Skocz do zawartości

Retbike-odziez skórzana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku ladnych miesiecy szukam jakiejs kurtalki na moto, niedawno wypatrzylem oferte retbike i jezeli chodzi o cene to ponizej 600zl chyba nigdzie indziej nie znajde. Wyglad tez spoko (na obrazku). Slyszalem jednak niezbyt pochlebne opinie o tej firmie...

Ogladal ktos te kurtki? (przede wszystkim interesuja mnie skorzane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie. Ja rowniez mocno sie zastanawiam nad zakupem stroju w tej firmie. Widzialem filmiki na ich stronie w dziale "jak testujemy" i wyglada to bardzo przekonywujaco. Kaskader jest ciagniety za kladem/motocyklem jakies dobre 300m. Po czym wstaje i speaker opowida pokazujac jak spisala sie odziez. Kurtka jest mocno poprzecierana, spodnie troche mniej, ale zadne przetarcie nie uszkodzilo stroju "na wylot". Tak chyba powinno byc. Niestety pokazuja tylko ubrania tekstylne. Jesli ktos uzywa ubran tej firmy, bardzo prosze o podzielenie sie opinia na temat jakosci tych ubran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ja od siebie po 2 sezonach użytkowania mogę polecić kurtki firmy TARBOR.

Ceny świetne, a jakości też nie mam nic do zarzucenia.

Mój brat miał małego szlifa w ich kurtce, i asfalt nie zrobił na kurtce wrażenia.

Szyją ze skóry bydlęcej, ale też ze świńskiej.

Ta druga jest tansza, bo ma słabsze lico, tzn. wyciera się kolor, ale mechanicznie wytrzyma to samo.

Nie reklamuję, ale na prawdę polecam.

WWW.TARBOR.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek nie zrobil wrazenia na kurtce, bo to wlasciwosci skory zadzialaly. Jak tak patrze na oferte to nasowaja mi sie rozne mysli. Po pierwsze, jak dla mnie nie maja pojecia o szyciu kurtek motocyklowych. Wyglada to tak jakby szyli zwykle kurtki do chodzenia a nie do jazdy. Zupelnie jakby ktos na boku, poza normalna produkcja, uruchomil sobie dodatkowo produkcje kurtek motocyklowych. Szkoda tylko ze nie postaral sie o zdobycie krojow typo motocyklowych. Zamki standardowe, rekawy przy nadgarstkach za szerokie co moze powodowac problemy przy rekawiczkach. Rekawiczki powinny byc zakladane na wierzch rekawa. Jesli rekaw jest za szeroki trzeba robic falde zeby rekaw zmiescil sie w rekawiczce. Ogolnie nie podoba mi sie. Zaznaczam jednak ze to moja osobista, subiektywna opinia na podstawie oferty ze stronki internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak jakby szyli zwykle kurtki do chodzenia a nie do jazdy. Zupelnie jakby ktos na boku, poza normalna produkcja, uruchomil sobie dodatkowo produkcje kurtek motocyklowych. Szkoda tylko ze nie postaral sie o zdobycie krojow typo motocyklowych.

 

Ty chyba zartujesz

O co ci chodzi??

Nie wiem gdzie to wypatrzyles

 

 

A zainteresowani moga zajrzec tutaj http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...82&hl=honda+cbr

Na zdjeciach pod linkiem widac ze kolega popyla w kombi Retbike i kazdy moze se go indywidualnie zapytac o ta odziez. Mam nadzije z enie bedzie mial mi tego za zle i wam pomoze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze patrzac na zdjecia tych ubran wygladaja one dla mnie jak zwykle kurtki lekko tylko przerobine na styl motocyklowy. Moze do HD itp. by pasowaly, ale do nakeda i sciga nie bardzo. Poptrz na inne kurtki roznych producentow. Ja tam widze ogramna roznice w kroju/wygladzie.

 

 

 

Wiec sprawa wyglada tak. Wersje tekstylne sa jaknajbardziej ok. Niestety , podobno membrana uzywana przez tego producenta jest dosc slaba, wiec nie mozna liczyc na 100% wodoszczelnosci. Co do ubran skorzanych. Retbike dopiero rozpoczyna produkcje skor, co w efekcie powoduje ze kazda sztuka lezy innaczej z powodu chorob wieku dzieciecego. Stosowane przez nich kroje wymagaja dopracowania. Efekt jest taki ze w jednym miejscu moze uwierac, w innym wisiec jak worek. Jest szansa na dobranie dobrze lezacej sztuki, ale z wybranego rozmiaru trzeba by przymierzyc kazdy egzemblarz. Moze cos akurat bedzie pasowalo. Szkoda bo wygladaja bardzo fajnie i cenowo tez przyciagaja. Zastanawiam sie czy nie odwiedzic producenta tzn jego sklepu firmowego i przymierzac do skutku ;)

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja śmigam rok w textylnych ciuchach Retbike'a - kurtałka rettouring('05) i spodnie retallround('06). Ciuchy wygodne, b. dobrze sie sprawują w niskich temperaturach i w deszczu też źle nie jest (jak się nie zapomni wywietrzników zasunąć :) ) Z roku na rok ulepszają swoją ofertę i reagują na opinie klientów, więc chyba wszystko co mi się nie podobało zostało już poprawione. Mi trochę zaczęły się szwy rozłazić, zwłaszcza w spodniach od szerokiego moto. Zaliczyłem też w nich przygodę - dzwonek przy 70 km/h - lot, szuranie, turlanie (ze 25 m łącznie), tory tramwajowe - nic mi się nie stało (nic nie obtarte), na ciuchach praktycznie widać nie było - przytarte (nie przetarte) w 2 mijescach, do użytku po czyszczeniu. Ostatnio naprawiałem w Retbike te ubrania i za śmieszne pieniądze mam je prawie jak nowe.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę coś dodać.Skóry z RetBike'a do mnie nie przemawiają ze względu na krój ,wygląd.Ogólnie RetBike starcił u mnie dużo plusów.Kupiłem kiedyś żonie cały kpl.,bo tylko tam dobrałem za rozsądne pieniadze mały rozmiar .Niedawno poleciłem znajomym ,aby sie tam ubrali.I juz tego żałuje.Po jednej wycieczce ma Węgry mojej żonie puściły w niektórych miejscach szwy,a znajomi normalnie zaczęli sie rozpruwać wszedzie. Poza tym bardzo narzekali na upał ,że pocili sie niesamowicie.A było przecież na majówce do 25 stopni. Ale to tylko ich odczucie.Moja małżonka nie narzekała na upał.Ja naszczescie mam co innego niż RetBike. Tak wiec wybór co do ciuchów pozostawiam autorowi tematu.

A co do cen skóry ,to kumpel kupił kurtkę HeniGericke za 399zł ,nowa piekna w Mikołajkach Pomorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączając sie do tematu mogę polecic swoją kurtkę, tzn mam nowa LBZ na sprzedaz, jedyna w polsce : )

 

cena katalogowa w USA 350 dolarów :)

 

ochraniacze na kręgi, barki, lokcie, podpinka, spoko sprzęt :)

 

450-500 zł by mi się za to marzyło , pozdro : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spodnie od dwóch sezonów tej firmy dwie szlufki od paska szwy puściły mała poprawka i jest ok. Jest dobra i ciepła podpinka ogólnie jak za taką kasę to spodnie są ok wg mnie. Kurtkę mam Madhead tekstylną i jest super kasę nie małą kosztowała ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od kilku ladnych miesiecy szukam jakiejs kurtalki na moto, niedawno wypatrzylem oferte retbike i jezeli chodzi o cene to ponizej 600zl chyba nigdzie indziej nie znajde. Wyglad tez spoko (na obrazku). Slyszalem jednak niezbyt pochlebne opinie o tej firmie...

Ogladal ktos te kurtki? (przede wszystkim interesuja mnie skorzane)

 

Kupiłem miesiąc temu kurtkę skórzaną RetIron i jestem zadowolony. Co prawda trwałość można ocenić dopiero po całym sezonie ale póki co, pierwsze spostrzeżenia:

- jak każda skóra, musi się ułożyć do sylwetki - jest coraz lepiej;

- kurtka jest wygodna, nie krępuje ruchów, suwaki zapinają się lekko;

- ma otwory wentylacyjne z przodu i z tyłu;

- pod pachami i po wewn. stronach rękawów jest wykończona cordurą, fajny pomysł;

- kieszeń na dokumenty jest pozioma, bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

Generalnie nie zgadzam się z opinią, że ciuchy tej firmy nie są przemyślane pod kątem używania na moto. Aczkolwiek z pewnością Dainese jest lepsze... tylko kosztuje 3 razy tyle. Każdy wybiera to, co wydaje mu się odpowiednie, tzw. "wolność wchodu" :icon_twisted:

 

Pzdr. Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...