzie miał na przyzwoitym poziomie wskażnik lepkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Dzieki za odp. Do podobnych wnisokow (z olejem syntetycznym o wysokim wskazniku lepkosci) doszedlem juz na podstawie linkow zawartych na pierwszej stronie, ale zawsze to gruntuje te decyzje :notworthy:.

Qrka, oby gra byla warta swieczki, bo taki syntetyk to droga zabawa :crossy:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Po dlugich namyslach, postanowilem wyprobowac Shella VSX4 15W50... Moze bedzie dobry ;]. Jak bedzie znika, pokombinuje znowu nad innym.

 

Czy ktos orientuje sie moze, gdzie mozna wysylkowo (lub osobiscie na Slasku) kupic taki olej?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Po dlugich namyslach, postanowilem wyprobowac Shella VSX4 15W50... Moze bedzie dobry ;]. Jak bedzie znika, pokombinuje znowu nad innym.

 

Czy ktos orientuje sie moze, gdzie mozna wysylkowo (lub osobiscie na Slasku) kupic taki olej?

 

Pozdro

 

Na każdej stacji Shell powinien być :icon_mrgreen:

 

Ja postanowiłem zmienić tego Shella na syntetycznego Mobila motocyklowego - jestem ciekawy wyników,

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

Na poczatku nie umialem znalezc, ale juz sie dokopalem do tanszego sklepu - po 33zl litr. http://sklep.mieloch.pl/

Ale, ze nie ma od razu banki 4l, to kicha...

Pozdro

Za pierwszym razem też kupiłem u Mielocha - nawet smyczkę Shella dodali do paczki :)

Na stacjach Shell olej jest w okolicach tych 36 PLN - ale tu odchodzą koszty ew. wysyłki więc wychodzi w miarę to samo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Po dlugich namyslach, postanowilem wyprobowac Shella VSX4 15W50... Moze bedzie dobry ;]. Jak bedzie znika, pokombinuje znowu nad innym.

 

Czy ktos orientuje sie moze, gdzie mozna wysylkowo (lub osobiscie na Slasku) kupic taki olej?

 

Pozdro

W Intermotors mają w miare niedrogo Shella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Za pierwszym razem też kupiłem u Mielocha - nawet smyczkę Shella dodali do paczki :(

Na stacjach Shell olej jest w okolicach tych 36 PLN - ale tu odchodzą koszty ew. wysyłki więc wychodzi w miarę to samo,

 

A na stacjach bedzie olej motocyklowy? Bo mam w Rybniku jednego Shella...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

A na stacjach bedzie olej motocyklowy? Bo mam w Rybniku jednego Shella...

 

Pozdro

W Katowicach na 100% jest na dwu stacjach w Rybniku też powinien być olej motocyklowy.

 

Dostępność tego oleju na stacjach benzynowych jest jego dodatkowym atutem przy dłuższych wyjazdach :lalag:

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...